Projekt Saturn x86

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Projekt Saturn x86

Post autor: fixxxer1 » 2013-06-07, 13:28

Jack Orlando
Shadow Warrior
Heroes II
The Settlers
Knights and Merchants

Diablo 2 działa płynnie?

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Projekt Saturn x86

Post autor: frodo666 » 2013-06-07, 14:02

Jack Orlando - mam nieco porysowaną płytę i nie chciało się zgrać, może gdzieś w sieci znajdę obraz.
Shadow Warrior - MUST HAVE! Tym bardziej, że jest to już freeware.
Heroes II - mam trójkę z dodatkami i myślę, że już dwójka nie potrzebna.
Settlers - świetna gra, zakupię trójkę.
Knights and Merchants - nigdy nie grałem, ale sporo dobrego o niej słyszałem. Zastanowię się nad tym.

Diablo II działa ładnie i to nawet w 800x600 tylko mam w nim jeden błąd do wyeliminowania, a mianowicie przy wychodzeniu z gry zawiesza kompa, podobnie mam z Darc Colony.

Znajomy zafascynowany moim sprzętem wygrzebał mi nawet w swojej piwnicy kierownicę DEXXA FY01 i to nawet w oryginalnym kartonie :) Muszę jedynie sterowników poszukać.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Kupiłem też drugiego pada. Szukałem drugiego Sidewinder'a, ale ciężko go dorwać w stanie idealnym i w dobrej cenie. Upolowałem zamiast niego takiego Creative'a, ponoć nówka ;)
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Projekt Saturn x86

Post autor: kolo » 2013-06-07, 15:21

Saga Elder Scrolls, myślę że z Morrowindem były by problemy, ale Arena i Daggerfall są dostępne za darmo ze strony Bethesda i twój komp powinien sobie z nimi poradzić (choć z Daggerfalem mogą być problemy jeśli odpalasz na Windzie, zostawili zabezpieczenia).
Na GOG są czasami świetne gry za darmo, bez zabezpieczeń, zaglądnij co warto sprawdzić.

Simon the Sorcerer 1 i 2, świetne przygodówki, zbadaj też czy nie masz czasem jakiejś części serii z Larrym.

Baldur i okolice.

Majesty - genialna strategia :D

Zeus - Pan Olimpu - kolejna bardzo dobra strategia.

Jakieś tycoony, to były lata ich największego rozkwitu :)
Sega, Sega über alles
Obrazek

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Projekt Saturn x86

Post autor: fixxxer1 » 2013-06-07, 15:31

Może nie w idealnym stanie, ale po wyczyszczeniu na pewno będzie dobrze wyglądał:
http://allegro.pl/microsoft-sidewinder- ... 46675.html
Ja kupiłem tego:
http://allegro.pl/pad-joystick-microsof ... 29958.html
Wziąłem przy okazji kilka gier od niego za grosze ;)

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Projekt Saturn x86

Post autor: DizzyX » 2013-06-07, 16:33

frodo666 pisze:Jack Orlando - mam nieco porysowaną płytę i nie chciało się zgrać, może gdzieś w sieci znajdę obraz.
Zamiast tak kombinować - kup na cdp.pl wersję Director's Cut. Pójdzie i na W98 i na nowszych, a wersja rozszerzona :)
frodo666 pisze:Knights and Merchants - nigdy nie grałem, ale sporo dobrego o niej słyszałem. Zastanowię się nad tym.
Ojjj polecam, ale najfajniej się gra z kumplami po LANie :)
frodo666 pisze:Znajomy zafascynowany moim sprzętem wygrzebał mi nawet w swojej piwnicy kierownicę DEXXA FY01 i to nawet w oryginalnym kartonie :) Muszę jedynie sterowników poszukać.
Miałem podobną DEXXĘ i z tego co pamiętam to nawet nie było do niej sterowników - na standardowych Windowsa działa, tylko trzeba skalibrować :)

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Projekt Saturn x86

Post autor: frodo666 » 2013-06-07, 17:59

kolo pisze:Na GOG są czasami świetne gry za darmo, bez zabezpieczeń, zaglądnij co warto sprawdzić.
Te gry z GOG nie idą na Win98, są przystosowane do XP i wyższych. Dzięki za polecone gry, jakiegoś jednego Eldera zainstaluję.
Baldury zainstalowałem na początku, ale po instalacji i zgraniu obrazów na HDD BG 1 i 2 + dodatki + Icewind Dale 1 i 2 przeraziłem się ilością miejsca na dysku. Odpuściłem, poczekają na większy HDD.

fixxxer1 ładnego tego pada wyrwałeś i w dodatku w pudle! Tylko, że 3 dychy to już nie tak mało. Ja swojego Sidewindera kupiłem za 10zł z wysyłką ;)
Ja muszę tym padom lekko "customizować" wtyczkę, bo game port elegancko się mieści w obudowie w miejscu wejścia na pada, ale wtyczka już niestety nie wchodzi bo jest męska :undecided: a nie chciałem wycinać obudowy z przodu.
Mam nadzieję, że się nie powyginają.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Trochę przedwcześnie się cieszyłem z tej kierownicy, bo chyba nie działa. Windows jej nie wykrywa w żaden sposób. Dodaję normalnie jako joystick 2 axis 4 buttons i nic. ANY IDEA?
Ostatnio zmieniony 2013-06-07, 18:09 przez frodo666, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Projekt Saturn x86

Post autor: hat » 2013-06-07, 18:02

Dorzucę kilka świetnych FPSów :) Dark Forces, Jedi Knight, Soldier of Fortune, Project IGI
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Projekt Saturn x86

Post autor: frodo666 » 2013-06-07, 18:09

Oooo Dark Forces i SoF! Brawo! :)
IGI niestety nie ruszy.
Obrazek

Awatar użytkownika
gramodrana
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 141
Rejestracja: 2011-07-11, 22:15
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Projekt Saturn x86

Post autor: gramodrana » 2013-06-07, 22:38

Ja dorzucam od siebie thps2, dave mirra pro bmx, revolt, assault cube (dostępny za darmo shooter sieciowy dostosowany do tej specyfikacji) , little fighter 2, the land of dead (strzelak pełny bugów jednak sprawiający wiele frajdy) . Polecam ci również zająć się stworzeniem swojej bijatyki 2d na ten sprzęcik na silniku M.U.G.E.N. który też nie powinien mieć problemów z tą maszyną lub po prostu ściągnij jakiegoś gotowca jakich w sieci pełno.
www.gramodrana.wordpress.com Blog o retro grach i nie tylko...
2xNDS classic/Nds lite/2xNes/2x Snes/2x Gcn/2x psp 2000/2x ps2 fat/ps2 slim /sms model 2/smd 1 i 2/2x gb color/2x gb dmg/gb micro/gba advance/2x gba sp/wii /xbox /psx /psone/dreamcast /game gear i kolekcja rośnie...:)