Internet radiowy a wifi w domku :)

ODPOWIEDZ
Master
Redaktor
Redaktor
Posty: 790
Rejestracja: 2007-01-13, 08:55
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Internet radiowy a wifi w domku :)

Post autor: Master » 2009-02-04, 15:50

Witajcie. Może jest u nas na forum jakiś dobry informatyk który mi pomoże...

Ponieważ mam w domu internet radiowy (antena na dachu, porpowadzony do komputerka kabel i "przykręcony" do karty sieciowej 'D-Link AirPlus DWL-520+ Wireless PCI Adapter').

Przykręcony dlatego ponieważ jest to gniazdo najprawdopodbniej męskie bo ma pałeczke :) RP-SMA (http://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82%C4%85cze_RP-SMA

I moje pytanie brzmi następująco, czy mogę z tej sieci radiowej w jakiś sposób zrobić w domu sieć WIFI ? Potrzebowałbym jej np. do Nintendo DS i Iphonika żeby na sieć wejść..

Pytałem na forum jakimś ale informacje są nieścisłe... Powiedzieli że muszę kupić router z access pointem AP, ale nikt nie powiedział nic więcej może tutaj mi ktoś doradzi.

Znalazłem więc takie cudo :

Cudeńko
i teraz jeśli zakupię takie coś, przykręcę ten kabel co idzie z dachu do tego routera z AP, to wówczas utworzy się sieć wifi??

Dzięki za podpowiedź :)

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Internet radiowy a wifi w domku :)

Post autor: Spyro1993 » 2009-02-04, 16:15

TwilighMaster pisze:Znalazłem więc takie cudo :

Cudeńko
i teraz jeśli zakupię takie coś, przykręcę ten kabel co idzie z dachu do tego routera z AP, to wówczas utworzy się sieć wifi??

Dzięki za podpowiedź :)
Tak, powinno być wifi. Sam korzystam z routera i jest good. :smile:
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Awatar użytkownika
boltzman
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 232
Rejestracja: 2008-08-20, 12:15

Re: Internet radiowy a wifi w domku :)

Post autor: boltzman » 2009-02-08, 22:14

Kolego - powinieneś zrobić to następująco

http://img3.imageshack.us/img3/4078/takmabyces6.jpg

Wg Twojego opisu - z tego co zrozumiałem - chciałeś podłączyć kabelek z wtyczką RSMA do routera, czyli odkręcić tą małą antenkę, a podłączyć kablem z powyższą wtyczką do zewnętrznej anteny. Zmarnotrawiłbyś nawet ciekawy router.

Zrób tak, jak na obrazku.
Przede wszystkim net lepiej i efektywniej rozprowadzisz po domku (zauważ, że ta karta D-Linka jest na płycie głównej, z tyłu komputera - nawet jak podłączysz antenkę od tego routera, to część sygnału wytłumi się od ścian, pewnie i od biurka, bo być może komp stoi pod nim i zasięg może być kijowy :-/ ). Niech ten router po domku pracuje. Zysk anteny przyzwoity 5 dB wystarcza nawet na 70 metrowe mieszkanie. Umieść go możliwie centralnie w domu, czyli, że będziesz musiał dokupić kilka metrów kabelka LANowego. W zestawie z tym routerem pewnie jakiś jest, ale ma max 30 cm. Dzięki temu będziesz mógł chodzić po całym domu z NDSem, czy innym iShitem i się bawić.
Nie ma nic bardziej przerażającego, niż głupota w akcji.

FC GoldenEye 007 Wii - 128 736 299 761
Mario Kart DS - 481 340 722 337
StarFox Command DS 844 241 773 115

Master
Redaktor
Redaktor
Posty: 790
Rejestracja: 2007-01-13, 08:55
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Internet radiowy a wifi w domku :)

Post autor: Master » 2009-02-09, 10:09

Dzięki za odpowiedź :)
A mógłbyś mi polecić jakiś model tej fimy ASMAX, bo jest ich strasznie duzo ..?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
boltzman
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 232
Rejestracja: 2008-08-20, 12:15

Re: Internet radiowy a wifi w domku :)

Post autor: boltzman » 2009-02-09, 22:00

Tu kolego zbyt wiele niestety nie wiem. W szczególności jeżeli chodzi o podłączenie NDSa.
Powiem/napiszę tak: mam u siebie naprawdę dobry router Linksys WRT54GL. Jest naprawdę świetny same OCH i ACH (jak kupowałem, to nawet nie wiedziałem, że to takie dobre ustrojstwo). Podłączyłem - jeszcze wtedy bez szyfrowania i MAC filtrowania - i pierwsze co pomyślałem i zrobiłem, to podłączenie się z Nintendo. I, i, i guzik. Nie chciało współpracować ( sprawdzałem różne transmisje B i G).
Ani router nie znalazł NDSa, ani NDS routera.

Zacząłem "zgłębiać nieco wiedzę. Okazuje/-zywało się, że NDS nie ze wszystkimi układami i sterownikami chce pracować. Wiem, że ludzie kombinowali z jakimiś kartami sieciowym podłączanymi pod USB (chyba MSI), a sterowniki brali (tego już nie pamiętam dokładnie) chyba od Gigabyte. Przy czym te sterowniki musiały mieć jakąś tam sygnaturę. Dość karkołomne...

Doradziłem Ci kolego jedynie o ogólnym wyglądzie Twojej sieci. Czy ten router, który pokazałeś zadziała z NDSem. Pojęcia najmniejszego nie mam. Co do tego iPhona. Czytaj instrukcję - pewnie opisano jakieś parametry sieci. Co do NDS - instrukcja nic nie mówi. Jedyne co wiadomo, to fakt, że jest moduł WiFi specjalnie dedykowany i dla NDS i dla Wii. I kosztuje średnio 140 zł :-/

Sam jestem niezmiernie ciekawy, czy bez takich kombinacji jak powyżej opisałem da się, za mniejsze pieniądze, podłączyć tą konsolkę.

Może ja coś źle robiłem ze swoim routerem. Może to powinien być AP a nie router... Może to odpowiednia gra musi być (mam tylko Super Mario 64 DS).

Jeżeli ktoś wie co, to sam jestem ciekawy...
Nie ma nic bardziej przerażającego, niż głupota w akcji.

FC GoldenEye 007 Wii - 128 736 299 761
Mario Kart DS - 481 340 722 337
StarFox Command DS 844 241 773 115

ODPOWIEDZ