Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Game Gear, Atari Lynx, SNK Neo Geo Pocket, Bandai Wonderswan i inne
Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: Axi0maT » 2023-08-04, 23:33

M-Chan, kupienie wszystkich moze byc ciekawym pomyslem ale niektore z kartow maja taki śrut ze srednio mnie to interesuje. W zasadzie wzialbym niemal wszystko procz tych 5-6 kartow... wiec troche kusi zeby jednak miec komplet. Na chwile obecna jestem w polowie - mam 17 cartow i poki co kupuje te starsze z pierwszej dziesiatki bo widze ze juz niektore zaczynaja znikac i trzeba bedzie wykladac na nie wiecej zeby kupic zza granicy.

Zgadza sie, na limitke Full Void nie ma co liczyc u nas. Pewnie bedzie jakis naklad typu tysiac egzemplarzy, dostepne wylacznie na Funstock. Preodery u nas mozna skladac ale w zasadzie na jeden czy dwa najblizsze nadchodzace tytuly, na Funstocku jest wieksze pole do popisu. Widze jednak ze co sie wyprzeda to juz niezbyt uzupelniaja wiec jak sie nie kupi przez te pol roku... no moze rok, to juz pozniej trzeba szukac.

Widze tez ze nie poruszalismy tutaj jeszcze tematu Game of the Month - moze nie wszyscu wiedza ale dla posiadaczy konsoli w wersji VS (nie wiem czy EXP rowniez) co miesiac jest jedna darmowa gra do sciagniecia. Niestety nie mozna jej zachowac bo w kolejnym miesiacu jest kolejna ktora nadpisuje poprzednia. Niemniej ciekawa oferta bo okazuje sie ze nawet ktos kto nie kupi zadnego kartridza to ma opcje na to zeby pograc sobie co miesiac w inna gre i nie trzeba miec do tego zadnego abonamentu.

Awatar użytkownika
Y2K
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-02, 14:22
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: Y2K » 2023-08-05, 00:17

Axi0maT pisze:
2023-08-04, 23:33
(...) Widze tez ze nie poruszalismy tutaj jeszcze tematu Game of the Month - moze nie wszyscu wiedza ale dla posiadaczy konsoli w wersji VS (nie wiem czy EXP rowniez)
Na EXP jest to w taki sam sposób rozwiązane. Prócz tego Blaze w ESX dodał bardzo fajną funkcję "Ukryte Gry", które raz odblokowane poprzez kombinacje klawiszy/kody pozostają tam na stałe i nie trzeba za każdym razem powtarzać operacji. Na tą chwilę jest 5 gier do odblokowania:
Gribbly's Day Out (1985)
Spacey McRacey (2016)
Gotris (2021)
NNNNNN (2021)
Kubo 1 & 2 (2021)

Swoją drogą czekam na podobną funkcję w stacjonarce, gdzie prócz kodów można odblokować gry kombinacją kartridży. Chyba nie muszę pisać jakie teraz to jest żmudne gdy chce się zagrać w ukrytą grę i za każdym razem trzeba się posilić netem jaką parę kartridży potrzebujemy, odszukać je w swojej kolekcji a potem jeszcze się pofatygować i włożyć w konsolę. Pewnie zaraz mi ktoś napisze, że sport to zdrowie, ale jestem leniem i cenię sobie wygodę.

Axi0maT pisze:
2023-08-04, 23:33
(...) co miesiac jest jedna darmowa gra do sciagniecia. Niestety nie mozna jej zachowac bo w kolejnym miesiacu jest kolejna ktora nadpisuje poprzednia.
Teoretycznie można, wystarczy nie aktualizować konsoli. Więc jak ci się jakaś gra miesiąca spodobała i nie masz ciśnienia na update systemu, po prostu go nie robisz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: Axi0maT » 2023-08-10, 07:26

Na stronie Evercade (https://evercade.co.uk/cartridges/) przy wybranych kartridzach pojawil sie dopisek Legacy. Oznacza to ze ich produkcja zostala juz zakonczona, licencja nie zostala przedluzona i nie bedzie juz dodrukow. Warto sprawdzic czy ktores z kartridzy ktore Was interesuja nie zostaly w ten sposob oznaczone, bo jesli tak to ostatni dzwonek na ich zakup po normalnej cenie... Wiadomo co sie stalo z cenami kartridzy ktore juz predzej dostaly info o zakonczeniu produkcji (ich ceny czesto przekraczaja juz 200 zyka za uzywke)
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: Axi0maT » 2023-11-08, 17:47

Podpowiedz dla osob ktore kupuja gry na Evercade - te ciut starsze wydania warto szukac na Amazon.pl bo maja w dobrych cenach, czesto nawet ponizej 60zl.

Poza tym chcialem tez nadmienic ze strefa uzywek na Evercade w koncu sie troche ruszyla i regularnie zdarza mi sie kupowac gry na alledrogo w cenie 45-65 zl, a co cieszy jeszcze bardziej to ze te gry sa w swietnym stanie co potwierdza tylko ze te pudelka sa faktycznie dobrze wykonane.

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 732
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: tbxx » 2024-02-08, 08:24

Jakby ktoś się zastanawiał nad zakupem w "Euro" Evercade Exp w promocji za 449
https://www.euro.com.pl/inne/evercade-k ... dowa.bhtml

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: Axi0maT » 2024-02-08, 13:39

Bardzo dobra cena, w zasadzie ponizej 600 nie da sie nowki wylapac. Sam sie skusilem na ten zakup mimo ze mam juz 3 inne wersje Evercade.

Z innych wiesci ze swiata Evercade to warto wspomniec o tym ze wszystkie kartridze z grami Atari (lacznie 4 sztuki), wraz z koncem 2023 roku staly sie Legacy, wiec juz nie beda produkowane i nie bedzie dodruku. Na chwile obecna ceny jeszcze nie wystrzelily ale jak ktos ma na oku te kolekcje to powinien czym predzej pomyslec o ich zakupie bo z czasem bedzie juz tylko drozej.

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 732
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Evercade, czyli kiedy nowe spotyka stare

Post autor: tbxx » 2024-02-08, 15:37

Axi0maT pisze:
2024-02-08, 13:39
wszystkie kartridze z grami Atari (lacznie 4 sztuki)
a dokładniej 5 sztuk:
Atari Collection 1
Atari Collection 2
Atari Lynx Collection 1
Atari Lynx Collection 2
Atari Arcade 1

ODPOWIEDZ