DOOM & DOOM II - konsolowe inkarnacje

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

DOOM & DOOM II - konsolowe inkarnacje

Post autor: tbxx » 2009-09-27, 21:07

DOOM & DOOM II - chyba najgłośniejszy FPP wszechczasów, tak że wypadałoby posiadać jakąś wersję w swojej kolekcji. Ilość konwersji przyprawia o ból głowy, na dodatek łatwo wdepnąć w g....o. Podzielcie się własnymi doświadczeniami która konsolowa inkarnacja jest najlepsza/najgorsza, a która najwierniejsza PC'towemu oryginałowi.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: DOOM & DOOM II - konsolowe inkarnacje

Post autor: Axi0maT » 2009-09-28, 17:16

Jesli stawiac wersje PCtowa jako pierwowzor to podsumowalbym to tak:

Amigowa wersja - niczym nie rozni sie od PCtowej wiec mozna spokojnie powiedziec ze odzwierciedlenie 1:1

Wersja na N64 - bardzo ciekawa konwersja, a raczej mozna by powiedziec ze calkiem inna gra. Poziomy zaprojektowane na nowo od podstaw, podkrecona grafika z rozmytymi teksturkami i grywalnosc na poziomie oryginalu. Jesli ktos lubi Dooma to nie sposob pominac ten wersji.

Wersja na Atari Jaguar - piksele jak krowy, slabiutko dziala (malo klatek animacji), dzwiek bida z nedza. Z plusow mozna wymienic bardzo wygodny dostep do broni (dzieki konstrukcji pada do Jaguara) oraz sam fakt ze jednak jest to Doom :)

W inne wersje nie gralem ale ciekawia mnie te ktore ukazaly sie na SNESa, 32x i Saturna.

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: DOOM & DOOM II - konsolowe inkarnacje

Post autor: tbxx » 2009-09-28, 17:25

Interesują mnie wersje do postawienia na półeczce :smile: tak że wersja Amigowa i ta z XBOX 360 Live Arcade odpadają. Grunt że mamy juz jakiś pogląd na wersje z Jaguara i N64.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: DOOM & DOOM II - konsolowe inkarnacje

Post autor: Axi0maT » 2009-09-28, 19:35

tbxx pisze:Interesują mnie wersje do postawienia na półeczce :smile: tak że wersja Amigowa
To przeciez shareware wiec ciezko zeby byla w pudelku. Kupujesz wersje PC na poleczke, wrzucasz plik startowy z Amigi, a cala reszta z wersji Pecetowej - tak zreszta wyglada instrukcja instalacji tej gierki na Amisi. Quake juz wyszedl w normalnej amigowej wersji wiec mozna kupic sobie na poleczke, niestety Doom nie doczekal sie takiego wydania :(

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: DOOM & DOOM II - konsolowe inkarnacje

Post autor: hat » 2009-09-28, 20:51

Ja miałem kontakt z wersjami na N64 i Sata, zdecydowanie lepsze wrażenie zrobiła na mnie wersja na duże N . Lepsza i dokładniejsza grafika, wygodne sterowanie analogiem . Na satku piksele jak łazienkowe kafle, biednie animowani przeciwnicy (fakt że N64 z tym też nie jest najlepiej), długie loadingi i niewygodne sterowanie . Ale to wciąż jest Doom piekielnie grywalny tytuł tak że nawet na Saturnie da się grać całkiem spokojnie .
Obrazek

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: DOOM & DOOM II - konsolowe inkarnacje

Post autor: tbxx » 2009-09-28, 21:23

hattori - a jak wersja na Saturna wygląda w porównaniu do wersji PC? (Chodzi mi czy np podobnie jak wersja N64 ma zmienione levele i muzykę)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: DOOM & DOOM II - konsolowe inkarnacje

Post autor: Axi0maT » 2009-09-28, 21:53

Z teog co kojarze to w wersji na Saturna byly nieznaczne roznice. Pare plansz bylo innych niz w oryginale. Kiedys mialem taki spory plik z porownaniem poszczegolnych wersji, musze poszukac to moze jak znajde to wrzuce pare dodatkowych informacji.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: DOOM & DOOM II - konsolowe inkarnacje

Post autor: hat » 2009-09-29, 18:18

tbxx - wstyd się przyznać ale nigdy nie grałem w Dooma na pececie 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: DOOM & DOOM II - konsolowe inkarnacje

Post autor: Axi0maT » 2009-09-30, 08:20

hattori pisze:tbxx - wstyd się przyznać ale nigdy nie grałem w Dooma na pececie 8)
Nie ma sie czego wstydzic. Mozesz sie okreslic mianem prawdziwego konsolowego gracza :D Jest wiele konsolowych wersji tej gry i niektore dorownuja a nawet przewyzszaja pierwowzor z PC wiec nie ma nad czym plakac.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: DOOM & DOOM II - konsolowe inkarnacje

Post autor: hat » 2009-09-30, 11:41

Z ciekawości zassałem Dooma pecetowego i stwierdzam że wersja na N64 rządzi :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: DOOM & DOOM II - konsolowe inkarnacje

Post autor: tbxx » 2009-10-07, 19:32

Lista Doomów, z którymi warto się zapoznać, sporządzona na podstawie internetowych porównań:

SNES - Czerwony Cart! Levele nie są tak okrojone ja wersji na Jaguara i oryginalna PC'towa muzyka. Minusy to brak tekstur na suficie i podłożu, wrogowię są animowani jedynie od przodu.

GBA - port wersji z Jaguara. Ciekawy kieszonkowy Doom z trybem multiplayer po kabelku

N64 - Najlepszy konsolowy DOOM, a może najlepszy DOOM w historii :P

XBOX - praktycznie idealna konwersja z PC. Dodatek do DOOM3 Limited Collector's Edition

ODPOWIEDZ