C64 - konserwacja Datasette

ODPOWIEDZ
Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

C64 - konserwacja Datasette

Post autor: Melvin.FoX » 2014-10-03, 09:10

Witam!
Ostatnio na myśl przyszło mi przywołać wspomnienia ze starego C64, który wyleguje się w mojej retro szafie :) Do tej pory udało mi się wydębić od szwagra samo C64 jako komputer. Oczekuję właśnie na wszystkie podzespoły (zakupione ostatnio na Alledrogo) w tym Datasett'a 1530. Na pewno zafunduję mu SPA (czyszczenie głowicy, podzespołów itp.) no i planuję też wymienić paski. Problem taki, że szukam wszędzie tych pasków, gdzie możnaby je kupić i nie za bardzo mogę cokolwiek znaleźć :/
Mógłby mi ktoś podpowiedzieć gdzie takie coś dostać i w ogóle dodać kilka wskazówek zanim zabiorę się za robotę?

Edit
----
Paski z kolei wydębiłem od ojca, który zajmował się kiedyś naprawą RTV i została mu cała masa po czasach pracy w poznańskim Zurcie. Nie są idealne jeżeli chodzi o grubość ale za to magnetofon śmiga jak nóweczka.
Podsumowując - rozebrałem całość, wyczyściłem (oj porządnie...), dokładnie wyczyściłem głowicę odczytu i zapisu, wymieniłem pasek napędu (poprzedni był luźny i nie miał siły napędzić mechanizm) no i przetestowałem. Działa rewelacyjnie (bez ustawiania głowicy wczytał 2 kasety bez zająknięcia). Mały problem mam z klapką, która jest już wyrobiona i lekko odskakuje przy wduszeniu Eject - nic już z tym nie zrobię :/
Gdyby potrzebował ktoś pomocy i instrukcji to służę takową :)
W natarciu pocztą idzie jeszcze jeden magnetofon, który również będę czyścił. Postaram się wówczas zrobić stosowny wątek dot. czyszczenia i odnowy magnetofonu :)

Temat do zamknięcia.
xo - that was for the players

ODPOWIEDZ