Diablo 1-2

ODPOWIEDZ
Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Diablo 1-2

Post autor: Inlagd sill » 2007-05-09, 16:23

Diablo juz co najmniej kilkukrotnie przewijalo sie na forum, ale jakos nie mialo swojego tematu, wiec przy okazji pytania zakladam temat wspolny dla wszystkich czesci i dodatkow Diablo.

A moje pytanie brzmi: czy ktos wie ile powstalo (i jakich) wersji jezykowych Diablo 2 (i jego rozszerzenia)? Ciekawi mnie to, bo rozwazam zakup innej niz polska wersji jezykowej.

Edycja: drobne poprawki.
Ostatnio zmieniony 2007-08-22, 06:40 przez Inlagd sill, łącznie zmieniany 2 razy.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Diablo 1-2

Post autor: ashka » 2007-05-09, 18:15

Mam pytanie: co ma fakt wystepowania okreslonej ilosci wersji jezykowych do twojego wyboru? Chyba nie kupisz gry w jezyku, ktorego nie rozumiesz, jesli do wyboru sa identyczne wersje w jezykach bardziej zrozumialych (pl, ang)?
Tak tylko pytam ;d

A co do wersji jezykowych:
What languages is Diablo II fully localized for?
Diablo II is currently offered in English, French, German, Italian, Japanese, Mandarin, Polish, Spanish, and Korean. We are working on complete localizations into Brazilian Portuguese as well.
Nic nie wiem o Diablo 1.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Diablo 1-2

Post autor: Inlagd sill » 2007-05-10, 19:12

ashka pisze:Mam pytanie: co ma fakt wystepowania okreslonej ilosci wersji jezykowych do twojego wyboru? Chyba nie kupisz gry w jezyku, ktorego nie rozumiesz, jesli do wyboru sa identyczne wersje w jezykach bardziej zrozumialych (pl, ang)?
Tak tylko pytam ;d
Chodzi o to, ze bardziej od polskiej i angielskiej wolalbym wersje szwedzka (wiec chcialem sie dowiedziec, czy taka istnieje). Dzieki za informacje.
Ostatnio zmieniony 2009-05-10, 08:39 przez Inlagd sill, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Diablo 1-2

Post autor: Morden » 2007-05-10, 19:23

Inlagd sill pisze:Chodzi o to, ze bardziej od polskiej i angielskiej wolalbym wersje szwedzka (wiec chcialem sie dowiedziec, czy taka istnieje). Dzieki za informacje.
Wersje Diablo i Diablo II dostepne w szwedzkich sklepach sa w angielskiej wersji jezykowej. Szwedzi z angielskim dobrze sobie radza i raczej nie tlumacza tytulow. Wyjatkiem sa gry dla najmlodszych. Te tlumaczone sa na wszystkich praktycznie platformach. O ile zrozumienie tresci gry jest musem [typu gry quizowe na PS2].

P.S. - Dlaczego akurat szwedzka wersja? Po co ci szwedzka lokalizacja gry, ktora juz najwyrazniej opanowales?
Obrazek

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Diablo 1-2

Post autor: ashka » 2007-05-10, 19:42

Ja zabojczyni nie lubie, za slaba jest ;d Ale zeby nie bylo, byla to moja najpierwsza postac na BN.
Glownie gram czarkami (obecnie mam dwie, lodowo-ognista na mf i blyskawiczna ;d), a na PvP mam necro na kosciach. Mam tez dwie postacie nie skonczone (bo mi sie nie chce grac, a przede mna ze 40 baalrunow) - smiter'a i javazona na blyskawicach.

Ale juz od 1,5 miesiaca nie gralam, nie chce mi sie ;)

Awatar użytkownika
Gosiek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 189
Rejestracja: 2007-04-13, 19:03
Lokalizacja: Sarmatia
Kontakt:

Re: Diablo 1-2

Post autor: Gosiek » 2007-05-10, 22:57

Inlagd sill pisze:No to kim i jak gracie?

Ja od czasu wprowadzenia dodatku uwielbiam zabojczynie.
A ja jakos nie moge sie do tej postaci przekonac.

Najczesciej gram barbem, chociaz ostatniego na BN zepsulam i bede musiala kiedys od nowa sobie zbudowac ta postac. W tej chwili przewaznie gram palem - typowym smiterem. Mam tez niezle rozwinietego nekro na kosciach, i probuje opanowac gre druidem - summonerem, chcac sobie udowodnic, ze wbrew wielu opiniom z jakimi sie zetknelam, ta postacia da sie grac. :D Jest jeszcze czarka, ale granie nia zdecydowanie nie jest moja mocna strona, za czesto umieram. :D Wiekszosc postaci mam juz na etapie baalrunow albo gdzies na poczatku piekla i teraz powinnam poszukac dla nich przyzwoitego sprzetu biegajac na MF, ale czasu brak... Chociaz nie trace nadziei, ze niedlugo bede miec go nieco wiecej.
God of War II / Space Invaders Extreme swapzilla

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Diablo 1-2

Post autor: Inlagd sill » 2007-05-11, 04:45

Morden pisze:Dlaczego akurat szwedzka wersja? Po co ci szwedzka lokalizacja gry, ktora juz najwyrazniej opanowales?
Bo zachecony dobra polska lokalizacja i po koniecznosci zapoznania sie z terminologia wersji angielskiej bylem ciekaw, czy ktos podjal sie tlumaczenia gry na ten wlasnie - dopiero poznawany przez mnie - jezyk.

Co do ulubionych postaci, to dzieki moim probom z bowassinka nabralem szacunku dla ludzi probujacych przelamac stereotypy i jakos - zupelnie przy okazji - przejadlo mi sie budowanie ogolnie "znanych i lubianych" postaci. O wiele bardziej zaczely bawic mnie proby zbudowania niezle radzacego sobie daggermancera, bowassinki i in. "dziwoloagow", od tworzenia kolejnych najpopularniejszych wersji najsilniejszych na danym patchu postaci. Dla mnie to jest i trudniejsze, i ciekawsze.

Jako wyznacznik dobrego zbudowania postaci uznaje - na wlasne potrzeby - radzenie sobie nia w kazdej sytuacji na nightmarze i w wiekszosci na hellu, co latwe nie jest, ale moja bowassinka nie radzi sobie wcale gorzej od popularnej trapassinki i jedynie bossowie moga sprawiac jej klopot nie do przejscia (kombo niewrazliwosci na obrazenia fizyczne i trucizne jest dla niej nie do przejscia, ale na podobnych kombach i tak wiele postaci pada).
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Diablo 1-2

Post autor: Inlagd sill » 2007-09-17, 10:42

Od tygodnia spedzam sobie w bardzo przyjemny sposob czas z D2X (Diablo 2 eXpansion set, zeby nikt nie mial watpliwosci).

Nie gralem juz tyle, ze ho-ho i moje stare konto dawno juz przepadlo, zaczalem wiec od zera i po raz kolejny probuje dokonczyc wspominana juz wyzej bowassinke (tym razem jestem zdeterminowany i sie uda! :wink: ). Wrazenia? Gra, nawet juz dobrze znajoma, nie starzeje sie i dalej wciaga jak bagna Kedzystanu.

Jesli ktos gral w Diablo 2 bez rozszerzenia, albo z rozszerzeniem, ale przed patchem wprowadzajacym synergie umiejetnosci, to tak jakby zupelnie nie gral. Nie bac sie kupowac (D2X leza na sklepowych polkach za niecale 60 zl), instalowac i zaczynac od zera.

Niestety musze teraz odstawic gre na tydzien, bo tu gdzie jestem kiepsko iPlus dziala (przypomnialo mi sie, ze tyle osob chcialo zagrac tydzien temu, a jak przyszlo co do czego to cisza). Zmuszony przymusowym odwykiem ide teraz poszukac kupionych kiedys ksiazek o swiecie Sanktuarium.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
Mosquit
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 82
Rejestracja: 2006-08-14, 17:37

Re: Diablo 1-2

Post autor: Mosquit » 2007-09-17, 11:33

Ja od samego poczatku mojej zabawy z D2 [od premiery] gralem czarka [glownie fire;], a od momentu dodatku przesiadlem sie na sinke, ktora dobrze wyekwipowana po prostu zmiata wszystko z powierzchni ziemi. swietnie mi sie nia gralo.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Diablo 1-2

Post autor: Gimiak » 2007-09-17, 12:03

Inlagd sill pisze:przypomnialo mi sie, ze tyle osob chcialo zagrac tydzien temu, a jak przyszlo co do czego to cisza)
Zadnej oficjalnej informacji, wiec nikt sie nie pchal. Proponuje umiescic notke kiedy macie czas, to polazimy razem. :twisted:

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Diablo 1-2

Post autor: stoodio » 2011-07-13, 08:11

Odświeżam :twisted:

Czy ktoś byłby chętny na wspólną grę w D2 LoD po resecie (podobno pod koniec września ma być) na HC?
Obrazek

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Diablo 1-2

Post autor: Baieros » 2011-07-13, 09:00

co to jest HC? Ja się przymierzałem do CS i Loda ostatnimi czasy :) Dwie gry, które najwięcej mojego czasu wchłonęły w ostatnich 7 latach.

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Diablo 1-2

Post autor: stoodio » 2011-07-13, 09:09

HC = Hardcore, gdzie smierć jest ostateczna :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
Bijman
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 608
Rejestracja: 2007-05-18, 22:07
Kontakt:

Re: Diablo 1-2

Post autor: Bijman » 2011-07-13, 10:27

Ileż ja godzin czasu zmarnowałem przy graniu w Diablo II z dodatkiem - offline, jak i online, ale warto było. :twisted:

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Diablo 1-2

Post autor: stoodio » 2011-07-14, 10:16

Czyli rozumiem, że nikt nie pogra ze mną na HC... :oops:
Obrazek

ODPOWIEDZ