Pillars of Eternity kilka pytań

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Pillars of Eternity kilka pytań

Post autor: M-Chan » 2015-04-16, 12:54

Pytania może i proste, ale nie używałem komputera do grania od wielu lat z małymi wyjątkami na stare RPG... Jako, że pojawił się WRESZCIE następca mojej ulubionej niegdyś serii RPG, planuję go sobie sprawić (w wersji płytowej oczywiście), jednakże na laptopie gram niezwykle rzadko i jedynie podczas wyjazdów i tu moje pytania:

- Czy uda mi się kupić w sklepie normalną wersję pudełkową w której zastanę płytę, którą następnie wsadzę do napędu komputera i będę cieszył się grą?

Przeczytałem kilka recenzji w których piszą, że gra ma jakieś straszne bugi i bez patcha lepiej nie grać, że wymaga dostępu do internetu i konta "steam".

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Pillars of Eternity kilka pytań

Post autor: kolo » 2015-04-16, 13:23

Wygląda na to że ma wersję pudełkową, która pewnie tak czy inaczej wymaga rejestracji na Steamie, dla pewności będziesz musiał przejść się do jakiegoś sklepu i przeczytać co tam pisze z tyłu pudełka bo nigdzie nie mogę go znaleźć, ewentualnie zapytać się sprzedawcy.
Z drugiej strony gra jest dostępna na GOGu, więc istnieje możliwość że edycja pudełkowa nie jest wersją Steamową.
Dystrybutorem jest Cenega, więc pewnie możesz napisać do nich w tej sprawie maila: http://muve.pl/pc/rpg/pillars-of-eterni ... zczegolowy i kontakt: http://muve.pl/kontakt
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Pillars of Eternity kilka pytań

Post autor: M-Chan » 2015-04-17, 10:03

Dzięki Kolo za radę - ale nadal mam dwie sprzeczne informacje:

- na infolinii muve Pan poinformował mnie, że trzeba zakładać jakieś konto na steamie i aktywować grę online, co może i wielkim kłopotem nie jest, ale mnie osobiście irytuje

- natomiast na gog.com o którym wspomniałeś w opisie gry jest wyraźne info "DRM-FREE. No activation or online connection required to play."

Wiec teraz nie wiem kto ma ma rzetelniejsze info. A może po prostu muszę kupić wersję angielską (nie ma Fronczewskiego, ani reszty klimatycznego dubbingu, więc z polskich tekstów mogę zrezygnować).

Nikt z Forumowiczów nie ma jeszcze tego tytułu, żeby to potwierdzić?

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Pillars of Eternity kilka pytań

Post autor: kolo » 2015-04-17, 10:19

GOG ma swoją własną politykę i nigdy nie ma u nich żadnych zabezpieczeń (ale gry są dostępne wyłącznie cyfrowo), z kolei jak na infolinii muve (można przyjąć że jest to oficjalny sklep Cenegi) mówią że przy zakupie gry pudełkowej konieczna jest aktywacja na Steamie to znaczy że konieczna jest aktywacja na Steamie.
Zaleta: możesz sobie zawsze ściągnąć, nawet jeśli połamiesz płytę.
Wada: tracąc dostęp do konta Steam tracisz grę, nie możesz sprzedać i wiele, wiele innych rzeczy które są na rękę producentom ale dla konsumenta już nie bardzo.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Pillars of Eternity kilka pytań

Post autor: M-Chan » 2015-04-17, 10:24

Przykre to i nie rozwijam już tematu bo szkoda słów - reasumując na takich warunkach poczekam, aż będzie za 20 zł, albo daruję sobie całkowicie - mam w co grać ;)

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Pillars of Eternity kilka pytań

Post autor: kolo » 2015-04-17, 10:32

No niestety, witamy w świetlanej teraźniejszości, pudełko jest tylko po to żeby ładnie wyglądało, bo na dobrą sprawę do niczego innego nie służy. Najgorsze jest to że teraz wydawane są tak praktycznie wszystkie większe gry (są chlubne wyjątki, ale nie ma ich dużo).
Kolekcjonowanie gier na PC umarło już kilka lat temu, zostały tylko stare tytuły.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Pillars of Eternity kilka pytań

Post autor: M-Chan » 2015-04-17, 10:51

Kolo wiedziałem, że w kwestii gier na PC dzieje się wiele niedobrego, ale w najgorszych przypuszczeniach nie sądziłem, że dojdzie to do tego stopnia, że nie będziesz w stanie odsprzedać gry czy odkupić za parę lat tytułu który przegapiłeś... PARANOJA jak dla mnie. Ja komputera do grania nie używałem już od bardzo dawna, wyprzedałem już wszystkie BIG Boxy i prawie wszystkie gry - pozostawiając tytuły takie jak Diablo II, Legendy RPG (Baldury i IceWind Dale, Planescape Torment w jednym pudełku), kolekcję Legacy of Kain i kolekcję Tom Raidera i kilka innych - bo były w takich cenach, że żal było nie brać, a są to tytuły do których na pewno jeszcze nie raz powrócę. Przykro mi tym bardziej z powodu, iż ostatnio uruchamiając kolekcję Tomb Raidera Kobiecie - puściłem obraz przez hdmi na tv i podłączyłem pada do x360 i tak sobie wtedy pomyślałem, że jest to niewątpliwie sposób by wreszcie ograć sporą liczbę ciekawie wyglądających horrorów które w przeciągu ostatnich lat wychodziły tylko na PC, ale jeżeli teraz tak wygląda kolekcjonowanie gier na PC to ja podziękuję. Czy nie na próbie takiego syfu Microsoft prawie się wyłożył z nową konsolą?

Awatar użytkownika
fakk3
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 205
Rejestracja: 2013-02-02, 16:34

Re: Pillars of Eternity kilka pytań

Post autor: fakk3 » 2015-04-19, 20:55

Wersja pudełkowa z empiku, to wersja steam. Wersje z GOG ściągasz w formie instalki i możesz z nią robić, co chcesz. Ja mam wersję pudełkową z empiku, a gram w wersję GOG od Jacka Sparrowa.
Obrazek

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Pillars of Eternity kilka pytań

Post autor: M-Chan » 2015-04-20, 12:07

Dzięki za info Fakk3, ale Kolo pomógł mi już podjąć decyzję - czekam na wersję 19,99 w Biedronce bo tyle mogę odżałować za taką "jednorazówkę".

ODPOWIEDZ