Problem z uruchamianiem gier (Amiga 500)

ODPOWIEDZ
pegazzz
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 55
Rejestracja: 2006-04-22, 09:37
Kontakt:

Re: Problem z uruchamianiem gier (Amiga 500)

Post autor: pegazzz » 2009-07-12, 20:00

Witam, nie wiem czy to dobry temat na umieszczenie tego pytania ale zaryzykuje , mam problem z uruchomieniem gier na A500 nie mam pojęcia jak to zrobić , na ekranie tv wyświetla mi sie taka łapa z dyskietka , wkładam dyskietke i nic się nie dzieje , może ktoś wie jaką komendę lub jaki przycisk trzeba nacisnąc żeby uruchomić jakiś program?

SopeL
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 66
Rejestracja: 2007-11-15, 20:55

Re: Problem z uruchamianiem gier (Amiga 500)

Post autor: SopeL » 2009-07-13, 04:10

Gra powinna sama się uruchomić po włożeniu dyskietki (jeśli gra kilku dyskowa, to zazwyczaj pierwsza :P ). Jeżeli nic się nie dzieje przy każdej grze (charakterystyczny dźwięk odczytywania i migająca zielona dioda), to możliwe że masz uszkodzoną stację dyskietek.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Problem z uruchamianiem gier (Amiga 500)

Post autor: Axi0maT » 2009-07-13, 05:35

SopeL dobrze prawi - gry powinny same sie uruchamiac bo na pierwszej dyskietce zawsze jest startup-sequece. Napisz jeszcze czy kiedykolwiek uruchomiles te gry. Jesli tak to prawdopodobnie jednak padnieta stacja dyskietek. Moze byc rowniez tak ze po prostu masz czyste dyskietki na ktorych nic nie ma. Byc moze kladles dyskietki gdzies obok glosnikow i w ten sposob dane ulecialy? :undecided:

pegazzz
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 55
Rejestracja: 2006-04-22, 09:37
Kontakt:

Re: Problem z uruchamianiem gier (Amiga 500)

Post autor: pegazzz » 2009-07-13, 08:26

chyba padnięta jest stacja dysków bo po włożeniu dyskietki lampka Drive świeci sie na pomarańczowo obraz na 5 sekund robi sie cały bialy a pożniej znow pojawia się ta łapa z dyskietką a dioda świeci na jasno zielony , stacja nie wydaje żadnych dźwięków , sprzęt kupiłem jakiś miesiąc temu na allegro i dopiero teraz znalazłem czas żeby sprawdzić czy działa i chyba źle zrobilem że nie sprawdziłem od razu,

ODPOWIEDZ