Moj nowy nabytek

Master
Redaktor
Redaktor
Posty: 790
Rejestracja: 2007-01-13, 08:55
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Moj nowy nabytek

Post autor: Master » 2009-10-13, 18:33

url;]

Osttanio naybłem takie cudo za 69 zł, jak widać na kasetach masa gier, aczkolwiek co moglibyście mi polecić, jakie są must have na ten sprzęcik :)

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Moj nowy nabytek

Post autor: tbxx » 2009-10-13, 18:48

Przeglądnij to: http://www.youtube.com/watch?v=eY2gK1MPgh8

osobiście polecam min: Last Ninja, Draconus, Great Giana Sisters, Bruce Lee, Spy vs Spy

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Moj nowy nabytek

Post autor: Axi0maT » 2009-10-13, 19:07

Midnight Resistance, Giana Sisters, Green Beret (Russian Attack), Microprose Soccer, Montezuma Revange, Boulder Dashe - pamietam ze na C64 bylo mnostwo roznych edycji.

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Moj nowy nabytek

Post autor: tbxx » 2009-10-13, 19:52

Oryginalnych Boulder Dashy było 2, reszta to zabawa edytorem Boulder Dash Construction Kit.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Moj nowy nabytek

Post autor: Axi0maT » 2009-10-13, 20:43

tbxx pisze:Oryginalnych Boulder Dashy było 2, reszta to zabawa edytorem Boulder Dash Construction Kit.
Zwal jak zwal... Pamietam ze znajomi mieli tego mnostwo.

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Moj nowy nabytek

Post autor: DizzyX » 2009-10-14, 12:27

TwilighMaster, to widzę że nie jestem tu już (chyba) jedynym Commodore'owcem :D

Ze swojej strony polecam jeszcze Bubble Bobble, Arkanoid, Skool Daze, The Great Escape no i Teenage Mutant Ninja Turtles ;D

Aha - i uzbrój się w cierpliwość i mały wkrętaczek - zwykle do każdej kasety trzeba dostrajać magnetofon osobno :twisted:

Master
Redaktor
Redaktor
Posty: 790
Rejestracja: 2007-01-13, 08:55
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Moj nowy nabytek

Post autor: Master » 2009-10-15, 09:18

Hehe no zobaczymy. W tym zestawie jest multum kaset + "porady dziadka" :) Już sie zaczynam bać co to za porady ...

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Moj nowy nabytek

Post autor: DizzyX » 2009-10-15, 16:00

TwilighMaster pisze:"porady dziadka" :) Już sie zaczynam bać co to za porady ...
Rzuć na forum, chętnie poczytam :D

Powiem Ci szczerze że miałem ochotę kupić ten zestaw, żeby mieć dwie C64C i móc jedną motać, ale ... trafiła mi się za dobre pieniądze stacja dyskietek do Commodorka + masa dyskietek :lol:

I do spisu gier
TwilighMaster pisze:must have
muszę dorzucić ... "Test Drive" :D

Master
Redaktor
Redaktor
Posty: 790
Rejestracja: 2007-01-13, 08:55
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Moj nowy nabytek

Post autor: Master » 2009-10-15, 18:20

a ile kosztuje taka stacja dyskietek?

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Moj nowy nabytek

Post autor: DizzyX » 2009-10-15, 20:41

ja kupiłem "pudło pełne niespodzianek" -> wylicytowałem na allegro za 10 zł <lol2> ale ostatecznie gość mi duuuużo rzeczy dołożył (fajnych :D) i zapłaciłem z przesyłką 60zł.
Na allegro stacje chodzą różnie -> od kilkudziesięciu złotych za samą stację w niewiadomym stanie poprzez ok 100 zł za stację sprawną do nawet ponad 200zł za stację z okablowaniem i zasilaczem (kabel = przewód serial, z tyłu w Commodorku masz takie gniazdo okrągłe, tam podpina się stację dyskietek). Choć np aktualnie na allegro stoi komplet C-64C + magnetofon, stacja dyskietek i drukarka - za 30 zł +pp i nikt nie licytuje ...
TwilighMaster, a Ty masz już ten sprzęcior w domu ? :grin: bo jestem ciekaw tych "porad dziadka" :lol:
I czy masz zamiar iść dalej jeśli chodzi o zabawę z C64? Bo ja na ten moment już mam zestaw: C-64C, magnetofon, stacja dyskietek 1541-II, joystick Quickjoy, myszkę NEOS, monitor Commodore i drukarkę. Tej ostatniej niestety jeszcze nie sprawdzałem, może jutro ją przytargam do domu bo w garażu leży i się niszczy :D No i w końcu muszę sobie jakieś stanowisko przygotować do całego zestawu, bo na razie wszystko mam na ziemi porozkładane :twisted: czyli Commodorek, a obok Pegasus i SEGA MSII (tak Axi0maT, ta od Ciebie :twisted: )

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Moj nowy nabytek

Post autor: Axi0maT » 2009-10-16, 09:12

DizzyX pisze:mam zestaw: C-64C, magnetofon, stacja dyskietek 1541-II, joystick Quickjoy, myszkę NEOS, monitor Commodore i drukarkę.
Calkiem sympatyczny zestawik. Szczegolnie godny uwagi jest monitor, bo obecnie to wiekszosc egzemplarzy, ktore przezyly do teraz, maja tak wypalone kineskopy ze niemal do niczego sie juz nie nadaja.
DizzyX pisze:SEGA MSII (tak Axi0maT, ta od Ciebie :twisted: )
Biedactwo, mocno zakatowane bylo jak ostatni raz widzialem. Na szczescie sprzet jest nie do zdarcia. Pewnie bedzie sluzyl jeszcze przez bardzo dlugi czas :)

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Moj nowy nabytek

Post autor: DizzyX » 2009-10-16, 13:54

Axi0maT pisze:Szczegolnie godny uwagi jest monitor, bo obecnie to wiekszosc egzemplarzy, ktore przezyly do teraz, maja tak wypalone kineskopy ze niemal do niczego sie juz nie nadaja.
Powiem szczerze że mój egzemplarz jest w naprawdę fajnej kondycji, świeci bardzo ładnie, inna sprawa że (choć co prawda nie mam go od nowości) oszczędzam go i np aktualnie gram przede wszystkim na telewizorze :)
Axi0maT pisze:Biedactwo, mocno zakatowane bylo jak ostatni raz widzialem.
Hmm ... czy ja wiem -> po opisie z aukcji sądziłem że będzie gorzej, ale miło się zaskoczyłem :)

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Moj nowy nabytek

Post autor: Keitaro » 2009-10-16, 19:56

Axi0maT pisze:
tbxx pisze:Oryginalnych Boulder Dashy było 2, reszta to zabawa edytorem Boulder Dash Construction Kit.
Zwal jak zwal... Pamietam ze znajomi mieli tego mnostwo.
Do Boulder Dash 3 twórca gry opracował jeszcze kilka plansz. Reszta to są amatorskie wydania gry z konstruktora, co nie oznacza że są słabe. Polecam np. stronę fana oraz wszystkie części BD stworzone przez niego http://www.boulder-dash.nl/

Co do stacji dyskietek, nie ma możliwości emulacji jej za pomocą PC? (wiem że to nie to samo no ale stary sprzęt bywa kłopotliwy..) Do Atari jest masa projektów i patentów, kable typu SIO2PC (robi z peceta stacje dysków dla Atar), SIO2SD (interfejs na kart SD) itp. itd. Na C64 się nie znam bo Atarowiec jestem, więc strzelam :roll:

Master
Redaktor
Redaktor
Posty: 790
Rejestracja: 2007-01-13, 08:55
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Moj nowy nabytek

Post autor: Master » 2009-10-16, 21:00

Zestawik leci na razie ,,, podobno jest w świetnym stanie i sprawny. W zestawie jest również joystick, zasilacz. Trzeba dokupić magnetofon, może dokupię po prostu te zestaw co mi podałeś za 30 zl :P

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Moj nowy nabytek

Post autor: DizzyX » 2009-10-16, 23:28

hirikawa pisze:Co do stacji dyskietek, nie ma możliwości emulacji jej za pomocą PC? (wiem że to nie to samo no ale stary sprzęt bywa kłopotliwy..) Do Atari jest masa projektów i patentów, kable typu SIO2PC (robi z peceta stacje dysków dla Atar), SIO2SD (interfejs na kart SD) itp. itd. Na C64 się nie znam bo Atarowiec jestem, więc strzelam :roll:
Jasne, są zarówno projekty C64 z kartą pamięci, jak i "cudowny kabelek" :
http://allegro.pl/item785601314_kabelek ... pc_ta.html
ale wtedy już nie ma "tego czegoś" :lol:

Ja wygrzebałem drugiego C64, pierwsza wersja z tego co wiem, ale na razie nie wstaje ... po niedzieli kupię i wymienię bezpiecznik, bo ten jest sieknięty ... zobaczymy czy to coś da ;)

A co do "wielu wydań BD" -> z grami na C64 na kasetach (i pewnie nie tylko przy c64, ale i przy innych maszynach) było tak, że na "pirackich" kasetach (tych zestawach gier nagrywanych w trybie Turbo) znajdowało się wieeele części jednej gry ... jakie zdziwienie ma człowiek gdy zorientuje się że to jedna gra podzielona na kilka etapów :lol: (zwykle gry wczytują się po poziomie -> i zwykle na takich składankach znajdują się pojedyncze poziomy gier ;D)

ODPOWIEDZ