Monkey Island 1-4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Monkey Island 1-4

Post autor: froger3 » 2007-08-21, 11:47

Inlagd sill pisze:
Morden pisze:Juz dawno wydali, i to nie raz. Wydano wersje CD, potem wydano CD raz jeszcze w wersji classic, potem wyszla jako czesc skladanki Monkey Island w ktorej sklad wchodza wszystkie cztery tytuly. Musiales sie starac by przegapic.
Ja sie nie staralem i jakos niczego podobnego nie widzialem, a bardzo chetnie lyknalbym taki zestaw (ba, kazda z osobna).
Reedycja Curse of MI zostala wlasnie wydana i jutro powinnam odebrac ja z Empiku:)

Edycja: Zalozylem ten temat wydzielajac kilka pierwszych postow z innego tematu, bo seria Monkey Island zdecydowanie zasluguje na swoj wlasny temat. [I.s.]
Ostatnio zmieniony 2007-08-21, 22:02 przez froger3, łącznie zmieniany 1 raz.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Monkey Island 1-4

Post autor: Inlagd sill » 2007-08-21, 12:06

froger3 pisze:Reedycja Curse of MI zostala wlasnie wydana i jutro powinnam odebrac ja z Empiku:)
Nie widzialem, ale z tego co znalazlem, to wydali dwie ostanie czesci, wiec jeszcze dzis wybiore sie do EMPIKu (a jak nie bedzie, to bede musial zamowic i zaczekac).

Wielkie dzieki za informacje, widac ze podpis masz nie od picu. :smile:
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Monkey Island 1-4

Post autor: Morden » 2007-08-21, 18:56

Inlagd sill pisze:Ja sie nie staralem i jakos niczego podobnego nie widzialem, a bardzo chetnie lyknalbym taki zestaw (ba, kazda z osobna).
Moze akurat nie szukales gdy szukac nalezalo. W przypadku ciezkich klasykow, jesli reedycja nie jest glosna, wyjdzie sobie, wykupia ja, i jesli nie szukales tytulu regularnie, mogla ci umknac. A jak wspomnialem, reedycji bylo naprawde sporo. US, Australia, Nowa Zelandia, UK... Nic tylko polowac.

Z ciekawszych reedycji warto wspomniec o popularnym w Australii pakiecie czterech gier. Choc pudelko spore i ladne, wydanie troszke cienkie. Gry standard edycje upchniete w koperty...

http://file.morden.blog.shinobi.jp/MonkeyCol01.jpg
http://file.morden.blog.shinobi.jp/MonkeyCol02.jpg

Oprocz takich wynalazkow pelno jest reedycji typu classics. Dla przykladu, klasyczne wydanie Virgin. Dwie gry na jednej plytce, tak jak w przypadku wszystkich reedycji dwoch pierwszych tytulow z serii Monkey Island.

http://file.morden.blog.shinobi.jp/MonkeyVirgin.jpg
Obrazek

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Monkey Island 1-4

Post autor: froger3 » 2007-08-21, 21:52

Ale mowimy o polskich reedycjach...

IS: polska reedycja sklada sie z CD 1 / 2 i instrukcji na Cd. Tyle.. -> http://www.empik.com/showobject.jsp?obj ... ry=4010700

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Monkey Island 1-4

Post autor: Morden » 2007-08-21, 21:55

froger3 pisze:Ale mowimy o polskich reedycjach...
Bez jaj. Inlagd non stop kupuje tytuly z sieci, wiec czemu mialby sie ograniczac do polskiego wydania Monkey Island I + II? Kto tu kupuje wylacznie polskie wydania? Kazdy weszy po Allegro, eBay, sklepach internetowych, a teraz mi wyskakujesz z polskimi reedycjami. To ja przepraszam... Hehe.
Obrazek

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Monkey Island 1-4

Post autor: Inlagd sill » 2007-08-21, 21:57

Zakupione! Trzecia i czwarta czesc Malpiej Wyspy zostaly wydane w wersji niezmienionej w serii LucasArts Classics (obok Grim Fandango, Sam & Max, Full Throttle i in. tytulow).
Ostatnio zmieniony 2009-05-10, 08:35 przez Inlagd sill, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Monkey Island 1-4

Post autor: froger3 » 2007-08-21, 22:07

Morden pisze:
froger3 pisze:Ale mowimy o polskich reedycjach...
Kto tu kupuje wylacznie polskie wydania?
Jezeli chodzi o gry na PC to np. ja. Wiec jka widzisz, niestety ktos tak i dlatego ubolewam nad brakiem polskich reedycji. Dobrze ze wyszly dwie ostatnie czesci MI(druga zakupie za miesiac), czekam na dwie pierwsze - szkoda ze i tka pogram w nie w okolicach grudnia;/
IS pisze:Jak dla mnie to jest wstyd, zeby wydawac gry sprzed 10 lat bez informacji jak je uruchomic (nie wiem, czy bez SCUMMVM w ogole by mi sie to udalo).
Widze ze cyrki jak z Falloutem 2 czy HOMM2... No ladnie..Sam & Max pewnie podobnie bedzie sie wieszal..

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Monkey Island 1-4

Post autor: Morden » 2007-08-21, 22:19

Posrod roznych edycji Monkey Island 3 i 4 posiadam rowniez te wydania [seria LA Classic] i nie spotkalem sie z zadnymi problemami pod Windows XP. Gre odswiezalem sobie az po owocowych ... nie bede spoilowal jesli ktos nie gral. Pogralem pare dobrych godzin pod XP i nic mi sie nie wysypalo. O czworke mozesz byc spokojny, chodzi bez najmniejszych nawet problemow.

http://img222.imageshack.us/img222/4898/monkey34cm6.jpg

Froger: Jak kto woli. Osobiscie splywa po mnie czy wydanie jest polskie czy nie. Wazne by bylo wydane dobrze. Gdybym mial czekac na polskie reedycje, zdazylbym osiwiec. Monkey Island jest seria popularna, a mimo to polacy nie spieszyli sie z wznawianiem. Ja przez te lata niejedna edycje mialem w reku, pare kupilem i zagralem. Gra i tak po angielsku jest. Co za roznica. Chyba tylko cenowa. Cena owszem, wazna.. Ale jesli chcesz miec jakis box lub cos ladniejszego, a w Polsce trzeba swietowac gdy cokolwiek wydadza...
Obrazek

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Monkey Island 1-4

Post autor: Mejs » 2007-08-21, 22:25

Czy Secret of Monkey Island jest Freeware? Znalazlem download na Macintosha i pisze ze jest na licencji freeware, mam nadzieje ze to prawda i bede mogl zagrac w te legende.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Monkey Island 1-4

Post autor: Morden » 2007-08-21, 22:30

Z tego co wiem, to dwie pierwsze czesci Monkey Island maja status freeware, ale tylko w wersji Mac. Choc nie widzialem zadnego oficjalnego potwierdzenia. Nagle zaczely sie wszedzie pojawiac z dopiskiem freeware i tyle.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Monkey Island 1-4

Post autor: Mejs » 2007-08-21, 23:56

This game is under protection of ESA (entertainment software association) and it CAN NOT BE DOWNLOADED! We also can't provide you with information on where or how to get it.
Takie cos mi wyskoczylo jak chcialem sciagnac z jednej ze stron. Wiec jednak raczej nie jest darmowa. Szkoda.

ODPOWIEDZ