Programy graficzne

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Programy graficzne

Post autor: Axi0maT » 2006-09-18, 11:16

Gimiak pisze:
Axi0maT pisze: Poza tym podstawowe operacje mozesz wykonac juz w Photoshopie 4, ktory mozna kupic teraz za grosze (gdzies chyba widzialem za 300 PLN).
Wersja pelna? Tak przy okazji sie cos zapytam, a mianowicie:
- jezeli osoba sprzedajaca zauzmy na allegro PS'a, ktora go kupila X czasu temu oddaje wszystkie prawa nowemu klientowi? Tzn. czy jezeli pelna wersja programu bedzie sprzedawana (nie trial, demo czy wersja studencka) czy moge zauzmy kupic i uzywac legalnie w firmie? Jak z tym wyglada sprawa. :)
PS: Corel jest tanszy od PS'a :P
Nie wiem czy pelna czy okrojona... napewno wersja komercyjna a nie jakas edukacyjna.
Ja dosc dlugo siedzialem na Photoshop'ie 6.01 i bardzo sobie chwale. Z wersja 7 nie mialem za wiele do czynienia i nie porazila mnie jakimis mega mozliwosciamia (moze i byly w tej wersji jakies ciekawostki ale ja po prostu ich nie uzywalem)

Co do praw przy sprzedazy programu to oczywiscie pelne prawa przechodza na kupujacego pod warunkiem ze przedmiotem sprzedarzy jest oryginalny nosnik ze sprzedawanymi danymi oraz licencja (zazwyczaj jest w formie elektronicznej, ale niekoniecznie), instrukcje i pudelko nie sa niezbedne. Jesli produkt posiada licencje w postaci plikow elektronicznych (np. plik z kluczem gdy produkt przesylany jest za posrednictwem internetu np. w przypadku oprogramowania shareware) rowniez te pliki powinny byc ci przekazane, a sprzedajacy powinien je usunac.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Programy graficzne

Post autor: Morden » 2006-09-19, 10:43

Gimiak: Corel moze i jest tanszy od PhotoShop, ale dostajesz dokladnie to, za co placisz. Corelowski Photo Paint nie jest zly, ale nie jest tez dobry jesli zalezy nam na kompleksowym zestawie narzedzi.

Odnosnie roznic pomiedzy PS7 a wczesniejszymi wersjami, wiele efektow na czcionkach oraz praca na warstwach zostaly znacznie usprawnione. CS2 dodaje do tego wiele filtrow skupiajacych sie na obrobce cyfrowych zdjec [redukcja ziarnistosci [obecna rowniez w aktualizowanym PS7, wspomniany przeze mnie wczesniej HDR].

I kilka dodatkowych slow odnosnie GIMP. Jesli komus nie pasuje sposob, w jaki w GIMP zbudowane sa menu narzedzi, zawsze mozna siegnac po GIMPshop. Dostajemy dokladnie to samo co w przypadku standardowego GIMP, z interfejsem klonujacym, ten z PSa. Mysle ze to wlasnie GIMPshop powinien byc pierwszym krokiem dla wszystkich ktorzy chca sie troszke pobawic.
Obrazek

ODPOWIEDZ