Tablety graficzne...

ODPOWIEDZ
Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Tablety graficzne...

Post autor: Gimiak » 2006-02-04, 16:43

To w zasadzie pytanie do froger :|. Przegladajac twoje prace :evil: zauwazylem 'gdzies', ze wykonalas projekt uzywajac tabletu graficznego. Fajnie sie na tym pracuje? Kiedys chcialem kupic, ale jakos sie powstrzymalem... oplacalne? I w czym na tym pracujesz (tylko PS?)? :mrgreen:
Ps: czemu kurna PS jest tak drogi :x

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Tablety graficzne...

Post autor: froger3 » 2006-02-04, 17:54

Fajnie?:> Superb ze tak sie wyraze. Aczkolwiek dopiero sie ucze:>

Niektorym starczy jednak mysz, inni wola wlasnei tablety.
Jezeli rysujesz na kompie to kupujesz to co ci odpowiada mysz/tablet po prosut.
Niem ysl ze pracuje sie od razu super - trzeba sie przyzwyczaic bo piorko operuje na innych zasadach.

Najpopularniejsze marki sa 3: wacom, pentagram i medion.
Mediona nawet nie bierz pod uwage, kupowanie tych tabletowo to istna loteria: jeden dziala drugi nie, sterowniki sa koszmarne. Pentagramy maja problemy ze sterownikami(dolanczane czase mnei zaskakuja, wtedy trzeba podeprzec sie internetem). Wacomy po prostu wymiataja, se istnym maybachem w swiecie tabletow, zarowno jakosciowo no i cenowo(sensowne ceny nowek od 800 zl ok - uzywane mozna rzadko trafic bo malo kto sie pozbywa teog cuda).

Ja pracuej na pentagramie(o'pen XL) nie jest moze super-hiper ale na razie spelnia swoje zadanie(inna sprawa ze rzadko go uzywam, moj komp wlasnie ulega procesowi powolnego spalania i wlanczam tak malo aplikacji jak sie da..)

Pracuje glownie na Ps(nielegalnym niestety, ale w przyszlosci sprawiam sobie oryginal - program jest tego wart! a czas w PL fajne promocje sa np. ostatnio dawali do Ps'a tablet wacoma gratis!). Uwielbiam tez Corel Painter'a IX(ale ten zrzera duzo ramu strasznie..).

Co do oplacalnosci..Zalezy jak to rozumiec. Jezeli kupujesz tablet do pracy, to na pewno Ci sie zwroci!

Fajnymi programami sa tez GIMP i Open Canavas.
Masz inne pytania pisz:>

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Tablety graficzne...

Post autor: Gimiak » 2006-02-04, 18:49

Rozwazam zakup tabletu dla przyszlej pracy :|. Na PS to mnie stac nie bedzie bo cena... daje duzo do zyczenia chodz musze przyznac, ze mozliwosci 'imponujace'. Logo tego forum jest wlasnie w PS zrobione + znaczki z Space Invaders w Corelu ;) - w PS juz nie potrafilem tego zrobic. Btw znasz jakas dobra stronke z tutorialami do C.D. lub/i PS ? Ja znalazlem 2 stronki gdzie jest to fajnie - krok po kroku wytlumaczone :D.
Uzywam Corela 9, moze te nowe sa lepsze ale narazie na tym dzialam.

Ale wracajac do tabletow to wacom widzialem ceny :), ktore pewnie odpowiadaja jakosci.
Takze coraz mocniej rozwazam zakup Pentagramu XXL. :evil:
PS: Wiadomo, ze nie spodziewam sie cudu nad wisla, ale mysza nie lubie rysowac dlatego pytam bo osoba 'znajoma' go uzywala. Najgorsze jest to, ze nawet nie ma jak tego urzadzenia przetestowac przed zakupem :(

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Tablety graficzne...

Post autor: froger3 » 2006-02-04, 22:48

wyslalam Ci msg na gg bo cosmi sie zdaje ze to bedzie dluuuga postowa rozmowa, a ja wole takie rzeczy omawiac w real timie.
w razie gdyby msg nie doszedl odezwij sie jezeli mozeszna ten numer: 5063896.

jestem przewaznie niewidocznie wiec prosze wolac smialo:)

ODPOWIEDZ