Konsolowe pady na PC

ODPOWIEDZ
Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Konsolowe pady na PC

Post autor: Inlagd sill » 2007-05-08, 12:44

Jak podlaczyc konsolowego pada do PC?

Odpowiedz wydaje sie byc prosta i nazywa sie konwerter, ale dla kogos bardziej wymagajacego, a nie do konca zorientowanego, pojawiaja sie w tym miejscu schody. Konwerterow bowiem wcale tak wiele nie ma. Dla popularnych padow (np. PS2) sa ich peczki, ale mniej juz popularnych (np. dla padow Nintendo) juz nie. A przynajmniej ja tak zauwazylem.

Konwertery dostepne na Play-Asia

Wszelka pomoc systematyzujaca to, ktore pady i jak mozna do PC podlaczyc, a ktore nie (bo np. nie ma konwerterow) bedzie mile widziana.

Najbardziej interesuje mnie podlaczenie do PC Classic Controllera od Wii, ale na to jest chyba jeszcze za wczesnie?
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Konsolowe pady na PC

Post autor: Morden » 2007-05-08, 19:37

http://www3.emu-zone.org/host/ediy/emu- ... cg004a.htm

Wystarczy zassac sterowniki DirectPad Pro. [dpadpr50.zip i dpro5.0_patch.zip] W pierwszym zipie znajdziemy schematy rozpisujace sygnaly z roznych padow [w tym Saturn, PlayStation, SNES, Jaguar, MegaDrive] oraz sposob podlaczenia ich pod port rownolegly. Sterowniki kompatybilne sa rowniez z analogami PlayStation, Saturn i Nintendo 64.

Jako ze sa to tylko sterowniki, o podlaczenie kontrolera pod port rownolegly musimy zadbac sami, ale jest to zabieg w wiekszosci przypadkow prosty. Jak wspomnialem, schematy zalaczono w zipie choc nie dla wszystkich padow.

Sterowniki dzialaja pod Win 9.X. Po wersje XP zapraszam pod ten adres:

http://www.psxpad.com/index_e.php

***

Jesli ktos lubi pady od konsoli Xbox, mozna je w dziecinnie prosty sposob skonwertowac na pady PC [Mozna tez dorobic osobna wtyczke USB - Wtyczka pada Xbox to po prostu niestandardowe USB. Wystarczy zmienic "koncowke" lub dodac jeszcze jedna - USB.]

http://www.fury-tech.com/en/Guides/Xbox ... ersion-Mod
Obrazek

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Konsolowe pady na PC

Post autor: Inlagd sill » 2007-05-09, 16:29

Too complicated (poza tym padem do Xboxa, ale one mnie akurat nie urzadzaja). Z tego co szukalem to widze, ze chyba pozostanie mi zaczekac i miec nadzieje na konwerter do Classic Controllera Wii.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Konsolowe pady na PC

Post autor: Morden » 2007-05-09, 18:48

Inlagd sill pisze:Too complicated
No nie przesadzajmy. Takie rzeczy zawsze zdaja sie byc skomplikowane jesli nie ma sie do czynienia z elektronika. Tak naprawde schematy sa bardzo proste a w dodatku bardzo tanie. Wezmy taki pad PlayStation. Jedyne co potrzebujesz to [oprocz okablowania i portu] diody.

Dwanascie punktow na porcie szeregowym, osiem na porcie pada plus piec diod. Zewnetrzne 9V jesli chcemy by ruszyly silniczki wibracyjne. Port mozemy wyciagnac z rozwalonej konsoli [przy okazji skorzystac z portu kart pamieci i zbudowac wlasnego Dex Drive'a]. Diody mozna kupic w kazdym sklepie elektronicznym lub na sieci

http://www.elfa.se/elfa-bin/setpage.pl? ... k=2376.htm

Na tej stronie poszukaj "1n4148".

Pietnascie minut z lutownica i mamy konwerter do ktorego ktos napisal juz sterowniki. I nie trzeba nikomu portfela nabijac. Konwerter mozna zbudowac tak, by obslugiwal dwa pady. W przypadku innych konsol sprawa jest rownie prosta.
Obrazek

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Konsolowe pady na PC

Post autor: Inlagd sill » 2007-05-12, 14:49

OK, szukalem, czytalem i doszedlem do wniosku, ze albo mam do tego dwie lewe rece, albo jestem w tym jakis "malozdolny". W zwiazku z tym (i z moim przekonaniem do Classic Controllera Wii) mam dwie sprawy w kwestii podlaczania konsolowych padow do PC:

1. Jesli ktos bedzie w stanie mi wskazac sklep lub aukcje z konwerterem Classic Controllera Wii na PC, to bede mu za to bardzo wdzieczny.

2. Jesli zas ktos bedzie w stanie taki konwerter dla mnie wykonac, to chetnie uczciwie za niego zaplace.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Konsolowe pady na PC

Post autor: Senshu » 2007-05-12, 15:00

Obawiam sie, ze na chwile obecna takiego konwertera nigdzie nie kupisz.

Jest sposob - kup Classic controllera + jakiegos pada do PC i przeloz bebechy.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Konsolowe pady na PC

Post autor: Morden » 2007-05-12, 15:36

OK, szukalem, czytalem i doszedlem do wniosku, ze albo mam do tego dwie lewe rece, albo jestem w tym jakis "malozdolny".
To znaczy? Co dokladnie cie przerasta? Lutowanie, kupowanie komponentow czy skladanie wszystkiego do kupy? I na jakie schematy zerkneles?
Senshu pisze:Obawiam sie, ze na chwile obecna takiego konwertera nigdzie nie kupisz.
Jest sposob - kup Classic controllera + jakiegos pada do PC i przeloz bebechy.
Po pierwsze, nie wydaje mi sie by komukolwiek oplacalo sie kupowac dwa drogie kontrolery i wybebeszac je [pomine tu ze na rynku chyba nie ma pada do PC ktory konstrukcja pasowal by do designu kontrolera Classic Wii]. Po drugie, Inlagdowi brakuje wiary w siebie w kwestii wlasnorecznego modyfikowania i jesli nie podoba mu sie lutowanie przewodow i kilku diod, watpie by rzucal sie na patroszenie kontrolerow.

Mam wrazenie ze Inlagd woli zaplacic niz sie bawic, co jest zrozumiale jesli nie ma sie w temacie doswiadczenia. Poza tym fabrycznie wykonane konwertery w wiekszosci wypadkow wygladaja lepiej.

Jak narazie sam przetestowalem tylko Wiimote + PC, ale to nikogo nie urzadza. Zdaje sie ze Inlagd "uparl sie" na Classic'a i nie da sie namowic na inne rozwiazanie, wiec pozostaje mu czekac az ktos odpowiednia przelotke wymysli.
Obrazek

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Konsolowe pady na PC

Post autor: Senshu » 2007-05-12, 17:31

No masz racje, ale napisalem jedyne na chwile obecna rozwiazanie, jesli koniecznie chce pograc na Classic controllerze Wii na PC. Budowe mozna komus zlecic zawsze.
Morden pisze:
[pomine tu ze na rynku chyba nie ma pada do PC ktory konstrukcja pasowal by do designu kontrolera Classic Wii]
wtf ? wiadomo ze pcb z jakiegos tam pada od PC nigdy nie bedzie pasowalo konstrukcyjnie do pada od Wii...ale plytke mozna zawsze zmniejszyc, zostawiajac tylko uklad z ktorego wychodza linie przyciskow i masa, to wystarczy i na 200% zmiesci sie w padzie od Wii ktorego plytke tez mozna pociac troszeczke, wywalajac niepotrzebne juz uklady.

Oczywiscie wiem, ze dla wiekszosci to jakas abstrakcja, bo cena bedzie wysoka + troche roboty przy tym, ale dla chcacego nic trudnego, sam mam pare padow przerobionych w podobny sposob, od NESa i Saturna pod PSX. Moj kumpel odwazyl sie przerobic pady od N64, ma juz takie 3, wszystkie dzialaja pod PS2, galka oczywiscie tez, moge to potwierdzic fotkami jakby co.

Jak czegos bardzo chcesz, nie patrzysz czy sie oplaca :/
Ostatnio zmieniony 2007-05-12, 17:41 przez Senshu, łącznie zmieniany 1 raz.

siudym
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 332
Rejestracja: 2006-05-05, 23:20

Re: Konsolowe pady na PC

Post autor: siudym » 2007-05-12, 17:36

Zaraz, zaraz... A czy czasem Classic Controller od WII nie dziala na tym samym zlaczu co pady od NGC?? Jesli tak, to przeciez wystarczy adapter GC-PC (chyba sa na allegro).

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Konsolowe pady na PC

Post autor: Morden » 2007-05-12, 17:52

Senshu pisze:wtf ? wiadomo ze pcb z jakiegos tam pada od PC nigdy nie bedzie pasowalo konstrukcyjnie do pada od Wii...ale plytke mozna zawsze zmniejszyc, zostawiajac tylko uklad z ktorego wychodza linie przyciskow i masa, to wystarczy i na 200% zmiesci sie w padzie od Wii ktorego plytke tez mozna pociac troszeczke, wywalajac niepotrzebne juz uklady.
Chcialbym wiedziec co mysli o tym jakze prostym zabiegu Inlagd, ktory boi sie zwyklego lutowania przewodow. Nawet gdybys mial gotowy schemat i odpowiedniego pada PC, cos takiego to kupa roboty i dlubania.

Sam przerabialem pada od Sega Saturn [->PC USB] ale wiedzialem czym to ugryzc bo wczesniej zrobil to juz ktos inny i na sieci mozna znalezc dokumentacje. W przypadku kontrolera Wii nie jest to nawet kwestia umiejetnosci tylko oplacalnosci.

Odnosnie tego co napisal Siudym, tez o tym myslalem, ale sam nie posiadam Classic'a ani przelotki GC -> PC wiec nie jestem w stanie nic powiedziec. Chyba ze gdzies w sieci jest pinout classic'a.
Obrazek

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Konsolowe pady na PC

Post autor: Senshu » 2007-05-12, 18:06

A Ty dalej swoje, mowie, napisalem JEDYNE na chwile obecna rozwiazanie oplacalne czy nie niewazne, co zrobi Inlagd to jego sprawa, a moje drugie zdanie w poprzednim poscie brzmi "budowe mozna zawsze komus zlecic" jesli boi sie lutownicy...

Zauwazylem ze lubisz sie czepiac jak Ci cos nie pasuje, cos zakodowanego w glowie chyba masz "nie, ja bym tak nie zrobil, to zle, ja wiem najlepiej, zaraz mu dojade w nastepnym poscie"...no ile mozna.

PS tez sprobuje sie dowiedziec czy pad nie dzialalby pod GC, bo kumpel w pracy ma Wii, moze ma Classic controllera, zapytam.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Konsolowe pady na PC

Post autor: Inlagd sill » 2007-05-12, 18:11

@Morden: Nie, nie jestem leniwy i tak, boje sie majstrowac przy czyms, skoro wczesniej niczego podobnego nie robilem. Analogicznie: Ty tez chyba wolalbys nie pobierac komus krwi, jesli bys nie musial, prawda? :wink:

Co do podlaczania Classica, to - z tego co widzialem - laczy sie go z pilotem i dopiero pilot przekazuje sygnal do Wii. Takie podlaczenie mozna zobaczyc chocby tutaj:

http://flickr.com/photos/doobybrain/339372999/
http://flickr.com/photos/doobybrain/339373015/

P.S. Dziekuje wszystkim za zainteresowanie. :)
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

siudym
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 332
Rejestracja: 2006-05-05, 23:20

Re: Konsolowe pady na PC

Post autor: siudym » 2007-05-12, 18:16

WII ma te same porty co GC, wiec jesli pad ma taka wtyczke to przelotki powinny dzialac z nim w PC.

Tylko czy to zlacze GC, czy USB??? (Jak USB to tylko poczekac na sterowniki ;) )
Jakies dziwne...

Obrazek

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Konsolowe pady na PC

Post autor: Morden » 2007-05-12, 19:36

Obrazek

ODPOWIEDZ