Exclusivy na OS X

ODPOWIEDZ
frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Exclusivy na OS X

Post autor: frodo666 » 2013-07-10, 02:32

Jako iż, za przysłowiowe piwo, stałem się posiadaczem iBooka G4 to mam pytanie: czy są jakieś ciekawe gry tylko na wyłączność dla OS X PPC?

Nie miałem dotychczas do czynienia z Macami, ale wiem, że procesor G4 był ostatnim prockiem PPC w laptopach od Apple (PPC G5 było ostatnie w stacjonarkach) przed przejściem na Intela, stąd moja ciekawość czy można ten komputer potraktować jako platforma do gier? Do codziennego użytku to to się już nie za bardzo nadaje, bo chociażby przeglądanie internetu to istna mordęga, ale może można w coś ciekawego na iBooku zagrać? :)

Czy ma ktoś doświadczenie w graniu na Macach?
Obrazek

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Exclusivy na OS X

Post autor: frabi » 2013-07-10, 18:44

Z exclusivami na Maca ciężko, nic z ery kolorowej grafiki nie znalazłem. Chyba jedyny bardziej znany tytuł typowo macowy to Marathon, ale teraz jest i wersja na Win.
Natomiast w ciekawe tytuły z innych platform spokojnie pograć się da. Na G3 m.in. bawiłem się w Duke Nukem 3D i Doomie. Jest też świetna wersja Prince of Persia (grafika w wysokie rozdzielczości, w porównaniu do PC). I wiele innych pecetowych hitów, czasem nieco lepiej wyglądające niż na PC, dzięki większej rozdzielczości.
Jakbyś bardzo chciał otworzyć jakąś stronkę www to TenFourFox na Mac os X w miarę chodzi, albo jeszcze lepiej Classilla na Mac os 9 (wiele stron na niej nie pójdzie, ale da się przynajmniej przenieść pliki np gmailem).
Linki do obu tutaj:
http://www.floodgap.com/software/tenfourfox/
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

ODPOWIEDZ