Classic Computers

masta_windu
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 79
Rejestracja: 2005-12-21, 00:04

Classic Computers

Post autor: masta_windu » 2005-12-23, 18:35

Sa na forum moze jacys fani starych komputerow, mam na mysli Amige, Comara, Atarynke, bo tak ciagle tylko o tych konsolach, trzeba troche od nich odpoczac. Zbieralem kiedys takie sprzety, mialem Amige 500+, 600, Atari Falcon (modelu nie pamietam), Commodore 64, 64C, Schneidera (ktorego nawet nigdy nie uzywalem) oraz kilogramy roznych gier i akcesoriow. Niestety w czasie remontu cos mi odjeb... i wyrzucilem wszystko, teraz zaluje. Ale zaczynam teraz wracac do korzeni, odpuszczam sobie troche z konsolami na allegro i robie najazd na Amige, pozniej reszta. Oj... bedzie ciasno w pokoju :twisted: . Bez Amisi w domu dlugo nie wytrzymam, a na emulacji dlugo nie pociagne, ostatni tydzien spedzilem grajac na emu w Alien Breed, gra rzeznia, teraz zaczynam Settlers.

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Classic Computers

Post autor: Damjen » 2005-12-23, 18:48

Stary...jasne ! :D Czas od 2-giej klasy podstawowki do ok 6-7-mej to czas mojej atarynki :) (co prawda rownoczesnie marzylem o Sega Megadrive ale tej nigdy nie udalo mi sie zdobyc). Nie mialem stacji dyskow tylko magnetofon a wiadomo jak to z nimi bylo - START+OPTION, wlacz Atari i nacisnij Return a potem wyjdz cichutko z pokoju i bron Boze zeby ktos do niego wszedl. Po pol godziny gra sie wczytala (albo i nie :P )
Wciaz mam sterte kaset z "Grubcia" (te zestawy ponumerowane od 01 do 99, nie mam wszystkich oczywiscie :) ) no i troche gierek "oryginalnych" - w eleganckim pudelku, z wkladka itp. Strasznie zaluje ze moj magnetofon padl, bo z checia bym czasem przcial w dawne hity :D Ostatnio sciagnalem z netu emulator A 800 XL i rom Vicky'ego. Jak go odpalilem i uslyszalem muzyczke na planszy tytulowej to lezka zakrecila mi sie w oku - tyle wspomnien... :) To byly czasy... :)
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

masta_windu
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 79
Rejestracja: 2005-12-21, 00:04

Re: Classic Computers

Post autor: masta_windu » 2005-12-23, 18:57

Uff... juz sie balem, ze jestem jedyny. A o tym wychodzeniu z pokoju to mi nawet nie przypominaj, ale czego to sie nie robilo zeby pograc, magnetofon w C64 tez byl czuly, ale na szczescie nie az tak. Tez sobie ostatnio posciagalem romy do Amigi i Commodore, az nie wiem w co grac tyle tego jest, ale na Commodore to sie zaraz biore za The Detective, moj nr1 na ten sprzet.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Classic Computers

Post autor: froger3 » 2005-12-23, 21:38

"ie mialem stacji dyskow tylko magnetofon a wiadomo jak to z nimi bylo - START+OPTION, wlacz Atari i nacisnij Return a potem wyjdz cichutko z pokoju i bron Boze zeby ktos do niego wszedl. Po pol godziny gra sie wczytala (albo i nie Razz )"

koszmar z dziecinstwa!!! mi z kumplem zacinam sie praktycznie przy co drugim wgraniu.
Potem lecielismy z kumplem na dwa kompu(on c64 ja atari). Zybex, misja, Hans, Miecze, jakies podroby tetrisa.. ech, kazda giera byla wtedy piekna!
Amiga milo mi sie kojarzy, hity takie jak chuck rock, zool, mortal 1, theme park czy syndicate pamietam do dzis.

masta: nie jestes jedyny. mialam piekne atari XL 800 ale matka postanowila je(z calym kompletem kaset i kupa numerow bajtka) wyslac na smietnik:(

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Classic Computers

Post autor: soberpl » 2005-12-23, 21:42

Tez pamietam czasy ,wychodzenia z pokoju przy C64 ,albo modlitwy ,aby sie wgralo :lol: co za czasy 8) nikt nie mial prawa sie odezwac ,albo zakaszlec :!: :lol: Fajne "stukanie" bylo tez w Amidze przy ladowaniu gier :wink: Piekne czasy :P

hdx
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 132
Rejestracja: 2005-12-21, 07:47
Lokalizacja: /bin/laden/
Kontakt:

Re: Classic Computers

Post autor: hdx » 2005-12-23, 21:54

Ja mam gdzies w piwnicy jakies Atari z magnetofonem. Oj tez duzo gralem gdy bylem mlodszy. Ja nawet nie mialem skad brac kaset z grami. Mam pytanie, jak je sie w ogole zdobywalo? :|
(kwiatuszek) nienawidzisz mnie bo jestem czarny!
-----
(kwiatuszek) ile Ci mozna tlumaczyc zebys dal sobie spokoj?!

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Classic Computers

Post autor: Damjen » 2005-12-23, 22:59

hdx pisze: Ja nawet nie mialem skad brac kaset z grami. Mam pytanie, jak je sie w ogole zdobywalo? :|
Ja w moim rodzinnym miescie (Stalowa Wola) mialem sklep "komputerowy" ( :wink: ) i w nim mozna bylo dostac "oryginaly" (cena od 30.000zl nawet do 60.000zl za nowosci :D ), poza tym bylo kilka sklepow RTV gdzie mozna bylo kupic wspomniane zestawy od "Grubcia".
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Classic Computers

Post autor: froger3 » 2005-12-23, 23:34

u mnie slawna gdynska hala, ew cos w jakis sklepach sie bralo..

hdx
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 132
Rejestracja: 2005-12-21, 07:47
Lokalizacja: /bin/laden/
Kontakt:

Re: Classic Computers

Post autor: hdx » 2005-12-24, 14:17

Ah smieszna sprawa byla z tymi kasetami ;) Musze kiedys isc do piwnicy zobaczyc czy to jeszcze dziala.
(kwiatuszek) nienawidzisz mnie bo jestem czarny!
-----
(kwiatuszek) ile Ci mozna tlumaczyc zebys dal sobie spokoj?!

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Classic Computers

Post autor: froger3 » 2005-12-26, 13:32

wogole dla mnei fenomenem jest to ze podczas mojej przygody ze starszymi maszynkami nie natrafilam na zadna slabagre, kazda gra w ktora gralam byla ciekawa i wciagajaca jak diabli. Czy to byl tetris, czy jakies platformowki, rpg, strategie... Naprawde nie potrafie sobie przypomniec zadnej slabej gry z tego okresu O_O
Nie to co teraz....

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Classic Computers

Post autor: Damjen » 2005-12-27, 07:45

Masz racje, wtedy pomysly byly swieze, mozliwosci komputerow nie pozwalaly na wiele ale za to ile bylo radosci z grania w te gry :D Wciagajace, trudne, nie dajace spac po nocach :wink: Teraz jest odwrotnie - konsole pozwalaja na niemalze wszystko ale pomysly dawno juz sie skonczyly i sila rzeczy gry staja sie wtorne...nie wszystkie ofkoz ale ogromna wiekszosc - ciesza oko coraz to nowszymi fajerwerkami graficznymi, itp. ale jakos wszyscy maja nieodparte wrazenie ze "to juz kiedys bylo"...

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79019858 <=== ciekawa rzecz, zeby przypomniec sobie stare tytuly :) Obowiazkowe dla maniaka Amigi, szkoda ze nie wyszlo nic takiego na atarynke :wink:
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

hdx
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 132
Rejestracja: 2005-12-21, 07:47
Lokalizacja: /bin/laden/
Kontakt:

Re: Classic Computers

Post autor: hdx » 2005-12-27, 09:48

Kiedys patrzylo sie inaczej na gry. Nie przepierdywalo sie z grafika, a teraz ciagle slysze "Grafa do dupy - gra tez".
(kwiatuszek) nienawidzisz mnie bo jestem czarny!
-----
(kwiatuszek) ile Ci mozna tlumaczyc zebys dal sobie spokoj?!

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Classic Computers

Post autor: soberpl » 2005-12-27, 12:49

Zgadza sie hdx teraz mlode pokolenie patrzy tylko na grafike w grach ,nie powiem ,ze czasem tez mi kopara opadnie jak zobacze niektore gry ,ale przede wszystkim liczy sie dla mnie grywalnosc. Pokaz takiemu jednemu delikwentowi Chrono Trigger'a i FF 9 ,czy jakies tam X-2 to na CT nawet nie spojrzy...

hdx
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 132
Rejestracja: 2005-12-21, 07:47
Lokalizacja: /bin/laden/
Kontakt:

Re: Classic Computers

Post autor: hdx » 2005-12-27, 13:54

Zatraca sie naturalne piekno gier...
(kwiatuszek) nienawidzisz mnie bo jestem czarny!
-----
(kwiatuszek) ile Ci mozna tlumaczyc zebys dal sobie spokoj?!

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Classic Computers

Post autor: froger3 » 2005-12-27, 14:40

soberpl: mi tez kopara spadnie ale potem gram jakas godzine i koniec.. A wystarczy troche wyobrazni . No i to ciagle meczenie 3D, o 2D praktycznie zapomniano(oprocz handheldow, ale tu tez bedzie rewolucja), a ten typ grafiki tez ma potencjal...

ODPOWIEDZ