Atari 600 XL - lista gier

ODPOWIEDZ
badPixel
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 196
Rejestracja: 2013-08-04, 10:23

Atari 600 XL - lista gier

Post autor: badPixel » 2014-07-05, 17:52

Witam!
Kilka dni temu dotarło do mnie jakieś 20 KG retro sprzętu (głównie stare komputery), w tym i długo poszukiwane Atari 600XL 8) .
Wraz z atarynką dostał mi się jeden kart z grą Miner 2049 er.
Wiem, że z powodu ograniczeń pamięci RAM (16KB) niewiele gier będzie na tym sprzęcie "hulać" ale może ktoś z Was zna działające tytuły ?
Pozdrawiam

ZuluGula
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 20
Rejestracja: 2014-07-08, 02:39

Re: Atari 600 XL - lista gier

Post autor: ZuluGula » 2014-07-16, 05:09

Czesc, pierwszy post na forum.

Ja rowniez jestem od niedawna wlascicielem 600XL. Nie wiem czy istnieje kompleksowa lista obejmujaca wszystkie tytuly dzialajace na 16kB maszynach. Przez przypadek znalazlem ten spis: http://www.rhod.fr/atarilist.html . Obejmuje on jednak oprogramowanie wydane tylko przez Atari, nie ma programow firm trzecich. Konsensus jest taki ze wiekszosc programow na kartridzach bedzie dzialalo, oprogramowanie na kasetach tylko czesciowo i praktycznie nic z dyskowych wersji (podejrzewam ze po wczytaniu DOS'a do pamieci nie zostaje miejsca na wiecej). Podejrzewam ze to samo dotyczy emulatora stacji dyskow po SIO2PC.

Ja osobiscie mam zamiar rozszerzyc pamiec 600XL do 64kB. Taka operacja jest stosunkowo prosta, polega na podnianie dwoch ukladow pamieci i polaczeniu szesciu punktow na plycie za pomoca trzech przewodow. 600XL ma wszystkei scalaki w podstawkach wiec nie trzeba niczego wylutowywac.

badPixel
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 196
Rejestracja: 2013-08-04, 10:23

Re: Atari 600 XL - lista gier

Post autor: badPixel » 2014-07-17, 02:21

Wielkie dzięki za ten link - sprzedawcy zwykle nie mają pojęcia czy gra "chodzi" czy nie na 16KB - ten link pomoże mi oddzielić ziarno od plew :P

Co do rozbudowy RAM to ja się wstrzymam - nietkniętych 600XL jest już naprawdę nie wiele - upoluję sobie jakieś tanie 800XL czy inny bardziej popularny model i też będzie fun 8)

BTW - masz jeszcze jakieś stare komputery, w temacie których można by się wymienić doświadczeniami ?

ODPOWIEDZ