Polecane i odradzane myszki komputerowe

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Polecane i odradzane myszki komputerowe

Post autor: kolo » 2018-12-12, 23:12

Cześć, tak mi przyszło do głowy żeby podzielić się trochę opiniami o myszkach komputerowych, co jest kiepskie, co dobre a co koszmarnie wręcz złe itp. Jako że jestem w stanie zajechać gorsze myszki w czasie kilku tygodni trochę mi się ich przez rękę przewinęło, zwłaszcza tych budżetowych.

A4tech Opto Plus 510D
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Zalety:
+ wygodna, zwłaszcza jeśli jesteście przyzwyczajeni do dużych myszek
+ przyzwoity wygląd
+ dodatkowy przycisk dla podwójnego kliknięcia
+ bardzo wysoka wytrzymałość
Wady:
- słaba farba, szybko obłazi
- kiepski sensor optyczny który wariuje na biurku i niektórych typach podkładek
- obecnie raczej nie do kupienia - wycofana lata temu, ale jeśli je gdzieś znajdziecie poniżej 30zł to kupcie mi parę :)

Zdecydowanie polecam jeśli macie odpowiednią podkładkę, najlepiej jednolitą matową, na przykład z materiału. Niestety już raczej nigdy nie będzie dostępna w sklepach.


Vakoss TM-420UB
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Zalety:
+ półprzezroczysta z dwukolorowym oświetleniem (niebieska dioda ozdobna i czerwona użytkowa)
+ tania
Wady:
- całkowicie oślepia w nocy
- bardzo szybko szwankujący klik (brak odczytywania lub wielokrotne klikanie)
- jeśli jakimś cudem wytrzymacie z nią tak długo po średnio długim czasie niebieska dioda zacznie się z wami porozumiewać za pomocą alfabetu morse'a

Nie polecam, to bardzo kiepska myszka nawet jak na swoją cenę - strata czasu i pieniędzy.


Tracer Neptun
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Zalety:
+ znośnie leży w dłoni
+ tania
Wady:
- lewy klik zdechł mi w mniej niż miesiąc użytkowania, tak na amen i bez ostrzeżenia

Bardzo kiepska myszka, nie polecam.


Tracer Fin RF Nano
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Zalety:
+ bezprzewodowa, długo ciągnie na bateriach / akumulatorkach
+ ciekawy wygląd
+ zaskakująco dobrze leży w dłoni
Wady:
- ciągle zrywa łączność zarówno na akumulatorkach jak i bateriach i nie mówię tutaj o wyłączaniu się żeby oszczędzać baterie
- lewy klik zaczął szwankować po około dwóch miesiącach
- tragiczny scroll, u matki zdechł po dwóch tygodniach, ale nawet kiedy działa korzysta się z niego niewygodnie - ślizga się

Ta myszka to śmieć, podejrzewałem że nie będzie idealna i że nie będzie działać wiecznie, ale nie spodziewałem się że nie będzie nadawała się nawet na przycisk do papieru (bez baterii jest na to zbyt lekka).
Sega, Sega über alles
Obrazek

ODPOWIEDZ