Sam & Max

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Sam & Max

Post autor: Inlagd sill » 2007-02-19, 21:43

Ostatnio zmieniony 2009-05-10, 08:10 przez Inlagd sill, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Sam & Max

Post autor: Morden » 2007-02-20, 19:12

http://morden.blog.shinobi.jp/Entry/9/
Inlagd Sill pisze:O ile dobrze pamietam, to Morden na swoim blogu powstrzymywal sie od zakupu gry czekajac na wersje CD. Dlaczego o tym pisze? Bo zgodnie z tym, o czym juz napisalem nie widze absolutnie zadnego powodu, zeby czekac.
Zgodnie z tym co napisalem na blogu, gra zabezpieczona jest przez Armadillo. W przypadku Sam & Max uzyto opcji "hardware locking'u" bedacego jedna z czesci zabezpieczenia. Dziala to mniej wiecej tak. Zabezpieczenie na podstawie bebechow naszego komputera generuje numer. Ten numer wysylany jest to Telltale i na jego podstawie wygenerowana jest aktywacja.

Tu zaznaczam, iz w przypadku zakupu nowej karty graficznej, identyfikator hardware'owy naszego komputera zmienia sie. Zarejestrowany produkt powinien zezwalac na dwie lub gora trzy zmiany, ale to wszystko. Nie jestem zreszta pewien czy zmiany sa dozwolone.

Innymi slowy, nawet jesli zakupimy gre za symboliczna cene, bedzie ona dzialac tylko i wylacznie na komputerze na ktorym ja pierwotnie zainstalowalismy. Jesli za trzy lata bedziesz chcial sobie pograc, a w komputerze pozmieniales bebechy lub sprawiles sobie nowy, gra nie pojdzie. Dlatego wole poczekac na wersje dyskowa zawierajaca caly sezon.
Bo zgodnie z tym, o czym juz napisalem nie widze absolutnie zadnego powodu, zeby czekac.
Teraz juz widzisz? :)

P.S. - Czytalem informacje na stronie Telltale i wiem, ze wysylaja CD za cene przesylki tym, ktorzy zakupili wszystkie epizody danego sezonu ale po pierwsze, nie ufam rozwiazaniom DRM i tym podobnym, a po drugie epizody sa strasznie krotkie i wole zmielic caly sezon.
Obrazek

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Sam & Max

Post autor: Inlagd sill » 2007-03-11, 21:15

Jakos dalej nie widze sensu czekania: placisz i grasz juz teraz, a jak bedziesz chcial wersje na CD, to jeszcze przed zakupem dolicz sobie do kosztow jej przesylke i tyle. :)
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Sam & Max

Post autor: Morden » 2007-03-11, 21:21

Nie mam zamiaru wspierac idiotycznych rozwiazan DRM. Czekalem latami na kontynuacje, poczekam az wyjdzie plyta. Epizody sa zbyt krotkie by wciagnac sie w gre pomiedzy wydaniem jednego a drugiego. Takie jest przynajmniej moje zdanie.

Poza tym zobaczymy jak bedzie to wszystko wygladac gdy nadejdzie chwila wydania gry na krazku. Wspierajac DRM i rozwiazania typu Steam, uzytkownicy sami plota sobie petle na szyje.
Obrazek

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Sam & Max

Post autor: Inlagd sill » 2007-03-11, 21:32

Prawde mowiac mi sie rozwiazanie z epizodami do sciagniecia podoba, bo przypomina rzeczywisty sezon jakiegos serialu: czekasz na i ogladasz (grasz w) regularnie ukazujace sie kolejne odcinki. A wlasnie na taki serial jest ta gra stylizowana i taka tez ma powazniejsza strone klimatu (czasem jest prawie jak w Kojaku :wink: ).

Osobiscie nie spotkalem sie wczesniej bezposrednio z czyms podobnym, ale w niczym mi to nie przeszkadza. Nie widze tez jakiegos specjalnego zagrozenia - "petli na szyje" - dla uzytkownikow w przyszlosci. Raczej sposob na ominiecie posrednikow.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Sam & Max

Post autor: Morden » 2007-03-11, 21:43

Inlagd sill pisze:Nie widze tez jakiegos specjalnego zagrozenia - "petli na szyje" - dla uzytkownikow w przyszlosci. Raczej sposob na ominiecie posrednikow.
Pisalem o tym wczesniej. Zalozmy ze kupisz epizod, dwa lub trzy. Na tym poprzestaniesz. Zarejestrowany produkt daje ci klucz dla jednego komputera. Za rok chcesz odpalac instalke na innym komputerze lub tym samym z wymieniona wiekszoscia bebechow. Nie odpalisz. Firma nie udzieli ci nowej licencji na dobre slowo. Jestes uwalony na cacy.
Obrazek

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Sam & Max

Post autor: Morden » 2007-07-21, 15:48

Wersja CD pierwszego sezonu juz sie w fabryce robi, a ja zlozylem zamowienie w sklepie Telltale Games. Oto jak mi podziekowali:

http://file.morden.blog.shinobi.jp/Order.png
Obrazek

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Sam & Max

Post autor: Morden » 2007-08-19, 14:12

Ok. Inlagd, chciales opis wrazen, to klikaj na link:

http://morden.blog.shinobi.jp/Entry/71/

Staralem sie nie spoilowac nic na temat samej fabuly, ale zapewniam ze wszystko trzyma poziom. Wspominales ze grales w demka, wiec sam wiesz jak to wyglada. Sam nie zaliczylem jeszcze wszystkich epizodow, wiec skupilem sie w opisie raczej na tym jak prezentuje sie wersja dyskowa. Mam nadzieje ze to przekona tych, ktorzy jeszcze sie zastanawiaja.

P.S. - Komentarze odnosnie klipow na blogu mile widziane. Mam nadzieje ze wszystkim dzialaja jak nalezy.
Obrazek

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Sam & Max

Post autor: Morden » 2007-09-10, 22:18

http://morden.blog.shinobi.jp/Entry/76 - Dotarlo "The Effigy Mound", czyli kolejny "szkicownik" Purcell'a.

http://morden.blog.shinobi.jp/Entry/74 - Wczesniej wspominane "The age of S&M" czyli szkicownik numer jeden, sciezka dzwiekowa i Season One Case File.
Obrazek

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Sam & Max

Post autor: Inlagd sill » 2007-09-22, 17:34

Po postach Mordena (i wpisach na jego blogu) widac, ze zlapal hype'a na Sam & Maxa.

Ja wlasnie po raz pierwszy ukonczylem pierwsza czesc gry (Sam & Max Hit the Road). Fabula dobra, chociaz nic ponad to, za to dialogi i klimat rewelacyjne i niespotykane, to przede wszystkim dzieki nim chce sie grac dalej. Gra jest niestety dosyc krotka (jak na kilka starszych przygodowek przystalo), ale za to trudna jak cholera (nie mialem cierpliwosci i odwiedzilem GameFAQs kilka razy). Pewnie, ze gdyby nie korzystac z pomocy, to gra sie wydluza, ale po pewnym czasie probowania "wszystkiego na wszystkim" traci na grywalnosci.

Zdecydowanie warto zagrac, ale zeby wydawca chcial za nia prawie 40 zl to przesada. :(

Teraz musze jeszcze przebolec tych kilkadziesiat dolcow na Season One. :cry:
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Sam & Max

Post autor: Morden » 2007-09-22, 17:38

Jedynka zawsze dawala rade i daje rade nadal. Szkoda tylko ze w reedycjach zgubiono oryginalne sciezki audio z CD, ze o prezentach typu naklejki nie wspomne. Sam & Max to przede wszystkim przesmieszne dialogi pomiedzy bohaterami gry. Okrutne poczucie humoru Max'a po prostu miazdzy.

Przy jedynce plakalem ze smiechu. "What does it look like I'm *bleeep* doing? I'm bending tools!" Piosenki o prezydentach... Ech. Jedynka ma w sobie cos co sprawia, ze chetnie do niej wracam.

Odnosnie gadgetow i ksiazeczek wypuszczanych przez Telltale, zalecam nie przegapic reedycji "Surfin' the Highway". Oryginalne wydanie osiaga dzis nierealne ceny i gdy zejdzie naklad reedycji, cena znow zacznie piac sie w gore a nikt nie chce kupowac komiksu za sto dolarow.

P.S. - Odnosnie mojego bloga, ostatnio wrzucilem cala mase zdjec ale opisu nadal brakuje. Po prostu nie mialem czasu i nie wiem kiedy go znajde bo naprawde jest co opisywac. Jesli wiec ktos ma jakies pytania odnosnie Case File, sciezki czy innych przedmiotow zwiazanych z Season One, walcie na forum.
Obrazek

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Sam & Max

Post autor: Inlagd sill » 2007-09-22, 18:07

Do ilu gier LucasArts przemycony zostal Max: http://www.przygodoskop.pl/024/ciekawostki.htm

Polecam. :grin:
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Sam & Max

Post autor: Morden » 2007-11-15, 19:31

Dobre wiesci dla wszystkich, ktorzy jeszcze nie zakupili sezonu pierwszego Sam & Max, a ktorym spodobaly sie dema. Episode 4: Abe Lincoln Must Die zostal wypuszczony jako kompletnie darmowy odcinek. Nic tylko zassac i zainstalowac. Warunkiem jest posiadanie konta Steam [rowniez darmowe].

http://tinyurl.com/yp6cuf - Informacja

http://tinyurl.com/27zbvk - Strona epizodu
Obrazek

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Sam & Max

Post autor: Inlagd sill » 2007-11-17, 22:05

Dzieki za info. W koncu jakos nie moglem przebolec wydatku na nowego Sam & Maxa (toz to kilka gier na GBA!), a tak chociaz ten epizod sobie ukoncze.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Sam & Max

Post autor: Morden » 2007-11-18, 10:39

Ale z ciebie zlotowa. Hehe. Kto wie, moze po ukonczeniu tego epizodu wroci ci chec zakupu reszty, bo nie wydaje mi sie by caly sezon wypuszczali za darmo. Sezon drugi mial juz premiere, zakonczy sie jesli dobrze pamietam w marcu. Nic tylko czekac. No i Surfin' the Highway sie zbliza. Nowa okladka juz jest.
Obrazek

ODPOWIEDZ