Uroki grania na piecu

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Uroki grania na piecu

Post autor: kolo » 2013-05-16, 20:24

Rozwalił mnie dzisiaj Steam, kupiłem sobie pudełkową edycję Binary Domain, zainstalowałem ale i tak muszę ją ściągnąć i zainstalować ponownie... :?
Co najmniej dzień grania w plecy.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Co Cie w zyciu wkurza a co napawa optymizmem ?

Post autor: Storms » 2013-05-16, 20:29

Uroki grania na PieCu? ;) Ja już dawno straciłem cierpliwość do niebieski ekranów śmierci.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Co Cie w zyciu wkurza a co napawa optymizmem ?

Post autor: kolo » 2013-05-16, 20:39

Na nowych konsolach niewiele lepiej. A z taką sytuacją jeszcze się nie spotkałem, dlatego moje zaskoczenie i rozczarowanie (bo chciałem sobie odpalić po raz pierwszy od instalacji mającej miejsce prawie miesiąc temu).

Zresztą tak ogólnie lubię czasem pograć na PCcie, wbrew temu co mówi oficjalna linia propagandowa na retroage na piecyku też jest dużo dobrych gier a sporej części z nich nie znajdziecie na konsolach ;)
Sega, Sega über alles
Obrazek

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co Cie w zyciu wkurza a co napawa optymizmem ?

Post autor: Don » 2013-05-16, 20:46

kolo pisze: Zresztą tak ogólnie lubię czasem pograć na PCcie, wbrew temu co mówi oficjalna linia propagandowa na retroage na piecyku też jest dużo dobrych gier a sporej części z nich nie znajdziecie na konsolach ;)
Szczególnie strategie, które sprawiają, że jestem szczęśliwy :wink: (by nie być posądzony o off top)

dominator
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 204
Rejestracja: 2012-10-28, 16:06
Lokalizacja: dziki zachód

Re: Co Cie w zyciu wkurza a co napawa optymizmem ?

Post autor: dominator » 2013-05-16, 22:29

@kolo - steam to moim zdaniem jedno z lepszych draństw jakie zostało ostatnio wymyślone - wkoorwia mnie - brak dostępu do sieci = nie mogę zagrać we własną grę, za którą zapłaciłem :? ale ciśnienie bardziej mi podnosi eliminowanie rynku wtórnego :angry:
Tanie gry są dobre bo są dobre i tanie

Awatar użytkownika
Natavian
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 240
Rejestracja: 2012-12-22, 23:43

Re: Co Cie w zyciu wkurza a co napawa optymizmem ?

Post autor: Natavian » 2013-05-17, 07:44

Storms pisze:Uroki grania na PieCu? ;) Ja już dawno straciłem cierpliwość do niebieski ekranów śmierci.
Ty tak na poważnie? Masz cały czas Win98? xD Ostatnio napawa mnie wielkim optymizmem możliwość kupienia wielu klasyków na PC za niewielkie pieniądze. Niedawno np. TopWare umożliwiło zakup w bundlu kilku swoich hiciorów z Earth2150 na czele, a wyniosło mnie to trochę ponad 10 zł.

@kolo, a próbowałeś uruchomić instalatora z płyty? Wiem, że swego czasu Steam chciał ściągnąć CoD:MW2 przez sieć, ale anulowałem ściąganie, uruchomiłem instalatora z płyty i ruszyło ;)

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Co Cie w zyciu wkurza a co napawa optymizmem ?

Post autor: Storms » 2013-05-17, 08:09

Natavian pisze:Ty tak na poważnie? Masz cały czas Win98?
Niebieskie ekrany zarezerwowane są tylko dla systemu Win98?
Don pisze:Szczególnie strategie, które sprawiają, że jestem szczęśliwy
A to akurat rozumiem, chodź sam nie preferuje.

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Co Cie w zyciu wkurza a co napawa optymizmem ?

Post autor: DizzyX » 2013-05-17, 08:20

Storms pisze:Niebieskie ekrany zarezerwowane są tylko dla systemu Win98?
Nie, ale pracuję na XP i 7ce od huhuhuuuuu i nie spotkałem się z bluescreenem od kilku lat :)
Na Viście w jednym lapku ostatnio bluescreen się pojawił, ale to była wina uszkodzonego fizycznie sprzętu (lapek upadł właścicielce).
Natavian pisze:Wiem, że swego czasu Steam chciał ściągnąć CoD:MW2 przez sieć, ale anulowałem ściąganie, uruchomiłem instalatora z płyty i ruszyło
Potwierdzam, miałem tak z drugim Kane and Lynchem.
dominator pisze:wkoorwia mnie - brak dostępu do sieci = nie mogę zagrać we własną grę, za którą zapłaciłem
A to jest akurat nie do końca prawda - aż "dla testu" wyłączyłem neta, uruchomiłem Steam i przeszedłem 6 pierwszych poziomów w Super MeatBoy... wystarczy uruchomić Steam w trybie offline :) tak samo jest zresztą w XBOX Live! na PC, gdzie możesz grać, a jedyne co, to nie przerzuci Ci achievementów do konta od razu (tylko później, jak się połączysz)

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Co Cie w zyciu wkurza a co napawa optymizmem ?

Post autor: kolo » 2013-05-17, 08:57

@Natavian Tez mi tak robi, ale kiedy anulowałem ściąganie i próbowałem odpalić grę to nie miałem gry skonfigurowanej, a konfiguratora nie odpalę bo brakuje jakiejś wtyczki .dll. Teraz próbuję ściągnąć i zainstalować wersję ściągniętą, może załapie.
No ale robi nam się nie tylko mały ale już całkiem spory offtop ;)
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Co Cie w zyciu wkurza a co napawa optymizmem ?

Post autor: hat » 2013-05-17, 09:02

kolo pisze: No ale robi nam się nie tylko mały ale już całkiem spory offtop ;)
Powinieneś zostać modem :P
I żeby nie było offtopa...
Kończyć mi z tym offtopem :evil:
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Co Cie w zyciu wkurza a co napawa optymizmem ?

Post autor: Axi0maT » 2013-05-17, 15:42

Natavian pisze: Ty tak na poważnie? Masz cały czas Win98? xD
A jakiego ty masz windowsa ze nie dysponuje on zestawem blue screenow? Jakiegos radzieckiego chyba :lol:
DizzyX pisze: Nie, ale pracuję na XP i 7ce od huhuhuuuuu i nie spotkałem się z bluescreenem od kilku lat
Od pisania w wordzie, ogladania redtube i dlubania w nosie nie wyskakuja blue screeny. Ale jakbys zaczal robic cos sensownego to bys ujrzal go niejeden raz.
DizzyX pisze: a co do wyjazdu za granicę - już planuję, czekam tylko na narzeczoną jak skończy studia i oboje wybywamy ;)
Napawa mnie to optymizmem i czekam z niecierpliwoscia z szampanem na ta radosna wiadomosc...

dominator
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 204
Rejestracja: 2012-10-28, 16:06
Lokalizacja: dziki zachód

Re: Co Cie w zyciu wkurza a co napawa optymizmem ?

Post autor: dominator » 2013-05-17, 15:53

DizzyX pisze:
dominator pisze:wkoorwia mnie - brak dostępu do sieci = nie mogę zagrać we własną grę, za którą zapłaciłem
A to jest akurat nie do końca prawda - aż "dla testu" wyłączyłem neta, uruchomiłem Steam i przeszedłem 6 pierwszych poziomów w Super MeatBoy... wystarczy uruchomić Steam w trybie offline :) tak samo jest zresztą w XBOX Live! na PC, gdzie możesz grać, a jedyne co, to nie przerzuci Ci achievementów do konta od razu (tylko później, jak się połączysz)
No nie wiem, ja mam zajebxsty problem z Civilization V - moją jedyną grą na Steam - czasem startuje w offline ale zwykle nie - szczególnie jeśli długo się z kontem steam nie łącze (wyłączony autostart).

EDIT: właściwie nie powinienem pisać "moją jedyną grą" a "moją jedyną wykupioną licencją na granie" :?
Tanie gry są dobre bo są dobre i tanie

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co Cie w zyciu wkurza a co napawa optymizmem ?

Post autor: Don » 2013-05-18, 23:34

dominator pisze: EDIT: właściwie nie powinienem pisać "moją jedyną grą" a "moją jedyną wykupioną licencją na granie" :?
Swoją drogą to ciekawe jak na PC bez echa przeszło wprowadzenie zabezpieczeń antypirackich, które nie pozwoliły na handel/wymianę używanymi grami. Ja przynajmniej jakiegoś jadu i nawoływania do bojkotu nie pamiętam (choć z góry przyznaję, że na PC gram od święta i mogłem ten moment przeoczyć).

Ciekawe jak będzie to wyglądało w przypadku nowych konsol 8)

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Uroki grania na piecu

Post autor: kolo » 2013-05-19, 09:16

To proste, upierdliwe DRM - ściągasz cracka, wszystko działa bez problemu.

Było już kilka gier kiedy bardziej opłacało się grać w pirata niż w wersję oryginalną. Pierwszy Wiedźmin bardzo długo miał zabezpieczenia które blokowały działanie jeśli wykryły w systemie zainstalowany jakiś program do nagrywania płyt / działania na obrazach. Masa problemów dla graczy jeżdżących na oryginałach, piraty i tak działały bez problemu.
Któryś Assasin's Creed miał zabezpieczenia które blokowały grę jeśli nie byłeś połączony z serwerem Ubisoftu, na piracie nie było tego problemu (tu akurat z opowieści, AC nigdy mnie nie interesował i nie grałem).

Swoją drogą walka z piractwem walką z piractwem, ale zawsze najwięcej na tym tracą ludzie którzy legalnie kupili daną grę, bo piraci i tak znajdą sposób żeby to odpalić a my musimy się męczyć...
Sega, Sega über alles
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Uroki grania na piecu

Post autor: Ukukuki » 2013-05-19, 10:23

Niebieskich ekranów nie widziałem od czasów 98, kompa używam do normalnych zadań, praca biurowa, multimedia i gry. Czasem coś pogrzebie w systemie jak mam problem z odpaleniem czegoś albo zrobieniem.

Nienawidzę steama głupota nie z tej ziemi. Debilny pomysł ,żeby grać musisz być podpięty do sieci. Gram na PC dużo ale tylko w RPG i RTSy bo zwyczajnie na blaszaku najlepiej smakują, zresztą RTSy na konsolach to porażka jedynie w co pograłem z przyjemnością to Halo Wars bo była typowym klasycznym RTSem zrobionym pod konsole.

Dobrze mi się grało w dwa pierwsze Serious Sam z kolegą na jednym piecu, podpinamy dwie myszki i sam miód w grze;D
Famicom!

ODPOWIEDZ