Cave Story

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Cave Story

Post autor: Inlagd sill » 2006-10-21, 20:28

http://www.mobygames.com/game/windows/c ... creenshots

Gra faktycznie ma cos z Castlevanii, cos z Metroida, cos z Super Mario i cos z Wonderboya. Trudno uwierzyc? No to jak juz sie oderwiecie, to napiszcie co myslicie o tej grze.
Ostatnio zmieniony 2009-05-10, 08:03 przez Inlagd sill, łącznie zmieniany 3 razy.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Cave Story

Post autor: Morden » 2006-10-24, 08:07

Oj znalem i zagrywalem sie w nia swego czasu do upadlego. Super retro klimat. Gralem w nia jeszcze zanim wyszedl angielskojezyczny patch, ktory dzisiaj jest standardem. Wiele domowych produkcji ktore ciesza sie uznaniem trafia na konsole w ostatnich czasach. DS, PSP, GBA czy nawet PS2. Kazda z platform otrzymala swoja dawke domowych produkcji dla ktorych licencje wykupiono.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Cave Story

Post autor: Axi0maT » 2006-10-25, 06:57

Hmmm. calkiem fajny ten Cave Story - wciagnal mnie wczoraj na prawie 3 godzinki. Ogolnie mialem troche wrazenie ze gram w podrasowanego Dizz'ego. Co do oprawy to bardzo fajna (szczegolnie spodobyly mi sie te kwadratowe slonie w planszy z jajkami. Poprawilbym tylko muzyke bo troche piskliwa (wiem, wiem - zaraz bedziecie plakali ze takie ma byc bo to retro), cala reszta, a w szczegolnosci fabula bardzo przyzwoite. Polecam innym sciagnijcie i pograjcie bo naprawde warto.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Cave Story

Post autor: Morden » 2006-10-25, 08:10

Jesli juz mowa o retro klimatach, maly prezent dla forumowiczow. Dwa ciezkie DOSowe klasyki ktore obecnie posiadaja status freeware. Sciagac i grac. Specjalie przygotowalem mile paczki. Limited Edition :)

Ugh!

http://www.megaupload.com/?d=GFQ8SFFR

Journey to the West

http://www.megaupload.com/?d=8RLMBXIV

Gry sa male a serwer MegaUpload nie ma litosci. Jesli ktos ma ochote wrzucic to do siebie, prosze bardzo. Nie mialem czasu wrzucac pliku na inne darmowe serwery, wiec jesli ktos moglby przerzucic gdzies jeszcze, bylo by milo.

Dajcie znac czy paczki poprawnie dzialaly. Zrobilem dla nich intra. Testowane na '98 SE i XP + XP SP2, ale nigdy nic nie wiadomo.

P.S. - Gry bez problemow chodza pod WinXP i wszystkimi wczesniejszymi. Jedyny problem podczas odpalania w trybie okienkowym to dzwiek, ale jeszcze nie slyszalem by komus brak dzwieku w takim na przyklad Ugh! przeszkadzal.
Obrazek

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Cave Story

Post autor: Senshu » 2006-10-29, 16:36

Przeszedlem juz, to byla jedna dluga sesja. Zastanawia mnie jednak pare rzeczy:

- jak zobaczyc trzecie zakonczenie (widzialem dwa, jedno w ktorym nie zniszczylem core, a odlecialem z Kazuma oraz drugie, w ktorym rozwalilem doktora i islands core)

- o co chodzi z tym grzybem w malym pomieszczeniu na cmentarzu ?

- w planszy z tymi karaluchami i wielkim glazem na koncu, jest teleport, pisze, ze inzynier moglby go naprawic, jednak po spotkaniu z Itohem nie ma juz dostepu do tamtego terenu (chyba, ze sie myle)

- jak wchodzimy na plantacje, to w prawym gornym rogu jest lokacja "passage?" a pozniej posagi wczesniejszych kroli wyspy oraz koles-drzewo - o co chodzi ?

- czy przeszedl ktos gre, nie zamieniajac sie bronia z curly ? w pierwszej jaskini, zabralismy dziadkowi "polar star'a", kiedy wpadniemy drugi raz do wioski, po tym jak doctor porwie juz wszystkie kroliki, dziad skarzy sie, ze ktos ukradl mu guna. Jestem ciekaw co by bylo, gdybym go mial przy sobie. Nie majac karabinu od curly pojawil by sie jednak problem - z dotarciem do dziadka, bo jak wiadomo, celujac karabinem na lv 3 w dol, "latamy" a to najprawdopodobniej jedyna droga do pierwszej jaskini, tzn. przynajmniej mi nie udalo sie doskoczyc do platformy z ktorej bylaby mozliwosc doskoczenia na gore.

- Czy 50 HP to max jaki moge miec w grze ?

Z rzeczy ktore udalo mi sie odkryc:

- pomoglem zonie znalezc meza, w zamian dostalem gun'a Nemesis

- znalazlem bubble guna w kominku w assembly hall, w wiosce krolikow

Czekam na info, sam tez zaczne - 3eci raz :D zaiste, genialna gra...i za free, sciagac kto nie gral jeszcze.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Cave Story

Post autor: Inlagd sill » 2006-10-29, 16:48

Przede wszystkim polecam zapoznac sie z najlepsza chyba strona dot. Cave Story:

http://www.gameflaws.com/cavestory/

A na wszystkie twoje pytania szczegolowe odpowiedzi znajdziesz w ich linkach do wyczerpujacych FAQ:

http://www.gameflaws.com/cavestory/guides.php

PS: Patent z zamiana Polar Stara jest swietny. Zeby miec najpotezniejsza bron (Spur) bez ktorej szanse na ostatnie (trzecie) zakonczenie sa nikle, to trzeba sie sporo nameczyc wczesniej. I na dodatek daje to swietne replayability, bo trzeba gre przechodzic inaczej. Acha, latanie bez machineguna zapewni booster w wersji 2.0.

Obrazek
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Cave Story

Post autor: Morden » 2006-11-02, 09:26

Splash ktory zrobilem dla jednej z gier, ktorych z oczywistych powodow wypuscic publicznie nadal nie moge.

http://www.megaupload.com/?d=3FPXGL4A
Obrazek

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Cave Story

Post autor: setezer » 2006-11-04, 16:31

swietna gra!

Wciaga i to bardzo, gram juz kilkanascie (a raczej -dziestat) minut, jestem w Grasstown, swietna sprawa z level upowaniem broni, ow poziomy mozna tracic zbytnio obrywajac. Szkoda, ze maksymalnie mozna tylko 3 nabic. Na razie kombinowania nie ma (co najwyzej ID card w jajach), oby sie rozwinelo :evil:.
http://online.freeware.info.pl/swiat-marzen.html
A i fabula niezle sie zaczyna! HOOHOOHO super gra!
Ostatnio zmieniony 2014-07-25, 09:14 przez setezer, łącznie zmieniany 1 raz.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Cave Story

Post autor: Inlagd sill » 2006-11-04, 19:08

I tak wciagnelo nastepnego. :wink: Grasstown to dopiero poczatek, gra rozkreca sie bardziej.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

siudym
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 335
Rejestracja: 2006-05-05, 23:20

Re: Cave Story

Post autor: siudym » 2006-12-30, 01:16

Polecam potwornie ;) Gra przy ktorej siedzialem calymi dniami wracajac ze szkoly i meczac ja na mojej amidze :) Polecam, jedna z najlepszych gier logiczno-zrecznasciowych ever :)

Obrazek

Awatar użytkownika
kalinka
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 3
Rejestracja: 2007-08-17, 16:14
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: Cave Story

Post autor: kalinka » 2007-08-17, 16:28

Czesc wszystkim! Dopiero co zaczelam grac w Cave Story a juz wciagnela mnie na maxa! Chcialabym prosic o latke na polski jezyk bo nie moge sie polapac po angielsku. Prosze wszystkich o pomoc!

Edycja: Uzywaj na przyszlosc duzych liter i polskich znakow. [I.s.]
Ostatnio zmieniony 2007-08-18, 19:21 przez kalinka, łącznie zmieniany 1 raz.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Cave Story

Post autor: Inlagd sill » 2007-08-17, 17:14

kalinka pisze:chcialabym prosic o latke na polski jezyk bo nie moge sie polapac po angielsku
Obawiam sie, ze nie ma polskiej latki jezykowej (albo ja nic o niej nie wiem).

Przesunalem temat do dzialu PC, bo o innych wersjach nic juz nie slychac.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
kalinka
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 3
Rejestracja: 2007-08-17, 16:14
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: Cave Story

Post autor: kalinka » 2007-08-18, 18:48

A sa w ogole jakies latki do tej gry? Albo kody? :P

Bo rozumiem wy sami sobie tlumaczycie? Bo ja probowalam i jakos nic sie nie moglam pokapowac. No ale coz... jakos przezyje...

A jest jakis poradnik? Bo gra jest extra! Goraco polecam (chociaz jestem dopiero w grasstown). :(

PS To kto jest w koncu ta Sue? Ta blondynka czy ten stworek z rozkami w niebieskim swetrze?

Edycja: Poprawilem tego posta, bo nie moglem patrzec na tyle bledow. Nastepne tak "zabyczone" posty beda usuwane. [I.s.]
Ostatnio zmieniony 2007-08-18, 19:17 przez kalinka, łącznie zmieniany 1 raz.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Cave Story

Post autor: Inlagd sill » 2007-08-18, 19:12

Jesli masz problem z tym, kto jest kim: http://www.miraigamer.net/cavestory/characters.php

Kodow do gry nie ma, ale mozna uzywac save'ow: http://www.miraigamer.net/cavestory/saves.php

Poradniki do gry sa, ale po angielsku, wiec jesli masz trudnosci z jezykiem w grze, to zbytnio ci nie pomoga.

I jeszcze jedna sprawa: jesli bedziesz nadal pisac bez poszanowania gramatyki i ortografii, to nie tylko nikt nie bedzie traktowal cie powaznie, ale kolejne takie posty beda usuwane (w regulaminie jest mowa o pisaniu poprawnie i o tym, co moze w tym pomoc). Popatrz jak wygladaja twoje posty po ich poprawieniu i kolejne pisz w podobny sposob.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
kalinka
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 3
Rejestracja: 2007-08-17, 16:14
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

sorki za ortografie i mam kilka pytanek odnosnie gry

Post autor: kalinka » 2007-08-21, 10:12

sorki za bledy :(

PS chcialam jeszcze spytac jak dostac sie do tych drzwi na cmentarzu i gdzie jest ostatni skladnik do bomby

jeszcze raz sorki, pozdr papa

(mam nadzieje, ze w tym poscie nie zrobilam bledow) :P

kalka

ODPOWIEDZ