Overlord

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Overlord

Post autor: kolo » 2016-05-23, 12:31

Wczoraj wieczorem skończyłem Overlorda na PC. Jak by to ująć, gra jest bardzo przyjemna, poziom trudności jest dość niski, jednak brak możliwości ręcznego zapisu oraz rzadko oraz czasem dość niefortunnie rozmieszczone portale (a zarazem checkpointy) powodują nieraz że trzeba powtarzać spory kawałek gry. Co prawda istnieje możliwość ucieczki do wierzy, ale wtedy również nie wszystko zostaje zapamiętane. Drugim problemem jest odrobinę kłopotliwe sterowanie swoimi minionami, da się ogarnąć, ale chwilami brakuje intuicyjności lub bardziej złożonych rozkazów, jest też parę naleciałości z portu konsolowego, ale w porównaniu z niektórymi "dziełami sztuki" i tak jest nieźle.
Cała gra wystarcza na około 10 godzin, można oczywiście grać dłużej, przejść drugi raz (jako dobry zły overlord, lub jako zły zły overlord), grindować poziomy ekwipunku, mordować owce, ale brakuje już wtedy głównego punktu programu, czyli nieco czarnego poczucia humoru z cutscenek. W grze wyraźnie czuć średniobudżetowość produkcji, jest tu odczuwalna przaśność, jednak całość jest nieźle przemyślana i nieźle trzyma się kupy.
Graficznie Overlord przypomina raczej port z pierwszego Xboxa niż jego następcy, jednak nie jest źle, muzyka się nie wyróżnia i nie zwracałem na nią uwagi, jednak efekty dźwiękowe i dubbing są po prostu świetne (grałem w wersję anglojęzyczną).
Myślę że warto poświęcić tej grze te kilka godzin i garść złotówek (wersje konsolowe to jedne z najniższych półek cenowych, klucz na Steama kupiłem po promocji za ~5zł).
Ktoś grał? Jakieś wrażenia?
Sega, Sega über alles
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Overlord

Post autor: Ukukuki » 2016-05-23, 17:52

Grałem ale dosłownie chwile, nie przypadła mi do gustu. Pamiętam jedynie obecność poczucia humoru i ciekawy klimat. Grafika nie była jakaś zła, w mojej opinii pasowała do klimatu gry chociaż wiadomo szału nie robiła. Ogólnie robię się strasznie wybredny ostatnio i z nowszych tytułów przechodzę niewiele gier w ciągu roku. Ja to odpalałem na X360 i cenowo też bardzo niska półka, nie wiem czy wtedy za nówkę nie dałem coś w okolicach 20 zł.
Famicom!

ODPOWIEDZ