PC vs konsole

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: PC vs N64 i pozostałe konosle

Post autor: frodo666 » 2013-01-23, 20:02

Ja rozumiem, że emocje i w ogóle, ale czy moglibyście przynajmniej przestrzegać regulaminu forum?
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: PC vs N64 i pozostałe konosle

Post autor: kanarekkk » 2013-01-23, 21:37

Czytam to, i az mi sie plakac chce. Jedyny sensowny argument za pc powtarzasz kilka razy Natavianie, a klocicie sie jak przekupki. Nie znajomosc listy na Gamerankings to wstyd i hanba, a powtarzanie stale tego samego jest nudne. Napisz cos z sensem, bo tak to szkoda naszego czasu. Argumenty Axiomata, pomijajac epitety, mozna przynajmniej poczytac.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: PC vs N64 i pozostałe konosle

Post autor: Bodzio » 2013-01-23, 22:04

Gwardia czuwa ;) Do mnie bardziej przemawiają niektóre argumenty i przede wszystkim język Nataviana więc jest remis kanarku :P Ciężko coś sensownego napisać jak ktoś sprowadza każdą dyskusję do rynsztoka. Żebyś Natavian nie myślał, że taki język jest tu normą. Po prostu Axi0maT tak ma ;)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PC vs N64 i pozostałe konosle

Post autor: Axi0maT » 2013-01-24, 05:33

Bodzio pisze:Ciężko coś sensownego napisać jak ktoś sprowadza każdą dyskusję do rynsztoka.
Nie zgodze sie. O ile argumenty maja jakis sens i o ile rozmowca dysponuje wiedza to chetnie podyskutuje. Niestety mam juz dosc rozmow z takimi nieuswiadomionymi userami jak Kurt czy Natavian, ktorzy wykazuja sie niewiedza na kazdym kroku, ze az rece opadaja. Moze Bodzio dolaczyl bys do dyskusji? Z pewnoscia temat by zyskal na poziomie :)

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: PC vs N64 i pozostałe konosle

Post autor: kanarekkk » 2013-01-24, 07:43

Bodzio, ja tam widze jeden argument powtarzany stale ;) No w sumie dwa, jeszcze cene gier na pc mozna zaliczyc na plus ;) Takze nie wiem, co do Ciebie przemawia ;) Bo chyba nie wysmiewanie grania w fpsy na padzie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Natavian
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 240
Rejestracja: 2012-12-22, 23:43

Re: PC vs N64 i pozostałe konosle

Post autor: Natavian » 2013-01-24, 08:10

Ehhh, dziadek, tuszujesz istotne elementy tej układanki. Halo może i jest najlepszym FPSem jaki ukazał się na X-boxa, ale po wydaniu go na PC okazał się jedynie dobrą pozycją? I to nie dlatego, że jest gorszy od swojego konsolowego odpowiednika, ale dlatego, że na PC FPSy zostały przewałkowane i doprowadzone do tak wysokiego poziomu, że Halo nie może z nimi stawać w szranki. To samo tyczy się innych gier, po prostu wszystkie gry oceniane są według możliwości danej konsoli. To dlatego gry multiplatformowe są oceniane niżej na PC, bo gracze PC są przyzwyczajeni do wyższej jakości. Tak, to jest takie proste. Żadnych gorszych konwersji, obciętego contentu czy obniżonej jakości, którą ty insynuujesz. Gdyby recenzje gier na PC miałyby być oceniane na tym samym poziomie jakościowym co konsolowe, brakłoby skali. Miło, że podbudowujesz swoją personę znajomością jakiejś strony wyciągającej średnie z najnowszych gier, ale wiesz co? Wciąż jestem graczem retro, dlatego mało mnie obchodzą recenzje gier z bieżących generacji. Wiem jakie stare gry są dobre i bez tego rankingu, największe killery na PC i tak ogrywam w swoim czasie (trudno przegapić jakąkolwiek większą grę), a wysokie noty gier na inne konsole będą dla mnie miały znaczenie dopiero gdy będę je posiadał.

Do tego przytyk "Nie znasz strony XYZ? No buahaha, ale burak!!!", jest typowo gimbusowy. Ktoś ma butthurt i używa niepoprawnie słownictwa, bo z nas dwóch tylko ja kontruje wszystkie twoje posty argumentami, więc mentalnym gimbusem jesteś ty.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: PC vs konsole

Post autor: Bodzio » 2013-01-24, 13:26

Nie zgodze sie. O ile argumenty maja jakis sens i o ile rozmowca dysponuje wiedza to chetnie podyskutuje. Niestety mam juz dosc rozmow z takimi nieuswiadomionymi userami jak Kurt czy Natavian, ktorzy wykazuja sie niewiedza na kazdym kroku, ze az rece opadaja. Moze Bodzio dolaczyl bys do dyskusji? Z pewnoscia temat by zyskal na poziomie.
To jak masz dość to po co po raz kolejny prowokujesz kogoś do takiej dyskusji? Rozumiem, że jesteś tu długo i zapewne za ten czas pojawił się tu niejeden fan blaszaków, który pozjadał wszystkie rozumy i trzeba go było doprowadzić do pionu, ale skoro masz już dość takich rozmów, to mógłbyś sobie je odpuścić, skoro sam piszesz, że masz dość.

Nie chodzi mi już nawet o samą dyskusję, ale jej poziom. Raz pokazujesz, że Ci zależy na stronie i serwisie i robisz nie wiadomo jakie larum tylko o to, że ktoś nie wykopał słabego tekstu na wykopie i w ten sposób do strony nie napłynie świeża krew, a z drugiej strony zauważyłem że jak pojawi się ktoś nowy lub ktoś się z czymś wychyli na forum, to przyczepiasz się o byle co i to takim językiem, że ciekaw jestem co taki np. nowy user sobie może pomyśleć o całości forum. Czasem nie powiem, fajnie że się coś dzieje i że się prowokuje do dyskusji, że masz swoje zdanie którego nie zmieniasz, ale jak zwykle chodzi mi bardziej o język. Jeszcze do tego jak Ci moderacja wtóruje bez słowa komentarza to już w ogóle.

Do dyskusji się niestety nie włączę bo nie moja tematyka. Na kompie nie grałem od czasów GTA San Andreas w żadną z gier więc nie wiem jak to teraz nawet wygląda.

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: PC vs konsole

Post autor: frodo666 » 2013-01-24, 15:43

Ja uważam, że granie na komputerze ma swoje zalety.
Gdyby nie PC nie poznałbym gry, która jest u mnie na drugim miejscu najlepszych gier ever, a mianowice Planescape Torment ;)

Z tego co sam zaobserwowałem, analizując rynek, występuje tutaj pewna reguła. W chwili startu nowej generacji konsol ludzie odwracają się od PCta, bo mają nowe zabawki 5x mocniejsze od swojego poczciwego blaszaka. Wówczas dla komputerów nadchodzi zima wydawnicza i wszyscy dookoła trąbią, że komputer jest przecież do pracy, a nie do gier. Jednak kiedy mamy taką sytuację jak obecnie, czyli aktualna generacja już się wypala, ludzie (i developerzy) nagle dostrzegają potencjał drzemiący w komputerach, które rozwijają się z miesiąca na miesiąc. Inny poziom technologiczny, a przecież o to tutaj chodzi. Gracze są przyzwyczajeni, że ich hobby rozwija się nieustannie, a obecne konsole już od mniej więcej dwóch lat oferują wciąż to samo. Właśnie teraz mamy tego efekt: dużo ludzi gra na PC, bo gry multiplatformowe biją na łeb swoje konsolowe wersje. Ale to taka dygresja do tematu.

PCty należy na równi traktować z konsolami, bo jakby na to nie spojrzeć to jest jedna z platform do grania i nawet zagorzały fan Nintendo tego nie zmieni. Valve zaraz wypuści swój komputer do gier gwarantujący sprawne działanie wszystkich tytułów ze steama, android dzielnie walczy z kieszonkami oferując już naprawdę dużą wygodę (patrz nowy projekt nvidii), a na poczciwym blaszaku możemy grać w Battlefielda 3. Tego prawdziwego Battlefielda 3. Problemy z driverami skończyły się wraz z premierą Windowsa 7, który przez win. updt. pobiera większość niezbędnych sterowników. Frameworki? Nowszy DirectX? Jeśli gra wymaga czegoś niestandardowego to zazwyczaj jest to razem z nią na płycie. Co do konieczności instalacji to też słaby argument. Bardziej mnie irytuje fakt, że po kupnie i pierwszym uruchomieniu jakiejś gry X na PS3 MUSI się pobrać kilkadziesiąt do kilkuset MB aktualizacji, które ściągają się w takim tempie, że na komputerze bym już zainstalował 4 gry i nie ma tutaj znaczenia prędkość łącza. Płacę przeszło 200zł za nową grę i chciałbym, żeby taka firma jak Sony przynajmniej miała porządne serwery.

Wg. mnie w kwestii instalacji mamy remis. Kompatybilność - od kilu lat remis. Tytuły ekskluzywne... i tutaj to już kwestia indywidualna, bo fan Warcrafta sra na wszystkie Mario, Uncharted, Gearsy... razem wzięte i na odwrót. Ja tam bym Blizzarda nie zamienił więc IMO remis.

Na dobrą sprawę to GRACZ to co innego niż FANBOJ. Jestem graczem - gram na czymkolwiek w to co mi się podoba ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PC vs N64 i pozostałe konosle

Post autor: Axi0maT » 2013-01-24, 17:44

Natavian pisze:Ehhh, dziadek, tuszujesz istotne elementy tej układanki. Halo może i jest najlepszym FPSem jaki ukazał się na X-boxa, ale po wydaniu go na PC okazał się jedynie dobrą pozycją? I to nie dlatego, że jest gorszy od swojego konsolowego odpowiednika, ale dlatego, że na PC FPSy zostały przewałkowane i doprowadzone do tak wysokiego poziomu, że Halo nie może z nimi stawać w szranki. To samo tyczy się innych gier, po prostu wszystkie gry oceniane są według możliwości danej konsoli. To dlatego gry multiplatformowe są oceniane niżej na PC, bo gracze PC są przyzwyczajeni do wyższej jakości. Tak, to jest takie proste. Żadnych gorszych konwersji, obciętego contentu czy obniżonej jakości, którą ty insynuujesz. Gdyby recenzje gier na PC miałyby być oceniane na tym samym poziomie jakościowym co konsolowe, brakłoby skali.
No tak, caly siwat sie myli a Natavian wie lepiej... hehehe.. dobre, dobre... tym razem udalo ci sie mnei rozbawic :D
Natavian pisze: Miło, że podbudowujesz swoją personę znajomością jakiejś strony wyciągającej średnie z najnowszych gier, ale wiesz co? Wciąż jestem graczem retro, dlatego mało mnie obchodzą recenzje gier z bieżących generacji. Wiem jakie stare gry są dobre i bez tego rankingu, największe killery na PC i tak ogrywam w swoim czasie (trudno przegapić jakąkolwiek większą grę), a wysokie noty gier na inne konsole będą dla mnie miały znaczenie dopiero gdy będę je posiadał
Nie jakiejs tam strony, tylko gamerankings. To niejest byle co, tylko najwiekszy i najbardziej prstizowy serwis agregujacy oceny gier z najwazniejszych i najbardziej powazanych serwisow/czasopism. Nie ma tam miejsca na blazenade w stylu Nataviana wystawiajacego 11 grom pecetowym (bo sa poza skala). To nie ta bajka chloptasiu.. to powazna stronka - przyjmij w koncu do siebie ta wiadomosc.
Natavian pisze: kontruje wszystkie twoje posty argumentami, więc mentalnym gimbusem jesteś ty.
Owszem, kontrujesz, szkoda tylko ze te argumenty sa albo zalosne, albo smieszne. Najbardziej mnie zaskakuje ze idziesz w zaparte i nie widzisz ze robisz z siebie posmiewisko.
Bodzio pisze: To jak masz dość to po co po raz kolejny prowokujesz kogoś do takiej dyskusji? Rozumiem, że jesteś tu długo i zapewne za ten czas pojawił się tu niejeden fan blaszaków, który pozjadał wszystkie rozumy i trzeba go było doprowadzić do pionu, ale skoro masz już dość takich rozmów, to mógłbyś sobie je odpuścić, skoro sam piszesz, że masz dość.
Masz racje.... Powinienem odpuscic... Tylko zal mi tych zblakanych duszyczek ktore zyja w blogiej nieswiadomosci. Takich wlasnie jak Natavian. A ze sie da uczlowieczyc PeCetowcow dobrze przeciez Bodzio wiesz - chocby sam po sobie - tez ci to chwile zajelo zanim dotarles na wlasciwa strone mocy :) Moze i z Nataviana beda jeszcze ludzie jak mu sie klapki zdejmie z oczu?
Bodzio pisze: Jeszcze do tego jak Ci moderacja wtóruje bez słowa komentarza to już w ogóle.
Moderacja potwierdza moje argumenty. A dlaczego owa moderacja nie skomentowala publicznie wystawionego mi ostrzezenia to juz musisz sie ich sam zapytac :)

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: PC vs konsole

Post autor: Bodzio » 2013-01-24, 19:01

Masz racje.... Powinienem odpuscic... Tylko zal mi tych zblakanych duszyczek ktore zyja w blogiej nieswiadomosci. Takich wlasnie jak Natavian. A ze sie da uczlowieczyc PeCetowcow dobrze przeciez Bodzio wiesz - chocby sam po sobie - tez ci to chwile zajelo zanim dotarles na wlasciwa strone mocy Moze i z Nataviana beda jeszcze ludzie jak mu sie klapki zdejmie z oczu?

Ja tam od początku byłem fanem konsol i automatów. pierwszy kontakt z grami to jednak konsole i jakoś zostało, a że wkoło była bida z nędzą to jakoś człowiek musiał sobie radzić później, stąd PC i moja długa przygoda z emulacją. Teraz nadrabiam to co straciłem. Z tymi klapkami to powodzenia choć dalej myślę, że lepiej nie ogniem i mieczem nawracać, ale jak już to głosić dobrą nowinę :D

ZuluGula
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 20
Rejestracja: 2014-07-08, 02:39

Re: Wii U

Post autor: ZuluGula » 2014-08-21, 20:13

W najblizszych latach zostanie tylko Nintendo i PC. Juz obecne konsole Sony i Micrsosoft to PC o przecietnej wydajnosci.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Axi0maT » 2014-08-21, 20:59

ZuluGula pisze:W najblizszych latach zostanie tylko Nintendo i PC. Juz obecne konsole Sony i Micrsosoft to PC o przecietnej wydajnosci.
Absolutnie się niezgodze. PC nie jest przyjazny i ergonomiczny dla wiekszosci ludzi. Wiadomo ze PC oferuje nie tylko gry, ale zawsze znajdą się osoby którym zależeć będzie na wygodzie a nie dodatkowych mozliwosciach. Tacy którzy dostają bialej gorączki jak slysza slowo sterowniki, tacy którzy wkurzaja się jak na kompie za 5 tysiakow cos im nie dziala "bo akurat ktoś tam nie przewidzial takiego zestawienia podzespolow w komputerze", czy po prostu wymiana i modernizacja sprzętu to dla nich czarna magia. Poza tym na konsoli gra się na dużym ekranie TV i w wygodnym fotelu (tak wiem PC tez można tak podlaczyc ale pytam się kto tak ma? nie znam nikogo takiego). Konsole są dla wygodnych i zapewniam cie na 10000% ze jeszcze przez wiele lat będą chętni na kupowanie takiego sprzętu. A ze PC bardziej wydajny? Kogo to obchodzi te kilka klatek animacja w te czy we w te, albo garsc poligonow? To ze grupka 50 czy nawet 100 napalencow na jakimś forum czy stronice internetowej będzie się spuszczać z zachwytu nad tymi kilkoma detalami to jakie to ma znaczenie przy 50 czy 100 milionach egzemplarzy konsoli? Odpowiedz sobie sam.

szczupi26
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 588
Rejestracja: 2014-04-27, 11:32

Re: Wii U

Post autor: szczupi26 » 2014-08-22, 18:45

Tacy którzy dostają bialej gorączki jak slysza slowo sterowniki, tacy którzy wkurzaja się jak na kompie za 5 tysiakow cos im nie dziala "bo akurat ktoś tam nie przewidzial takiego zestawienia podzespolow w komputerze"
Chyba nie powiesz mi że gry na konsole są bardziej dopracowane niż na kompa (szczególnie multiplatformówki z BF4 na czele xD, poszukaj na necie a znajdziesz setki wątków o zwiechach, wysypywaniu czy niemożności odpalenia oryginalnych gier na PS4/XO) Poza tym myślisz że czym są aktualizacje oprogramowania na konsolach jak nie blaszakowym upgradem softu (stery gpu, łatki os-a, i inne duperelki)
Poza tym na konsoli gra się na dużym ekranie TV i w wygodnym fotelu (tak wiem PC tez można tak podlaczyc ale pytam się kto tak ma? nie znam nikogo takiego)
Większość moich znajomych tak ma z moim bratem na czele:
HDMI 1 - komp + wireless pad xbox 360 + fotel
HDMI 2 - konsolka (nie wszyscy)
Konsole są dla wygodnych i zapewniam cie na 10000% ze jeszcze przez wiele lat będą chętni na kupowanie takiego sprzętu. A ze PC bardziej wydajny? Kogo to obchodzi te kilka klatek animacja w te czy we w te, albo garsc poligonow

Znalazłoby się całkiem sporo osób które wolą 60 fps-ów zamiast 30 lub obraz z wygładzaniem czy cieniami w wyższej rozdzielczości (przypominającymi cienie a nie tłuste plamy na ziemi xD)
To ze grupka 50 czy nawet 100 napalencow na jakimś forum czy stronice internetowej będzie się spuszczać z zachwytu nad tymi kilkoma detalami to jakie to ma znaczenie przy 50 czy 100 milionach egzemplarzy konsoli? Odpowiedz sobie sam.
Po prostu nie grałeś na mocniejszym PC-cie więc i spuścić się porządnie nie miałeś okazji xD a jeśli chodzi o ilość konsol to poszukaj jakie zyski generuje rynek komputerowy (hardware, software itd)

Suma summarum, w 100% zgadzam się z ZuluGulą, prawdziwą konsolą w dzisiejszych czasach pozostaje Wii i WiiU cała reszta to PieCe czy tego chcesz czy nie Axi0maT
i5 4690K@4400 MHz + NOCTUA NH-U12P|ASRock Fatal1ty Z97|2x4GB G.SKILL TRIDENT X 2400MHz CL10
Gigabyte G1 GTX 1070|Kingston SM2280 M.2 120GB + TOSHIBA 1TB|CORSAIR 520HXEU-520W|CM DOMINATOR 690|BENQ GW2750HM|MICROLAB SOLO 5C

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Axi0maT » 2014-08-22, 20:38

szczupi26 pisze: Chyba nie powiesz mi że gry na konsole są bardziej dopracowane niż na kompa (szczególnie multiplatformówki z BF4 na czele xD, poszukaj na necie a znajdziesz setki wątków o zwiechach, wysypywaniu
Alez oczywiscie ze gry na konsolach sa bardziej dopracowane niz na kompach. Proponuje nie wypowiadac sie na tematy na ktore nie masz bladego pojecia. Gry wydawane na konsolach przechodza dodatkowe etapy certyfikacji, wiec zawsze (zeby nie powiedziec ZAWSZE) sa bardziej dopracowane niz gry pecetowe. Zreszta sam fakt ze budowa konsoli jest ujednolicona sprawia ze ryzyko wysypania sie gry na konsoli jest o wiele mniejsza niz na kompie gdzie podzespoly moga byc rozne i roznie sie zachowywac. Pomijam fakt ze mimo tego iz gry konoslowe sa bardziej dopracowane - to nadal zdarza im sie zawieszac czy krzaczyc - z bardzo prostej przyczyny - to tylko programy komputerowe - przy takich objetosciach trudno zeby jakas wpadka sie nie zdarzyla. Jednak to ze jedna, dwie czy nawet dziesiec gier ma niechlubne wpisy na forach internetowych nie znaczy ze od razu wszystkie gry konsolowe tak wlasnie sie zachowuja.
szczupi26 pisze:niemożności odpalenia oryginalnych gier na PS4/XO)
Nie od dzis wiadomo ze pierwsze modele konsol od M$ i Sony sa nie do konca dopracowane (chociaz w tej generacji Niny tez do nich dolaczylo). Roznica jest taka ze jak cos nie dziala to serwis wymienia ci lub naprawia sprzet po czym dalej cieszysz sie wygoda. A co robi gracz pecetowy jak mu gra nie dziala? Serwis na to cos zaradzi?
szczupi26 pisze:Poza tym myślisz że czym są aktualizacje oprogramowania na konsolach jak nie blaszakowym upgradem softu (stery gpu, os-a, i inne duperelki)
Dzieciaku... nie ucz ksiedza pacierza... Roznica jest taka ze aktualizacja sciaga sie sama i wszystko samo sie w zasadzie robi, tymczasem posiadacz peceta walczy.... walczy... walczy.... w sumie przyznam szczerze ze wiecej walczy niz gra. No ale co kto lubi... Rozne sa fetysze.
szczupi26 pisze:Większość moich znajomych tak ma z moim bratem na czele:
HDMI 1 - komp + wireless pad xbox 360 + fotel
HDMI 2 - konsolka (nie wszyscy)
Gratuluje dziwnych znajomych i rodziny... W sumie to mnie zastanawia jak ty tu trafiles na to forum skoro obracasz sie w takim zenujacym towarzystwie.
szczupi26 pisze: Znalazłoby się całkiem sporo osób które wolą 60 fps-ów zamiast 30 lub obraz z wygładzaniem czy cieniami w wyższej rozdzielczości (przypominającymi cienie a nie tłuste plamy na ziemi xD)
Z pewnoscia masz racje... I z tego powodu zapewne gry na konsolach sprzedaja sie lepiej niz ich odpowiedniki na PC. A moze jednak te "sporo" to nie tak duzo jak ci sie wydaje?
szczupi26 pisze:Po prostu nie grałeś na mocniejszym PC-cie
Oczywiscie masz racje. Powod jest niebywale prosty - brzydze sie graniem na PC. Z tego po prostu sie wyrasta, tak samo jak ze srania w pampersy. Sam fakt ze tutaj trafiles swiadczy ze poczyniles wlasnie pierwszy krok do tego zeby stac sie normalny.
szczupi26 pisze:cała reszta to PieCe
Niestety mylisz sie. To ze w tych konsolach sa podzespoly uzywane w komputerach PC nie oznacza od razu ze sa to PC. To ze do Amigi moge przed mediatora podlaczyc VooDoo 3dfx nie czyni z niej przeciez PeCeta. Co do tego nie powinienes miec watpliwosci. Analogicznie jest tez w przypadku konsol. A jesli nie wierzysz to proponuje zajrzec na studia informatyczne - pierwszy semestr - przedmiot "architektura komputerow". Tam ci to w kilka tygodni wyloza i zrozumiesz jak bardzo sie mylisz.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: PC vs konsole

Post autor: Bodzio » 2014-08-22, 21:15

Tak mi się właśnie wydawało, że już byłem świadkiem podobnej dyskusji. Z racji tego, że ma ona coraz mniej wspólnego z WiiU to posty przenoszę.

Przy okazji Axi0maT trochę wyhamuj z językiem, żeby się nie skończyło jak w dyskusji o Pixel Heaven. Jest progres, ale to "żenujące towarzystwo" mogłeś sobie darować. Że zacytuję siebie z tego wątku sprzed ponad roku, kiedy nie byłem jeszcze modem:

"a z drugiej strony zauważyłem że jak pojawi się ktoś nowy lub ktoś się z czymś wychyli na forum, to przyczepiasz się o byle co i to takim językiem, że ciekaw jestem co taki np. nowy user sobie może pomyśleć o całości forum. Czasem nie powiem, fajnie że się coś dzieje i że się prowokuje do dyskusji, że masz swoje zdanie którego nie zmieniasz, ale jak zwykle chodzi mi bardziej o język."

Dużo przez ten ponad rok się nie zmieniło jak widać, tyle, że teraz to ja się muszę tłumaczyć na PW z tego języka jako mod i interweniować :P

ODPOWIEDZ