Dobry Arcade Stick do PC

ODPOWIEDZ
Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Dobry Arcade Stick do PC

Post autor: Ukukuki » 2013-11-18, 18:12

Ktoś coś może polecić? Mam możliwość kupna Arcade Stick MAD CATZ Street Fighter IV za ~130 zł, warto brać czy polować dalej? Na deal extreme patrzyłem ale tam same dziwne i drogie.

Znalazłem jeszcze takiego którego można kupić za w okolicach 50$ na ebay http://imagehost.vendio.com/bin/viewima ... PG,FSb.JPG
Famicom!

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Dobry Arcade Stick do PC

Post autor: Kwaśny » 2013-11-18, 21:32

Ja mam tego drugiego, tylko, że cały czarny. Zdecydowanie częściej służy mi do PS2. Jako, że jestem laikiem w tych tematach, też się pytałem różne osoby, trochę czytałem na necie i właśnie taki Mayflash to dobra opcja na początek (nie wiem czy ty też raczkujesz czy raczej ogarniasz ;p). W każdym razie, plusem tego sprzętu jest jego łatwa modyfikacja ale nie wiem czy będziesz się w to bawił czy raczej, jak ja, będziesz używał tego sprzętu od czasu do czasu i nie będzie ci żaden mod w nim potrzebny.
Minusem są natomiast buttony, w których słuchać sprężyny ale nie przeszkadza to specjalnie w graniu - taki tam minusik :P
Swojego wyrwałem za 80 zł bodajże, więc 50$ to ewentualnie dobry deal jeśli jest on w pudełku, nowy.

Co do Mad Catz-a - z tego co wiem, to już jest wyższa półka sticków i to raczej drogie sprzęty więc te 130 zł to jakby nie patrzeć okazja. Nie wiem czy to da się podpiąć do PC, bo to nowszy stick, pewnie pod PS3 albo X-Klocka. Popytaj jeszcze kogoś, poczytaj na necie opinie, bo bardzo możliwe, że ten Mad Catz to lepszy wariant.
 Pokaż
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Dobry Arcade Stick do PC

Post autor: Ukukuki » 2013-11-18, 21:49

Dzięki za opinie;) Jakbym ogarniał to bym takiego tematu nie zakładał:P jestem kompletnie zielony w arcade stickach. Właśnie pierwsza myśl była brać tego nowego jednak poczytałem w necie i kupiłem tego MAD CATZ pod PS3, podobno całkiem dobry co prawda ja go nie chce pod bijatyki tylko głównie pod gry arcade. W ramach ciekawostki dodam ,że ten Arcade stick pod PS3 nie działa na chipsetach nividi i AMD za to na Intela i innych sprawuje się wyśmienicie. Nie mylić chipsetu z kartą graficzną:P Natomiast ten pod X360 działa tylko po zainstalowaniu sterowników M$ także Mad Catz w tym wypadu wykazał się strasznym lenistwem:P
Famicom!

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Dobry Arcade Stick do PC

Post autor: Bodzio » 2013-11-18, 22:27

Tu masz chyba najlepszą stronę w Polsce o Arcade Stick'ach, tworzoną przez prawdziwego eksperta w tej dziedzinie. Może znajdziesz opisy jakiś sprzętów. http://www.kowal.itcom.pl/ArcadeParts_pliki/menAS.htm

Nie myślałeś też o wykorzystaniu jakiegoś konsolowego sticka i podpięciu go za pomocą adaptera? Myślałem konkretnie o choćby Namco Arcade Stick do PS2 i tym adapterku do pada co można dostać za grosze na allegro.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Dobry Arcade Stick do PC

Post autor: Ukukuki » 2013-11-18, 22:49

Ok dzięki wielkie, kiedyś co prawda napotkałem już tą stronę ale kompletnie o niej zapomniałem. Jest tam opis tego arcade sticka za bardzo go nie zachwala no ale zobaczymy:P

Myślałem jednak wolałem coś niewymagającego adapterów.
Famicom!

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Dobry Arcade Stick do PC

Post autor: kolo » 2013-11-18, 22:52

Gość jest totalnym maniakiem więc wszystko co jest dla niego przeciętne dla nas będzie co najmniej dobre, a to co dla niego wspaniałe dla nas całkowicie nieosiągalne.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Dobry Arcade Stick do PC

Post autor: Kwaśny » 2013-11-18, 22:57

Na tą stronę też trzeba przez palce patrzeć, bo stick to też kwestia gustu, co kto lubi.

Ukukuki, jak w coś pykniesz to daj znać.

Edit:
Kolo to lepiej ujął :)
 Pokaż
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Dobry Arcade Stick do PC

Post autor: Ukukuki » 2013-11-19, 17:43

Zobaczę jak w graniu się sprawdzi jak przyjdzie mi Metal Slug Collection to od razu przetestuję;) Gościu faktycznie straszny maniak w pozytywnym sensie.
Famicom!

ODPOWIEDZ