N-GAGE

Game Gear, Atari Lynx, SNK Neo Geo Pocket, Bandai Wonderswan i inne
chudymaciej
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 9
Rejestracja: 2008-04-06, 11:09
Lokalizacja: Kazun Nowy
Kontakt:

Re: N-GAGE

Post autor: chudymaciej » 2008-04-12, 16:27

Pytalem, bo chce taki kupic. Moi koledzy podniecaja sie telefonami, ktore maja aparat (LOL).
Oczywiscie wielkim plusem sa MP3 na telefonie/konsoli. Musze taki miec!!!:P

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: N-GAGE

Post autor: Morden » 2008-04-12, 16:29

Classic obsluguje mp3 na samym starcie. W przypadku QD musisz zainstalowac sobie jakis Symbian'owy player. Dodatkowo dzwiek w QD jest mono, choc sama konsolka / telefon jest mniejsza i wygodniejsza. Polecam te wlasnie wersje.
Obrazek

chudymaciej
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 9
Rejestracja: 2008-04-06, 11:09
Lokalizacja: Kazun Nowy
Kontakt:

Re: N-GAGE

Post autor: chudymaciej » 2008-04-12, 16:35

A i jeszcze jedno. W czasie gry moze byc wlaczony... telefon, tzn. czy w czasie gry moze nam zadzwonic telefon? Czy mozna to wylaczyc. QD rozni sie od Classic jedynie tym co wymieniles?

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: N-GAGE

Post autor: Morden » 2008-04-12, 17:09

Glowna roznica pomiedzy QD a Classic to wyglad. Model QD jest mniejszy i wygodniej lezy w dloniach. Po prostu wyglada lepiej gdybys chcial ten sprzet wyjac przy ludziach. Zmienianie gier jest latwiejsze. W przypadku Classic musisz otworzyc klapke z tylu, wyjac baterie i zmienic gre tak, jakbys zmienial karte SIM. QD ma zewnetrzny slot na karty MMC wiec nie musisz sprzetu rozbierac na czesci.

Tak, podczas grania moze zadzwonic telefon [jesli nie masz ustawionego trybu offline - wtedy telefon nie laczy sie z siecia wcale - oszczedzasz w ten sposob baterie]. Wiekszosc gier [jesli nie wszystkie], zarowno te dla N-Gage jak i te dla Symbian, posiadaja opcje "mute on call" czyli wyciszanie podczas polaczenia.

Tu warto wspomniec ze czesc gier i emulatorow nie lubi gdy ktos dzwoni i telefon sie potrafi zwiesic.
Obrazek

chudymaciej
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 9
Rejestracja: 2008-04-06, 11:09
Lokalizacja: Kazun Nowy
Kontakt:

Re: N-GAGE

Post autor: chudymaciej » 2008-04-12, 21:37

Na forach o Nokii N-GAGE polecaja Classica:
"czy raczej gry, filmy, mp3 (w jakosci nieporownywalnie lepszej niz QD), radio, NIZSZA CENE (ok. 230 zl), wieksza plynnosc w grach (szybszy proc), wieksze rozmiary i lepszy design- dwa ostatnie to akurat kwestia gustu, reszta juz nie... czy nadal ktos ma watpliwosci ktory gad jest lepszy? :-)"

oraz

"polecam cls jest o wiele lepszy wiecej ma mozliwosci fakt obudowa odstrasza ale wystarczy dokupic jakas za 8zl przerobic zeby dalo sie rozmawia normalnie (mi nie przeszkadza nawet sie przyzwyczailem i nawet lepiej tak rozmawiac ;) ) w dodatku nizsza cena pomysl nad cls na pewno nie bedziesz rozczarowany ale to tylko taka moja sugestia wybor nalezy do Ciebie :P nie bedziesz rozczarowany !!"

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: N-GAGE

Post autor: Morden » 2008-04-12, 22:24

Juz dwie osoby pytaly mnie wczesniej o roznice pomiedzy Classic a QD i mimo iz polecalem im QD, wybraly Classic z roznych powodow. Obydwie zalowaly, ze nie zdecydowaly sie na QD. Ich sprawa. Najwyrazniej przewazyl wiekszy rozmiar, "lepszy design" i "szybszy proc".

Gusta bywaja rozne. Ja osobiscie radia przez komorke nie slucham a do mp3 mam osobny odtwarzacz. Na samym poczatku sam siebie zapytaj jak chcesz N-Gage uzywac. Jesli ma sluzyc za telefon i odtwarzacz mp3, pomysl o rozmiarach i nieciekawym wygladzie. Bedziesz z cegla w kieszeni chodzil i tyle. Classic jako telefon to tragedia glownie przez miejsce umieszczenia mikrofonu.

Tekst ze gry, filmy i mp3 sa jakosciowo nieporownywalnie lepsze jest mocno przesadzony. Jedyna roznica, to roznica w dzwieku. Co do gier, roznica w plynnosci jest taka, jak w przypadku PSP i PSP Slim lub Nintendo DS i Nintendo DS Lite.

Jesli wiec najbardziej zalezy ci na dzwieku stereo i odtwarzaniu mp3 oraz sluchaniu radia, kup sobie Classic. Jesli chcesz grac i ew. uzywac sprzetu jako telefonu, kup QD. Zarowno na QD jak i Classic mozesz dzieki odpowiedniemu softowi ogladac klipy kompresowane w DivX / XviD / Mpeg4 i powiem jedno - Pokaz mi kogos, kto kompresuje klipy dla N-Gage z dzwiekiem stereo. Nikt, kto wie jakim to jest obciazeniem dla procesora.

Nie wiem jak to wyglada cenowo - mozliwe ze za QD zaplacisz wiecej, ale moim zdaniem warto, jesli cena miesci sie w ramach przyzwoitosci. Prawda jest taka, ze wielu decyduje sie na Classic ze wzgledu na cene a potem pieja na prawo i lewo jak to "ich" wersja jest lepsza. Sam mam obydwie i przyznam, ze Classic'a nie uzywalem od tak dawna, iz nie mam nawet pojecia gdzie go wcisnelem.

Zreszta ... Nie jestem tu po to by cos ci sprzedawac. Sam zdecyduj. Poszukaj informacji w sieci i sugeruj sie informacjami z miedzynarodowych serwisow o powazniejszym tonie. W gre wchodza pieniadze, wiec poszukaj czegos konkretniejszego niz "Cls jest spox bo proc lepszy" "Jasne, racje masz, ja tez mam cls!" "I ja! Super tani, fajny i co z tego ze brzydki... mozesz dokupic obudowe, zmodyfikowac, pomalowac... zwazyc, zmierzyc, przegotowac..."
Obrazek

Awatar użytkownika
Rondel Spears
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 298
Rejestracja: 2007-01-15, 18:01
Kontakt:

Re: N-GAGE

Post autor: Rondel Spears » 2008-04-13, 11:56

Mialem do czynienia z dwoma wersjami n-gage, i Morden ma calkowita racje. Wez pieroga do reki, i przyloz go do ucha od strony nielepionej krawedzi - tak bedziesz wygladal rozmawiajac :). W autobusie miejskim 4 razy zmien karte sim w telefonie, za kazdym razem rozkladajac i skladajac telefon - tak wygodnie zmienia sie gry ;).
chudymaciej pisze:Na forach o Nokii N-GAGE polecaja Classica:
"czy raczej gry, filmy, mp3 (w jakosci nieporownywalnie lepszej niz QD), radio, NIZSZA CENE (ok. 230 zl), wieksza plynnosc w grach (szybszy proc), wieksze rozmiary i lepszy design- dwa ostatnie to akurat kwestia gustu, reszta juz nie... czy nadal ktos ma watpliwosci ktory gad jest lepszy? :-)"

oraz

"polecam cls jest o wiele lepszy wiecej ma mozliwosci fakt obudowa odstrasza ale wystarczy dokupic jakas za 8zl przerobic zeby dalo sie rozmawia normalnie (mi nie przeszkadza nawet sie przyzwyczailem i nawet lepiej tak rozmawiac ;) ) w dodatku nizsza cena pomysl nad cls na pewno nie bedziesz rozczarowany ale to tylko taka moja sugestia wybor nalezy do Ciebie :P nie bedziesz rozczarowany !!"
Filmow i tak ogladac nie bedziesz, przyjemne oglada sie je jedynie na ekranie telewizora oraz komputera. Nawet PSP ma za maly ekran (kwestia gustu :)).
Stereo w MP3 brakowac Ci nie bedzie, ogolnie zastanawia mnie po co z takiej cegly muzyke sluchac :). Przez kilka miesiecy sluchalem muzyki z Motki a925, i rozmiary jednak przeszkadzaja. No i zaden n-gage nie da Ci tej jakosci dzwieku co dobry odtwarzacz mp3 :).

Obrazek
(rozmawianie wyglada wlasnie tak :))
Blah, blah, blah :/

hxcpawel
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 3
Rejestracja: 2008-06-08, 08:39
Lokalizacja: daleka Syberia
Kontakt:

Re: N-GAGE

Post autor: hxcpawel » 2008-08-26, 15:32

A czy slyszal ktos z Was probowal zainstalowac na n-gage jakies oprogramowanie linuksowe? Moze ktos znajomy tego dokonal? Szukam wiadomosci w google od dwoch tygodni, ale jakos nie moge...
There is no use, crying over spilt milk!!!

Aris
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 95
Rejestracja: 2017-02-23, 08:48

Re: N-GAGE

Post autor: Aris » 2017-09-06, 07:42

Miałem ją w liceum i teraz znów kupiłem. Ile wspomnieć. W tamtych czasach był to super bajer którego ocenianie przez pryzmat współczesnego sprzętu jest niesprawiedliwe.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: N-GAGE

Post autor: cissic » 2017-09-06, 13:21

Niesprawiedliwe, ale słuszne ;)

ODPOWIEDZ