Baldur's Gate i inne stare RPG

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Baldur's Gate i inne stare RPG

Post autor: frodo666 » 2012-05-15, 22:41

A pamiętacie taką ruską produkcję RPG Evil Islands? Jeden z pierwszych erpegów całkowicie w 3D. Pamiętam, że grafika mnie wtedy olśniła i musiałem zrobić update PC'ta bo Savage 4 już nie dawał sobie z nią rady :smile:
Swoją drogą bardzo milo też wspominam taką szkaradkę jak Gorasul: Legacy of the Dragon. Pamiętam z niej, że miała bardzo ciekawy rozwój postaci (miecz rozwijał się niezależnie od bohatera).

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Baldur's Gate i inne stare RPG

Post autor: Ukukuki » 2012-05-16, 18:23

mingan pisze:Keitaro, nie do końca. Niedawno by zagrać sobie na PC w Baldura, musiałem ściągać jakieś HD patche bo na mojej 25', pikselami to się mogłem okładać po głowie (i chyba jeszcze tekst był mało czytelny). Co nie zmienia faktu, że te stare cRPG nadal wyglądają przecudnie (zawieje fanboyem ale w falloutach to nawet ta stara grafa nie przeszkadza bo można się bardziej wczuć w ten zniszczony, brudny świat :smile: ).
Na jakiej rozdzielczości grałeś? Pytam z ciekawości bo twórcy w opcjach przewidzieli żywotność gierki i udostępnili większe rozdziałki do odblokowania. Ja mam monitor 20 albo 22 cale sam już nie pamiętam i nie gram nawet na największej rozdziałce bo postacie są za małe. O tym patchu słyszałem ale szczerze nie widzę potrzeby jego używania bo grafika jest śliczna. Na monitorku 25 cali może to wyglądać inaczej :wink:


Co do Morrwinda tu się nie zgodzę, grafika się nie zestarzała. Trzyma ten charakterystyczny klimat. Co prawda tego strzału w pysk co w czasie premiery nie będzie ale to dotyczy każdej gierki na każdą konsolę i komputer:P Nie da się zastąpić emocji z czasu premiery graniem po raz pierwszy w dany tytuł po paru latach. Dlatego nigdy nie będziemy wiedzieli jak kto było zagrać w Mariana ponad 25 lat temu:P Grajcie w nowe gry bo za 10 lat jak będzie je można znaleźć na bazarach po 15 złotych to już nie to samo:P
frodo666 pisze:A pamiętacie taką ruską produkcję RPG Evil Islands? Jeden z pierwszych erpegów całkowicie w 3D. Pamiętam, że grafika mnie wtedy olśniła i musiałem zrobić update PC'ta bo Savage 4 już nie dawał sobie z nią rady :smile:
Swoją drogą bardzo milo też wspominam taką szkaradkę jak Gorasul: Legacy of the Dragon. Pamiętam z niej, że miała bardzo ciekawy rozwój postaci (miecz rozwijał się niezależnie od bohatera).
Pierwszej nie kojarzę kompletnie drugą zawsze chciałem mieć ale przez ostatnie parę lat tytuł został u mnie zapomniany :wink: Kiedyś zagram ale pewnie jakiegoś wrażenia super pozytywnego nie zrobi:P Napisz coś więcej o gierce.
Famicom!

Awatar użytkownika
Iselor
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 55
Rejestracja: 2012-08-07, 19:35

Re: Baldur's Gate i inne stare RPG

Post autor: Iselor » 2012-08-07, 19:59

Dla mnie najlepsze cRPG to szósty i siódmy Might and Magic oraz Vampire The Masquerade: Bloodlines. Żadne tam Baldury (wolę Icewind Dale). O ile drugi Baldur jest świetny o tyle pierwszy jest nudny, ma nudnych NPCów, pustawe nudne lokacje, słabą fabułę i ubogą mechanikę.

ODPOWIEDZ