Dink Smallwood

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Dink Smallwood

Post autor: Axi0maT » 2010-01-18, 18:25

ZiQ pisze:Pamiętam jeszcze jedną gierkę też z CDA która mocno mnie zaskoczyła mianowicie Dinksmallwood co Wy na tą pozycję ?
Nie pamietam zebym mial ja z CDA, bo w swoim zyciu kupilem zaledwie pare numerow tego czasopisma i przerzucalem je zazwyczaj u znajomych. Prawdopodobnie dorwalem gdzies z netu po 1999 roku bo wtedy tworcy udostepnili gre za darmo (tak przynajmniej wynika z wikipedii). Ogolnie bardzo milo wspominam czas spedzony z ta gra i przyznam ze gdyby podrasowali grafike (w wielu miejscach zajezdzalo tania tandeta) to moglaby naprawde smialo konkurowac z topowymi RPGami. Naprawde dobra pozycja i polecam kazdemu kto nie gral. Mysle ze warto by o tej grze zalozyc temat w dziale "komputery". Oficjalna stronka gry + total free download:
http://www.rtsoft.com/dink/

Awatar użytkownika
ZiQ
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 308
Rejestracja: 2009-01-31, 17:50

Re: Dink Smallwood

Post autor: ZiQ » 2010-01-18, 23:09

Fakt grafą ta gra nie grzeszyła było widać np po tym że połowa lokacji to zielony kwadrat z przesuniętym drzewem i dwoma albo pięcioma potworami tego samego typu no ale co, dobra była! Różne rodzaje broni + upgrady do nich, różnorodność questów od choćby nakarmienia świń po zabicie smoka! Można było w sumie nawet stworzyć sobie jakąś klasę postaci podczas gry, co prawda ograniczało się to z tego co pamiętam do woja z mieczem lub łukiem i maga... zawsze coś jak na tamte lata! Jak dla mnie trochę taka klasyka rpg.

(A co do osobnego tematu to Ty tu AxiOmat jesteś Wieszczem narodowym, wywal to co napisałem w nawiasie, przenieś 3 komenty i gotowe &"D)

kon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2009-03-10, 18:04

Re: Dink Smallwood

Post autor: kon » 2010-01-18, 23:10

byla w cda, notabene dostala tam 3/10.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Dink Smallwood

Post autor: Axi0maT » 2010-01-19, 07:15

kon pisze:byla w cda, notabene dostala tam 3/10
Szalu nie ma ale mysle ze jednak 3/10 to troszke malo. Fabula byla calkiem zgrabna i grywalnosc tez niezla. Tak jak wspomnialem kulala troche oprawa wizualna, ale to przeciez nie jedyny aspekt oceny gry. Poza tym warto dodac ze sami autorzy (a moze autor - nie pamietam ile osob w sumie ja robilo) mowia o grze:
Dink Smallwood is a humorous zelda-like isometric adventure/RPG
Jak czerpac przyklad to z najlepszych i faktycznie niektore questy byly takie inne niz to co sie zazwyczaj spotyka w grach RPG. Chocby karmienie swin o ktorym wspomnial ZiQ - po prostu jakas odmiana od schematu "seek & destroy" ;)

kon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2009-03-10, 18:04

Re: Dink Smallwood

Post autor: kon » 2010-01-19, 21:35

z tym ze na tamte czasy wygladala po prostu obrzydliwie i sterowanie bylo niewygodne. nie wiedziec czemu, spedzilem nad nia pare godzin.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Dink Smallwood

Post autor: Axi0maT » 2010-01-20, 07:17

kon pisze:nie wiedziec czemu, spedzilem nad nia pare godzin.
Zapewne tak jak i cala reszta. Ja to nawet pare dni i nie jestem pewien czy czasem nawet jej nie ukonczylem :undecided:

pegazzz
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 55
Rejestracja: 2006-04-22, 09:37
Kontakt:

Re: Dink Smallwood

Post autor: pegazzz » 2010-01-23, 19:12

a nie chodzi wam przypadkiem o czasopismo Gambler a nie CDA? ja właśnie swój egzemplarz Smallwooda mam z Gamblera . Dink to jedna z moich pierwszych gier jakie ukończyłem na pc i to chyba pare razy wraz z dodatkami jakie były na płycie .

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Dink Smallwood

Post autor: Axi0maT » 2010-01-24, 10:13

pegazzz pisze:a nie chodzi wam przypadkiem o czasopismo Gambler a nie CDA? ja właśnie swój egzemplarz Smallwooda mam z Gamblera .
Istnieje taka mozliwosc, chociaz w sumie nie zdziwilbym sie jakby gra ukazala sie w obu czasopisach. Swoja droga Gamblera w tamtych czasach tez juz nie kupowalem, bo wciaz bylem zatwardzialym Amigowcem :)
pegazzz pisze:wraz z dodatkami jakie były na płycie .
A o dodatkach to nie slyszalem nawet. Moglbys przyblizyc? Moze masz gdzies jeszcze ta plytke i rzucilbys jakies info co tam dokladali do tego?

pegazzz
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 55
Rejestracja: 2006-04-22, 09:37
Kontakt:

Re: Dink Smallwood

Post autor: pegazzz » 2010-01-24, 12:43

Z tego co pamiętam to były to po prostu dodatkowe przygody Dink'a , był chyba też edytor dzięki któremu można był stworzyć swoja własną przygodę , na stronie dinknetwork.com można pobrać rózne questy, łatki itp stworzone przez zwykłych graczy.

ODPOWIEDZ