Commander Keen

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rysielec
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 18
Rejestracja: 2009-06-17, 09:48
Lokalizacja: z konopii
Kontakt:

Commander Keen

Post autor: rysielec » 2009-06-17, 23:18

Co sądzicie o tej pierwszej (według mojego riserczu i chwalenia się producentów) próbie przeniesienia klimatu konsolowych platformówek na pecety? Uwielbiałem tę grę jak byłem dzieckiem! Znałem tylko późniejsze epizody, te z ulepszoną grafiką i (dla mnie) grywalnością. Razem z moimi siostrami spędziliśmy nad "ludzikiem z kaskiem" (tak nazywaliśmy grę :) ) mnóstwo czasu.

Uwielbiam też poboczne Keen Dreams, które od zawsze urzekało mnie pomysłem na fabułę. :)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Commander Keen

Post autor: Axi0maT » 2009-06-18, 06:56

Jakos nigdy mnie Commander Keen nie przekonal do siebie. Jesli juz to wolalem Duke Nukem - wydawal mi sie bardziej dynamiczny. Obie gierki jednak do tytulow konsolowych rownac sie nie mogly... ot taka nedzna namiastka platformera dla PeCetowcow ;)

Awatar użytkownika
Meanthord
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 153
Rejestracja: 2007-08-20, 21:13

Re: Commander Keen

Post autor: Meanthord » 2009-06-23, 07:19

Mi akurat CK przypadl do gustu, bardzo fajna seria platformowek :). Mogliby wydac cala serie do sciagniecia z PSS czy na jakiegos handhelda.
Wyjatkowo cieplo wspominam rowniez Secret Agent z tej samej stajni. Grafika w identycznym stylu, co w CK i tyle samo miodu :).

Awatar użytkownika
Zanette
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2010-12-22, 21:32
Kontakt:

Re: Commander Keen

Post autor: Zanette » 2010-12-22, 22:37

Comander Ken? Z tej serii wyszło chyba około siedmiu gier. Miałam kiedyś na komputerze część trzecią i czwartą. Bardzo mi się obie gry podobały. Najciekawsza była wędrówka po świecie i przechodzenie zróżnicowanych poziomów. Nie była to może najłatwiejsza gra ale z tego co pamiętam mogłam sejwować w dowolnym miejscu co było dużą zaletą.
Obrazek

Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Commander Keen

Post autor: Rafi » 2010-12-23, 08:59

Nawet nie wiedziałem, że jest taki temat na forum. Zanette, dzięki za odkopanie. Pamiętam ja za czasów wczesnego dzieciństwa zagrywaliśmy się z kolegami w ową serię. Kumpel dostał swój pierwszy komputer i mieliśmy od groma Dosowych gierek. Nawet kilka lat po tym wszystkim lubiłem sobie odpalić Kena na starym blaszaku, ale jego już nie ma .

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Commander Keen

Post autor: Baieros » 2010-12-23, 09:09

To było to Keen 2, Keen 3, Keen 4? Niesamowite gry mieszczące się na dyskietkach, gdzieś jeszcze to mam. Potwornie grywalne.

ODPOWIEDZ