Blue Estate: The Game

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Blue Estate: The Game

Post autor: kolo » 2017-05-23, 11:00

Ech te rail shootery (celowniczki), kiedyś czysta ekstaza, obecnie gatunek w zasadzie wymarły ze względu na brak jakiegokolwiek rozwoju od czasów swoich pierwszych trójwymiarowych odsłon. Nie oznacza to jednak że tego typu gry już nie powstają i choć większość z nich jest dość żałosna to jednak niektóre potrafią dać trochę prymitywnej, ale bardzo przyjemnej rozgrywki.
Jedną z tych lepszych współczesnych przedstawicieli gatunku jest Blue Estate: The Game, które pojawiło się także na Xone i PS4.
Przede wszystkim jest to solidny przedstawiciel swojego gatunku, nie jest w jakimkolwiek stopniu wybitny, ale też moim zdaniem nie ma poważniejszych wad, to co go wyróżnia na tle konkurencji to wprowadzenie systemu gestów (ruszenie myszką w konkretny sposób, zazwyczaj przeciągnięcie w określonym kierunku) wykorzystywanych także do QTE oraz dość specyficzny, bezczelny, czasem trochę odrażający i trochę absurdalny humor, bardzo podobny do tego z Postala 2. Jest też sporo szczucia cycem, choć z jakiegoś powodu gra otrzymała ograniczenie 16+ a nie 18+. Pojedyncze przejście trybu fabularnego wystarcza na około trzy godziny, jednak gra pokazuje w zasadzie wszystko co ma do zaoferowania już w pierwszej misji (choć pierwszy boss jest dopiero w drugiej), później oczywiście można grać jeszcze raz na wyższym poziomie trudności, przejść tryb arcade, albo pograć z kumplem online bądź na jednym ekranie (choć nie jestem pewien jak to wtedy wygląda).
Warto też zaznaczyć że gra bez większych zgrzytów działa na starszym sprzęcie i nawet znośnie wtedy wygląda.
Gra jest także bardzo prosta na najniższym (normalnym) poziomie trudności, w każdym razie bez problemu przeszedłem ją na jednym życiu a jestem dość cienki w te klocki.
Ogólnie jak na gatunek gra jest całkiem niezła i jeśli lubicie takie poczucie humoru to myślę że warto dać jej szansę, na allegro najtańszy klucz jaki obecnie widziałem to ~9zł, choć na Steam jest to aż 13 euro.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Sega, Sega über alles
Obrazek

Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

Re: Blue Estate: The Game

Post autor: Melvin.FoX » 2017-05-23, 14:40

Railshootery powrócą o ile technologia VR stanie sie popularna a nie umrze jak kontrolery ruchowe typu wii, move czy kinect.
xo - that was for the players

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Blue Estate: The Game

Post autor: kolo » 2017-05-23, 15:07

VR już podumiera bo brakuje solidnych gier jak na swoją cenę. Ta gra jednak nie wykorzystuje gogli, więc tym lepiej.
Sega, Sega über alles
Obrazek

ODPOWIEDZ