Ulubione gry na PC

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Ulubione gry na PC

Post autor: setezer » 2006-06-08, 17:18

Sam zwyczajnie nie lubie grac na PC, ale nie raz mi sie zdarzylo to robic. Szczegolnie gdy dorwalem jakas kultowa pozycje, a tych na piecu nie brakuje! (DOS podczepiam jako PC, ale generalnie PC = windows) Z cala pewnoscia jedna z nich jest Wolfenstein 3D. Pamietam jak na lekcji informatyki w podstawowce zamiast rysowac domki w LOGO albo tworzyc drzewka w DOS'ie (to bylo zbyt proste) siekalem w te wlasnie gre. Niesamowite przezycie gdy facetka zobaczyla:
- co robisz?
- gram
- w co?
- w wolfa
- a jaka masz bron?
:).
Obrazek

Podobnie z Doom 1, roznymi amatorskimi grami (Kret, to byla jazda). Wiele przygodowek (choc nie tyle co na Commodore czy atari).

Potem nastala era Baldur's Gate - genialny rpg. To bylo cos niesamowitego, ogromna ingerencja w swiat, mozna bylo sie wczuc...
Obrazek

Na tym silniku ukonczylem tez B'sGate II, Planscape, Icewind Dale I&II, Lionheart... Licencja Dungeons&Dragons :)

Uwielbiam tez obie czesci Diablo, pod wplywem ludzi z osiedla (gdy jesczze mieszkalem w miescie) gralem bardzo duzo, jak zreszta wszyscy. Tez bylo milo!
Obrazek

Co wiecej? Duke Nukem 3D, Age Of Empires, Settlers, Elder Scroll'e, Eye of the Beholder... Cos na pewno pominalem. Pewny jednak jestem, ze kiedys gry na PC lepsze byly, teraz naprawde ciezko mi jest znalezc gre ktora by nie byla na konsolach, a moglaby mnie zainteresowac (duuuuuzo jakis taktycznych shooterow, nudne strategie i ekonomiczne + konwersje z ps2/xboxa)

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Ulubione gry na PC

Post autor: soberpl » 2006-06-08, 20:59

Z klasyk bez watpienia Doom (1) i Blood. Nastepnie Diablo (1 & 2 to chyba normalne?) , BG II , Icewind Dale II , Warcraft (2 & 3) , Kingdom Under Fire , Disciples , Przypowiesc o Maszynach i Magii (wiem tytul glupi ,ale tak zostal przetlumaczony i nie pamietam oryginalnej nazwy) , Gorasul : Dziedzictwo Smoka i wiele, wiele innych :wink: Ale i tak wole konsole :P

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ulubione gry na PC

Post autor: Axi0maT » 2006-06-09, 07:44

Cala seria Ishar (szkoda ze sie skonczyla :( ), seria Lords of the Realms, Medieval - Total War, Blood, Quake (ale tylko jedynka)... i to by byl powoli koniec... nie ma prawdziwej konwersji Mario to nie gram :P

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ulubione gry na PC

Post autor: Gimiak » 2006-06-09, 23:15

Wolf 3D, seria Larry , Ufo: E.U., X-Com: T.f.t.D., Doom I, II [ultra v. bez kodow :P], Starcraft + Broodwar, Diablo I i II [druga czesc w szczegolnosci - glupio sie przyznac, ale moja dziewczyna mi ta gre pokazala :) i tak zaczelismy grac razem w Diablosa], Warcraft 3, GTA 3, Vice City i SA, NFS MW. Te gierki najmilej wspominam ;)

Ps: PC'teta mam od niedawna [4 lata]. Wczosniej mialem amisie ;)
Ps2: Gral ktos w Area 51? Z glosem D. Duchovnego i M. Mansona? [chyba taki tytul]

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ulubione gry na PC

Post autor: Axi0maT » 2006-06-12, 06:42

Area 51, bardzo przyzwoita gierka... od czasow Halo tak mile sie nie bawilem przy shoot'erku. Przeszedlem w zeszlym tygodniu - gra ma jedna ogromna wade - jest za latwa i za krotka, przejscie jej zajelo mi ze 12-13 godzin.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Ulubione gry na PC

Post autor: froger3 » 2006-06-13, 20:35

tych jest duzo, szczegolnie wielbie jednak Rollercoaster Tycoon'a (tylko 1 i 2 + dodatki, 3 to niewypal imho), saga Heros of M&M(z naciskiem na genialna 3 + dodatki, jednak 1 i 2 wcale gorsze nie byly, jednak 3 to mistrzostwo, 4 porazka a w 5 nie gralam), stare przygodowki z klimatem(larry, gobliny, gabriel...), Civilizacja 2, Starcraft, Diablo(niewazne ktory), Fallouty i parenascie innych perelek. Za czasow LO i podstawiaka pykalo sie jeszcze po sieci w Klaka czy innego Dooma czy Djuka, ale przyszly studia i praca i czasu ni ma...

Ogolnie komp zapewnie mi to czego konsole zapewnic mi nie moga i na odwrot. Bo ze swieca szukac na piecu FFT, Legend Of Mana, Contry czy Sonicow. ale z drugiej strony tego co lubie w PC nie znajde na konsoli...

i kolko sie zamyka...

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ulubione gry na PC

Post autor: Axi0maT » 2006-06-14, 06:19

froger3 pisze:Bo ze swieca szukac na piecu FFT, Legend Of Mana, Contry czy Sonicow.
Hmmm... prawde powiedziawszy to masz racje, ale z Sonicow wydanych na PeCety, to Sonic Heroes byl nawet w miare fajny i dalo sie w niego pograc (bo cala reszta Sonicow ktore widzialem na PCta to kicz)

Awatar użytkownika
barman
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 450
Rejestracja: 2005-12-21, 10:42
Lokalizacja: Łukow
Kontakt:

Re: Ulubione gry na PC

Post autor: barman » 2006-06-30, 23:00

Zaczelo sie od Wolfa 3D i NFS 2SE. Potem byl Quake, Fifa 99 no i wtedy nastalo Diablo II :mrgreen: Duzoooooo sie gralo. Potem byly jeszcze "malysze", GTA 3, NFS U. Ostatnia wielka bylo Vice City. Od tamtej pory na PC nie moge sie odnalezc jesli chodzi o granie :evil:

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Ulubione gry na PC

Post autor: Inlagd sill » 2006-07-01, 06:04

barman pisze:wtedy nastalo Diablo II
Polecam zainstalowac sobie D2 + Exp dzisiaj i zobaczyc, ze gra znakomicie przeszla probe czasu. Ostatnio wlasnie zainstalowalem z ciekawosci i znowu przepadlem na kilka miesiecy w battle.necie (grajacych mimo wieku tej gry wciaz jest mnostwo).

Dla mnie - najlepsza gra na PC. I prawdopodobnie najlepsza gra w ogole. To wielkie slowa, ale to gra przy ktorej spedzilem zdecydowanie najwiecej czasu. Cale szczescie, ze takiej marki Blizzard nie moze sobie ot tak po prostu zostawic, bo z punktu widzenia marketingowego to nie mialoby sensu. W przeciwienstwie do Fallouta 3, pytanie brzmi tu nie "czy", tylko "kiedy".

Czekam wiec sobie cierpliwie na Diablo 3, albo:

Obrazek
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Ulubione gry na PC

Post autor: setezer » 2006-07-01, 09:13

Daj jakies dokladne info nt. Diablo na DS, bo takiego gifa to ja sam moge zrobic w kilka chwil. Wyglada profesjonalnie, ale proste do "oszukania". Masz jakies oficjalne informacje? (szczegolnie jestem "prawie" pewien oszustwa, bo screeny sa z Diablo II - identyko). Jesli to prawda spodziewajmy sie DSiablo :lol:
http://www.tvdarek.republika.pl/dragon-age.html
Przypomnialo mi sie jak niedlugo po kupnie komputera nabylem CD-Action, byly tam demka NFS3 (czy 2? nie pamietam) oraz pelna wersja Alone In The Dark. O malo sie nie poszczalem, jak na mnie jakis gosc z siekera wyskoczyl - jeaaa!
Ostatnio zmieniony 2014-07-25, 08:50 przez setezer, łącznie zmieniany 1 raz.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Ulubione gry na PC

Post autor: Inlagd sill » 2006-07-01, 09:22

To moj wlasny maly fake z tesknoty do takiego tytulu (tylko screeny nie sa identyczne z PC, bo skrocilem pasek ekwipunku zeby sie zmiescil na malym ekranie). :wink:
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ulubione gry na PC

Post autor: Gimiak » 2006-07-01, 10:15

swietny fake musze przyznac. A co do Alone in the Dark, hm... to byly czasy. Mocno gralem.
A Set masz wersje z komiksem?
Jezeli ktos gral w Alone in the Dark to ktora czesc wam najbardziej przypadla do gustu ?

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Ulubione gry na PC

Post autor: froger3 » 2006-07-02, 10:33

Fake fajny, Diablo na DS bylo by calkiem fajne z tym ze watpie aby wypuscili to na ta konsole... Mi sie marza sety ze starymi przygodowkami, a ze kompresja poszla na przod to mogli by wypuscic wszystkie czesci np. Goblinow na 1 carcie.

Ogolnie w handheldach widze spory potencjal do byc tzw "odgrzewaczami". Szkoda ze firma sie nie chce a jak juz cos wypuszcza to po takiej samej cenie jak nowe gry :(

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Ulubione gry na PC

Post autor: Morden » 2006-08-17, 10:10

Dla mnie zlota era gier PC zawsze kojarzyc sie bedzie z przygodowkami point 'n click. I nie chodzi mi tylko o te, prezentowane przez Lucas Arts. Goblins, Beneath a Steel Sky, Sam & Max, Simon the Sorcerer, Ktrandia ... To byly gry, w ktore gralem latami. Ukonczenie tego typu tytulow bez opisow i podpowiedzi, bez internetu, to cos czego sie nie zapomina.

Zaluje ze gatunek ten zniknal z horyzontu w ostatnich latach, a Lucas Arts kasuje kazdy projekt bedacy kontynuacja ich najlepszych serii nie wypuszczajac nawet grywalnego dema. Serie ktore wychodza zmutowaly nie do poznania. Broken Sword stracil wieksza czesc swojego uroku i nie wydaje mi sie by seria powrocila do drugiego wymiaru.

To z klasyki. Z nowszych tytulow, Half Life 2, Half Life 2: Lost Coast, Half Life 2: Episode 1 i SiN Episodes: Emergence. Niewiele ponad to. Nigdy nie krecily mnie gry typu Diablo i Warcraft. Czekam na Episode 2 i wszystko co sie z nim wiaze. W szczegolnosci Portal!

"Now you're thinking with portals!"
Obrazek

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Ulubione gry na PC

Post autor: Inlagd sill » 2006-08-17, 11:28

Morden pisze:w ostatnich latach, a Lucas Arts kasuje kazdy projekt bedacy kontynuacja ich najlepszych serii
I to podczas gdy ja z utesknieniem wypatruje kolejnej Malpiej Wyspy. Chocoaz tu akurat sprawa jest bardzo skomplikowana, a informacje sprzeczne. Dotarlem do informacji, w ktorych Lucas Arts przyznaje, ze nie jest w chwili obecnej zainteresowane promowaniem swoich znanych, lecz juz wiekowych tytulow. W ich planach ma to miec miejsce w przyszlym dziesiecioleciu. Plotki, plotkami, a ludzie czekaja i ciesza ich nawet takie informacje, ze rezyser Piratow z Karaibow jest wielkim fanem Malpiej Wyspy i pozyczyl do filmu kilka watkow (latwych do zauwazenia, ale tylko dla fana serii).
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

ODPOWIEDZ