10 gier na Amige...

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 10 gier na Amige...

Post autor: Gimiak » 2006-08-26, 08:31

Mialem B.B. i skasowalem. :P
gra mi sie strasznie niepodobala - z tego co pamietam to postacie byly dziwnie animowane i grywalnosc mi nie pasowala. :)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: 10 gier na Amige...

Post autor: Axi0maT » 2006-08-28, 06:10

mog123 pisze: z drugiej strony
daloby sie jakos na FDD nagrywac gierki na amige?
Jesli chodzi o nagrywanie amigowych gier na PeCetowych stacjach dyskietek to nie da sie... swego czasu po wykupieniu praw przez Escom do Amigi od Commodore, jakis geniusz wpadl na pomysl by monotowac w Amigach PeCetowe stacje dyskietek!!! Oczywiscie wiadomo jaki byl rezultat... gry NDOS po prosty nie dzialaly :( Potrzebne byly przerobki... a to wiazalo sie z otwarciem komputera i utrata gwarancji.

[ Dodano: 2006-08-28, 07:20 ]
mog123 pisze: z drugiej strony
daloby sie jakos na FDD nagrywac gierki na amige?
Jesli chodzi o nagrywanie amigowych gier na PeCetowych stacjach dyskietek to nie da sie... swego czasu po wykupieniu praw przez Escom do Amigi od Commodore, jakis geniusz wpadl na pomysl by monotowac w Amigach PeCetowe stacje dyskietek!!! Oczywiscie wiadomo jaki byl rezultat... gry NDOS po prosty nie dzialaly :( Potrzebne byly przerobki... a to wiazalo sie z otwarciem komputera i utrata gwarancji.
Gimiak pisze:Mialem B.B. i skasowalem. :P
gra mi sie strasznie niepodobala - z tego co pamietam to postacie byly dziwnie animowane i grywalnosc mi nie pasowala. :)
Co za herezje!!! Gra byla po prostu przepiekna! Ta animacja... ta gra jest po prostu fenomenalna... zreszta tak jak kazda gra Team17. Jesli chodzi o Body Blows Galactic to polecam wersje na CD32... to dopiero ta wersja pokazala jak moze wygladac Amigowa gierka (piekniutkie Soundtrack'i z CD)

PS: Wsrod gierek zapomnialem jeszcze dodac 4 chiciorki: Super Stardust, Breathless, Gloom, Lords of The Realms.

Awatar użytkownika
mr oSa
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 102
Rejestracja: 2006-06-17, 20:28
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Re: 10 gier na Amige...

Post autor: mr oSa » 2006-08-28, 09:53

1. Chaos Engine- moja ulubiona
2. Cannon Fooder- rowniez super
3. Lotus2- swietne wyscigi
4. Hang-On- extra motorki
5. Pinball Dreams- wiadomo
6. Arkanoid- jak wyzej
7. Street Fighter (nie pamietam ktory)
8. SWIV- helikopterek z gory, tony wrogow
9. Super Frog- od kumpla mialem, sporo gralem :P
10. Jakas strzelanka z gory, Alien czy cos takiego, lazilo sie po pomieszczeniach ropzwalajac wrogow. Bylo strasznie krwiste, mama sie wkurwiala jak w to gralem :D

Kolejnosc przypadkowa, ale kazdy wie, ze Chaos Engine i Hang-On wymiataja! :P A i byl jeszcze prehistorik :evil:
Teraz giercuje/wymiatam/kozacze: Animal Crossing: Wild World [DS]<---


mr oSa... i wszystko jasne.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: 10 gier na Amige...

Post autor: Axi0maT » 2006-08-28, 10:20

mr oSa pisze: 10. Jakas strzelanka z gory, Alien czy cos takiego, lazilo sie po pomieszczeniach ropzwalajac wrogow. Bylo strasznie krwiste, mama sie wkurwiala jak w to gralem :D
Chyba chodzi o Alien Breed... piekna gra... arcydzielo... po jakims czasie wyszedl Alien Breed: SpecialEdition '92, potem najlepsza z tych czesci z widokiem 2D Alien Breed - Tower Assault.
Na Amige 1200 wyszedl rowniez sequel: Alien Breed 3D gdzie z powodzeniem przeniesiono gre w trzeci wymiar... a na sam koniec Tema17 jaka jedna ze swoich ostatnich gier na Amige wypuscil Alien Breed 3D 2 - The Killing Grounds - przepiekna, lepsza od Quak'a, ale wymagania byly tak ogramne ze naprawde niewielu moglo to odpalic, a jeszcze bardziej nieliczni pograc.... a szkoda bo dla tej gry warto bylo rozbudowac Amige.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: 10 gier na Amige...

Post autor: Inlagd sill » 2006-08-28, 13:38

O, przepraszam, ale Alien Breed '92 to moze nie jest najlepsza gra z serii technologicznie, ale ma wg. mnie najlepszy klimat. Pozniejsze nazbyt kolorowe i nie tak straszne czesci (a byly to: Alien Breed 2 i Alien Breed Tower Assault) nigdy juz nie osiagnely tego poziomu klimatu i strachu, co dopracowana jedynka, czyli wlasnie Alien Breed '92.

Malo rzeczy wywolalo we mnie poczucie strachu tak, jak AB i AB'92.

Ciekawe jest jak bardzo podobny, a jednoczesnie jak inny od serii Alien Breed jest The Chaos Engine (przy okazji: The Chaos Engine 2 to kompletny niewypal).

Alien Breed 3D to zupelnie inna historia.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: 10 gier na Amige...

Post autor: Axi0maT » 2006-08-28, 13:55

No tak, byl jeszcze Alien Breed 2 - The Horror Continues...
IMHO mysle ze jednak Alien Breed Tower Assault jest nie do przebicia... moze faktycznie nie ma az takiego klimatu grozy jak poprzednik z '92 ale to chyba dlatego ze poszli w kierunku hamskiego shootera o przepieknej grafice.
Co do samego Chaos Engine 2 to mi sie podobal, szczegolnie wersja na kosci AGA, ale wowczas oczekiwano czegos zupelnie innego. Gierka ta miala konkurenta - Watchtower z ktorym po prostu nijak nie mogla sie mierzyc

Awatar użytkownika
mr oSa
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 102
Rejestracja: 2006-06-17, 20:28
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Re: 10 gier na Amige...

Post autor: mr oSa » 2006-08-29, 08:47

A co do Chaos Engine'a. Kim najczesciej graliscie? JA takim przypakowanym ziomem z rakietnica. Inni jakos ciency byli, choc szybsi od niego, ale zaden takiego razenia nie mial. Ale niestety zawsze taki Lysy albo innyy chodzil i mi kase zapieprzal. Pozniej sie nauczylem byc szybszy od niego (no co, mialem z 5lat :wink: ). Ale za to jak sie w multi gralo to juz bylo cos... Najczesciej z ojcem gralem, bo brat na sile mi kase zabieral. Ja go bronilem, bo by dedl, a ten moja kase zabieral :x Ale za to potem nie wchodzilem na te kolka, co jak na to wlazil to mowil "Berdej" :P

A przypomnialem se o takiej platformowce co sie zwie... Brian (czy jak sie to pisze)! Pamieta to ktos? :wink:
Teraz giercuje/wymiatam/kozacze: Animal Crossing: Wild World [DS]<---


mr oSa... i wszystko jasne.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: 10 gier na Amige...

Post autor: Axi0maT » 2006-08-29, 08:55

Brian teh Lion? To z tym lwem? Jakos nigdy nie zdobyla wiekszego rozglosu mimo ze graficzka byla calkiem ladna... z platformowek to juz bardziej Rick Dangerous (mimo ze najwiekszy rozglos zdobyl na C64) byl o wiele bardziej znany.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: 10 gier na Amige...

Post autor: Inlagd sill » 2006-08-29, 12:29

mr oSa pisze:A co do Chaos Engine'a. Kim najczesciej graliscie?
Nigdy nie lubilem osilkow. Gentelman, Mercenary, Preacher. No patrzcie, to juz tyle lat, a ja dalej pamietam jak sie nazywali.

Najbardziej mnie jednak denerwowal tryb single player, ktory wymuszal towarzystwo komputerowego towarzysza. Rozwiazywalem to wlaczajac tryb dla dwoch graczy i szybko doprowadzajac drugiego gracza do game over. I juz moglem w samotnosci i spokoju zwiedzac plansze. Z jednej strony bylo trudniej, ale z drugiej wszystkie bonusy i cala kasa byla tylko dla mnie, wiec szybciej rozbudowywalo sie postac.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
mr oSa
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 102
Rejestracja: 2006-06-17, 20:28
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Re: 10 gier na Amige...

Post autor: mr oSa » 2006-08-29, 15:45

Ten brian byl fajny, co chcesz? :D A co do osilkow... Wszyscy inni z tego co pamietam byli ciency i slabo walili a jak ten mial to rozszerzenie i walil czterema rakietami to nikt mu nie skakal (tja... skoczyc to mu mogli na pedzla :P ). Mi sie z ojcem zajebiscie gralo, tylko czesto na mnie wrzeszczal, ze nic nie widzi i go bija, kiedy chcialem isc druga strone :o
Teraz giercuje/wymiatam/kozacze: Animal Crossing: Wild World [DS]<---


mr oSa... i wszystko jasne.

siudym
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 332
Rejestracja: 2006-05-05, 23:20

Re: 10 gier na Amige...

Post autor: siudym » 2006-11-13, 16:19

1.settlers1
2.benefactor (jea!)
3.super frog
4.ufo enemy unknown
5.cannon fodder 1
6.cannon 2
7.breathless
8.alien breed tower assault
9.lemmings 2 the tribes
10.flashback
cos tam pewnie przegapilem bo gier masa byla swietnych

swego czasu dorobilem sie nawet do mojej amigo karty z prockierm 040/40Mhz 16mb i gralem w Doom'a, potem nawet Quake (niestety w malym okienku)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: 10 gier na Amige...

Post autor: Axi0maT » 2006-11-14, 08:07

siudym pisze: swego czasu dorobilem sie nawet do mojej amigo karty z prockierm 040/40Mhz 16mb i gralem w Doom'a, potem nawet Quake (niestety w malym okienku)
Ja tez mialem takiego demonka - tylko RAMu 32 :evil: Quake byl super - pozniej bardzo mocno poprawili kod i gierka plywala jak malo ktora, choc najwiecej to gralismy w Amigowego Doom'a w Multiplayer'a - chyba tylko Gloom lepiej wypadal na Amidze na dwoch graczy.

siudym
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 332
Rejestracja: 2006-05-05, 23:20

Re: 10 gier na Amige...

Post autor: siudym » 2006-11-17, 19:39

Przed 040 mialem Elboxa 1230 42Mhz z 8MB fastu. Pamietam, ze strasznie sie grzala 030 i wieszal amige gdy gralem w gry 3d np. AB3D2. Kupilem maly wentyletorek i umiescilem nad prockiem - pomoglo :) Niestety takze musialem zrobic dziure w klapce amigi 1200 na ten wentyl, bo 030 byla "od spodu" na karcie :D W Apollo 1240-40Mhz takze robilem dodatkowo wentyl i radiator, ale cale szczescie procek 040 na karcie byl "na gorze" wiec w srodku amigi wsadzilem WIELGACHNA plytke z metalu(aluminium) i na nim wentylator - procek smigal - zero zwiech :)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: 10 gier na Amige...

Post autor: Axi0maT » 2006-11-21, 14:26

Ja mialem calkowicie zdjeta obudowe w A1200, wiec tlenu procek mial pod dostatkiem :evil: Ja w przypadku mojego Apollo moge tylko ponarzekac na kompatybilnosc - niektore rzeczy mimo stawania na glowie nie chcialy dzialac a na Blizzardach smigaly az milo :?

tyworek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 2
Rejestracja: 2006-06-20, 09:22
Kontakt:

Re: 10 gier na Amige...

Post autor: tyworek » 2007-01-12, 13:05

ja po woju nie chcialem mie kompa ani kontaktu z tym ustroistwem, ale brat mial Amige 500 i ciagle puszczal MEga-Lo-Manie wiec sobie potem grywalem:

Mega-Lo-Mania
Millenium oraz jego kontynuacja:
Deuteros
K- 240 - eh ten kosmos
Keiko (logiczna)
Centurion
UFO - Enemy Unknow - pamietam ze bylo na 7 dyskietkach pod A500
Another World - oczywiscie
i to te co mnie z marszu najbardziej utkwily mi w pamieci
teraz mam je i moge czasem sie poawic

zapraszam tez was to gry kolony (z lat 80-tych) na stronce www.kolony.net
- szybko mnie tam znajdziecie

tyworek - ten maniak z Walbrzycha :D

ODPOWIEDZ