Goblins 4

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Goblins 4

Post autor: Axi0maT » 2009-04-26, 14:52

no to obstawiam 14 w takim razie

Kataraktur
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 23
Rejestracja: 2009-04-19, 12:41

Re: Goblins 4

Post autor: Kataraktur » 2009-04-26, 14:57

:angry: a moze mi powiecie jak sie pytam? PROSZE??? Jak to dziala z tymi starymi po polsku?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Goblins 4

Post autor: Axi0maT » 2009-04-26, 15:02

chyba kupie tylko po to zeby zobaczyc jak poradzili sobie z tlumaczeniem 3 na polski.
Powiem ci ze faktycznie trzecia czesc jest najlepsza (co nie oznacza ze 4 jest zla, wrecz przeciwnie, jest wysmienita). Troche boli to ze wersja PC Gobliiins 3 dolaczana do tego zestawu jest biedna pod wzgledem muzyki. Pamietam trojeczke z Amigi - rewelacyjne kawalki. Sam mam melodie w telefonie z tej wlasnie gry :D Spolszczenie jest ok. Naprawde nie mogli zrobic nic wiecej chyba w tej kwestii. Jest prosto i przejrzyscie choc z tego co zauwazylem zniknela spora czesc gier slownych... Moze to wina tego ze nie mogli znalezc polskich odpowiednikow?
kon pisze:wyglada jak gra wydana przed 96. patrzac po screnach widze ze uklady plansz tez sa wzorowane na poprzednich czesciach.
Takie chyba bylo zalozenie tworcow gry - po co zmieniac cos co jest idealne. W momencie jak Gobliiinsy pojawialy sie na rynku zawsze mogly startowac do tytulu najbrzydszej gry roku a i tak kazda czesc sprzedawala sie wysmienicie. Plansze faktycznie sa pokrecone :)
Kataraktur pisze:a te goblinsy pierwsze trzy to widzialem ze na dosa i amige byly to teraz wersja nowa jakas? :undecided: Czy taka jak teraz wszystkie starocie co odkopuja i emulator daja?
EDIT: Te dolaczone do tej 4 czesci sa przez ScummVM puszczone.
Ostatnio zmieniony 2009-04-27, 10:44 przez Axi0maT, łącznie zmieniany 1 raz.

kon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2009-03-10, 18:04

Re: Goblins 4

Post autor: kon » 2009-04-26, 15:15

Spolszczenie jest ok. Naprawde nie mogli zrobic nic wiecej chyba w tej kwestii. Jest prosto i przejrzyscie choc z tego co zauwazylem zniknela spora czesc gier slownych... Moze to wina tego ze nie mogli znalezc polskich odpowiednikow?
no wlasnie o to mi chodzi, w 3 bylo sporo fajnych "dialogow" i nie wyobrazam ich sobie po polsku.
Takie chyba bylo zalozenie tworcow gry - po co zmieniac cos co jest idealne.
zgadzam sie z tym, te plansze sa in plus oczywiscie.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Goblins 4

Post autor: Gimiak » 2009-06-26, 06:49

http://www.allegro.pl/item647322577_gob ... sklep.html

Nie wiem czy zauważyliście, ale kupując czwartą część otrzymujemy trzy poprzednie. Fajny zestaw. :D

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Goblins 4

Post autor: Axi0maT » 2009-06-26, 07:41

Gimiak pisze:kupując czwartą część otrzymujemy trzy poprzednie. Fajny zestaw. :D
Tak i to nawet po polsku. Swoja droga tlumaczenie nie jest az tak zle. Niestety niektorych gier slownych niesposob przelozyc tak aby wiernie oddawaly to co chcieli przekazac tworcy gry. Trafiaja sie jednak takie swojskie smaczki jak Romus - w oryginale jest Riri... niestety nie wiem czy to francuskie zdrobnienie jakiegos imienia, ale Romus brzmi bardziej zabawnie.

siudym
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 332
Rejestracja: 2006-05-05, 23:20

Re: Goblins 4

Post autor: siudym » 2010-02-10, 10:39

Mam G4. Kupilem ze wzgledu na klasyki - fajnie miec pudelko z wszystkimi czesciami. Woodruff'a mam osobno. Jednak same G4 sa marne, pogralem chwile i odinstalowalem. Tzn marne dla mnie, ale sama gra grom wie moze jest ok, jesli ktos nie jest zapatrzony w poprzednie. A polskie wersje klasykow sa zmarnowane.... Tlumaczenie srednie, nazwy bohaterow pozmieniane idiotycznie, to samo przedmiotow. Ale to detal, bo to co zrobili z podkladem muzycznym wola o pomste do nieba. Klasyki byly idiotyczne w pozytywnym sensie i taka sama byla muzyczna - wesola i glupkowata. W "nowych" klasykach PL wywalono muzyke i dodano efekty tla np. odpalajac G2 mamy na poczatku gry efekty wiatru, szumu drzew, ptaszkow itd.....
Aha jedynym plusem calego zestawu jest to, ze klasyki sa odpalone przez ScummVM Smile Zerknijcie na pliki zainstalowanej gry - jest tam w srodku ScummVM pod PC i pliki BAT podpiete pod niego, wiec mozna sobie je odpalic na telefonie, PSP, konsoli itd, wszedzie tam, gdzie jest port Scumm'a VM.

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Goblins 4

Post autor: tbxx » 2010-02-10, 13:29

"Klasyczne" Goblinsy ukazaly się w dwóch wersjach:
- na dyskietkach 3'5"
- na płytach CD

wersje CD miały zmienioną muzyke, oraz zostały ocenzurowane
W zestawie z Goblins 4 dostalismy klasyki w wersji CD :(

Master
Redaktor
Redaktor
Posty: 790
Rejestracja: 2007-01-13, 08:55
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Goblins 4

Post autor: Master » 2010-02-16, 04:44

Najlepsze byly na Amige i tyle :) Goblins 2 - 6 dyskietek i jedziesz z koksem, wiecej sie nazmieniasz dyskow niz samej gry. :grin:

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Goblins 4

Post autor: Axi0maT » 2010-02-16, 06:20

TwilighMaster pisze:Goblins 2 - 6 dyskietek i jedziesz z koksem, wiecej sie nazmieniasz dyskow niz samej gry. :grin:
To chyba Gobliiins 3 byl na 6 dyskietkach. Dwojeczka byla na 3 dyskietkach. :roll:
Prawda jest natomiast ze miedzy kolejnymi planszami trzeba bylo sie namachac przy ich zmianie. Najbardziej irytowal mnie fakt ze gierki nigdy nie udalo mi sie zainstalowac na dysk twardy. Moze nie tyle zainstalowac, co nie chciala sie potem uruchomic z twardziela po instalacji. Jechalem wiec tradycyjnie na wachlowaniu jak wszyscy pozostali.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Goblins 4

Post autor: Gimiak » 2010-02-16, 09:18

Jakiś czas temu zacząłem się zastanawiać czy aby sobie w 3 nie pograć, a że jest w pakiecie, to gobosy kuszą cholernie. Ostatnia część, patrząc po fotkach i filmikach na YT raczej średnio mi podchodzi. Grał ktoś?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Goblins 4

Post autor: Axi0maT » 2010-02-16, 09:28

Ja zrobilem juz ponad polowe czwartej czesci i musze przyznac ze mi sie podobaja. Grafika razi po oczach - taka bieda jak z pierwszych przygodowek 3D z lat 1996-1999, a wiec mizernie. Odglosy tez raczej kiepskie, ze o muzyce nie wspomne - po prostu za malo glupkowata i niepasuje. Jest jednak cos w tej grze - to wciaz sa Gobliny i do tego tak samo "pozytywnie glupie" jak przed laty. Zagadki czesto sa bardzo trudne i nielogiczne... ale do tego pewnie maniacy serii zdazyli juz sie przyzwyczaic. Tak czy siak jesli komus sie podobaly poprzednie czesci i potrafi przymknac oko na oprawe audiowizualna to powinien sobie czwarta czesc goblinow sprawic. Tym bardziej ze na allegro mozna kupic noweczke juz ponizej 50pln.

ODPOWIEDZ