Zastanawiam sie nad kupnem XBOXa

Umiesc tu ogloszenie, jesli chcesz cos kupic
Regulamin forum
Rozdział IV
Pchli Targ
1. Administracja ani Moderatorzy nie odpowiadają za treść i przebieg transakcji przeprowadzanych za pośrednictwem forum.
2. Handel pirackimi grami lub jakimikolwiek innymi nielegalnymi towarami jest zabroniony.
3. Każde ogłoszenie jest zamykane po 2 miesiącach od ostatniego posta. Jeśli nie chcesz, żeby Twoje ogłoszenie zostało zamknięte, przypominaj o nim regularnie.
4. Ogłoszenie w Pchlim Targu musi spełniać kryteria opisu dla danej kategorii ogłoszenia. Brak spełnienia któregokolwiek z kryteriów skutkuje usunięciem ogłoszenia.
5. KUPIĘ - kryteria:
a) tytuł opisujący przedmiot, którego poszukujemy
b) krótki, zwięzły opis przedstawiający poszukiwany przedmiot (można dodać zdjęcie)
c) kontakt, jeżeli inny niż przez PW
6. SPRZEDAM - kryteria:
a) tytuł opisujący przedmiot, który sprzedajemy
b) krótki, zwięzły opis przedstawiający sprzedawany przedmiot (można dodać zdjęcie)
c) kontakt, jeżeli inny niż przez PW
d) cenę przedmiotu / link do aukcji
7. Nie sprzedawaj rzeczy, których nie masz i zamierzasz się w nie zaopatrzyć dopiero po znalezieniu nabywcy.
8. Zabronione jest zamieszczanie kilku ogłoszeń dotyczących tego samego przedmiotu.
9. Jeśli transakcja została zawarta, należy dodać post o treści "Do usunięcia".
10. Mile widziane jest dodanie komentarza odnośnie transakcji w stosownym temacie.
ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zastanawiam sie nad kupnem XBOXa

Post autor: ramzes64 » 2008-05-16, 07:17

no te 6gier bylo w zestawie, wiec niewybieralem - FIFy nigdy nie wlacze, chyba tylko na 10min zobaczyc - a tak sprzedac nawet sie nie oplaca, bo za 9zl na Allegro nie ida ;/

No do FAR CRY mysle ze sie przekonam, choc graficznie to niewyglada - ta sama generacja, ale Metroid to NIEBO a FAR CRY Koszalinska ziemia ;D - ale podoba mi sie przestzen (wydaje mi sie ze jest duza).

FORZA chcialem sprawdzic, ale identyczne Gran Turismo - dla laika samochodowego (po samochodowce) gra taka sobie.

Conker bedzie rzadzil - jeszcze bede chcial sprawdzic jak juz pisalem HALO, NINJA GAIDEN i GTA: SAN ANDREAS

reszta gier ktore mam narazie sobie poleza, tu niebede robil jak z GC (bo go sobie sprzedam albo zostawie), a na Xa niebede homikowal gier, bo sredni mi sie pdooba

DVD sobie odpuszcze - bo i tak nieogladam - sprawdzic chcialem

Jest w grach mozliwosc odtwarzania muzyki z Dysku? (bo tylko dlatego bym sobie jakies rapy wgral) jesli niema, to niemasensu zgrywac plyt.

I jak z tym zgrywaniem gier, robi sie to i jak sie to robi?
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 732
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Zastanawiam sie nad kupnem XBOXa

Post autor: tbxx » 2008-05-16, 07:38

1. Niektore gry maja mozliwosc odtwarzania muzy z dysku
2. Gry mozna zgrywac na twardy tylko trzeba miec przerobionego X (Chipem lub softmodem), poza mozliwoscia odpalania kopi zapasowych daje nam to min. mozliwosc zgrywania gier na HDD, ogladania DVD bez pilota, instalacji media center (divixy, rmvb, movy, mp3,jpg), instalacji roznych programow, emulatorow, odpalania gier w NTSC itp.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Zastanawiam sie nad kupnem XBOXa

Post autor: Morden » 2008-05-16, 07:39

Nakupowales szajsu i sie dziwisz ze grafika niefajna. Porownujesz totalne szroty na Xbox do jednej z flagowych gier na GameCube? To tak jakbys porownywal Barbie's Mysterious Adventure do Mario Galaxy.

Far Cry jest naprawde dobre i nie wiem czemu czepiasz sie grafiki. Pograj troche najpierw a ujrzysz duze otwarte przestrzenie, dobra akcje i moze sie przekonasz do tej gry. Z innej strony, jesli nie lubisz FPP to po co to kupowales? Sam wczesniej pisales ze ogolnie w FPP nie grasz a Metroid Prime byl wyjatkiem.

Jesli juz masz kupowac sobie gry, kup Ninja Gaiden. Kup sobie Dead or Alive 3 i Ultimate, kup Panzer Dragoon Orta i Out Run 2. Pisalismy juz o tym. A ty kupujesz Motocross Mania 3 i nie pasuje. Ech.

I tak jeszcze dodam ... Zamiast pytac sie o KAZDA JEDNA NAJMNIEJSZA rzecz na forum, poszukaj troche sam. Mnie juz ta setka pytan troche meczy i jak naprawde bedziesz mial problem to nikomu nie bedzie sie chcialo odpisywac. Z pytaniami o kabel zasilajacy pojechales niezle.

Gdybys sam szukal informacji a nie dostawal je na tacy to moze bys pamietal ze na pytanie odnosnie DVD na Xbox odpowiedz juz znasz a raczej znac powinienes. Przeciez ci to wypisalem, co zacytowal Axiomat. Jak widac informacje zbyt latwo ci przychodza zebys je docenil i zapamietal.

P.S. - Coraz bardziej jestem przekonany o tym, ze jestem geniuszem. Powaznie. Gdy kupowalem moje konsole, i tu moge z czystym sumieniem powiedziec ze tyczy sie to wszystkich, wyjmowalem je z pudla i podlaczalem. O dziwo dzialaly. Nie mialem nigdy siedemnastu tysiecy pytan a gdy chcialem cos wiedziec, zawsze moglem zajrzec do papierow ktore z konsola w pudle sie znajdowaly.

Ja rozumiem ze mozna nie miec papierow, ale mamy internet a on nam prawde powie jesli tylko poszukamy. Xbox jest popularna konsola i gwarantuje ze odpowiedzi na wszystkie twoje pytania juz gdzies sa, tylko trzeba ich poszukac. Poza tym, czasem wystarczy uzyc oczu i glowy, jak w przypadku zasilania.

Obrazek

Kazde dziecko wie chyba jakie mamy napiecie w gniazdkach. Jak byk masz napisane 220V ~ 240V zaraz obok standardowego wejscia na kabel zasilajacy. Tymczasem napisales trzy posty na ten temat i jeszcze mnie zapytales na boku.
Obrazek

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Zastanawiam sie nad kupnem XBOXa

Post autor: setezer » 2008-05-16, 08:32

Oho, w Forzie jezdzi sie ceglami, no niezle. Gra, w ktorej jest jeden z najlepszych modeli jazdy, to dla ciebie jezdzenie ceglami to nie mam pytan. Nie wiem, moze oczekujesz czegos w stylu Need for Speed, gdzie z predkoscia 300km/h wchodzi sie w zakrety na recznym, no coz, wtedy i Forza i Gran Turismo beda nieciekawe. Poza tym takich gier sie nie kupuje, jezeli nie jest sie choc troche fanem motoryzacji. To jak kupowanie Chessmastersa, gdy nie lubi sie szachow, a potem narzekanie, ze gra nudna, brzydka i nieciekawa.

Far Cry wg ciebie "nie wyglada"? Cos czuje, ze nawet Kroniki Ridika beda dla ciebie srednie od strony graficznej, a nawet brzydkie.

Ja pierdziele... Morden, moim zdaniem polecanie Ninja Gaidena nie ma sensu - gra za trudna sie okaze i brzydka, lub cokolwiek innego.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Zastanawiam sie nad kupnem XBOXa

Post autor: Morden » 2008-05-16, 10:31

Wez ty Ramzes64 sobie wlacz ten klip i zobacz czy Far Cry naprawde jest cienkie, szczegolnie w kwestii grafiki.

http://www.youtube.com/watch?v=-M2IcnXcQ2Y

To speedrun jednego z poziomow. Swietny przyklad zroznicowania rozgrywki. Masz tu pojazdy [ATV i skuter wodny], bieganie po pieknych sceneriach [na klipie nie widac tego za dobrze, ale trawa wyglada fantastycznie], spuszczanie sie po kablu a nawet latanie na lotni.

Gdy pierwszy raz odpalilem te gre i zobaczylem ogrom srodowisk przy takiej ilosci detali, wytrzeszczylem tylko oczy i gralem dalej. To jedna z najladniejszych gier na Xbox w dziedzinie FPP. O ile na Riddick'a mozna narzekac ze jest gra dosc zamknieta [korytarze, korytarze i jeszcze wiecej korytarzy], Far Cry jest piekny i otwarty.

Do tego dochodzi genialny edytor map ktorym mozna sie bawic dla samej radochy tworzenia srodowisk. Ale przeciez Far Cry to nie Metroid Prime 4, wiec jest slaby.

Obczaj sobie dodatkowo wideo recenzje. Tu pokazuja wiecej etapow oraz edytor map. Poruszaja tez kwestie multiplayer'a po sieci:

http://www.youtube.com/watch?v=N2TQWppd ... re=related
Obrazek

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zastanawiam sie nad kupnem XBOXa

Post autor: ramzes64 » 2008-05-16, 17:16

Do FAR CRY sie przekonam, juz o tym pisalem, podoba mi sie ta otwartsc i ze gra jest jasna.

Spoko maroko - mam takie dziwne jazdy, bo jak w 2005 kupilem GBA w erze, gdzie telefony juz mialy podswietlane ekraniki, a wiedzialem ze GBA niema, to takie niesmak pozostal, ze kurde no musze grac pod swiatlo ;/

Tak samo tu, naogladalem ie dupereli na PS3, XBox Wii, mam GC i tam wszystko mi sie podoba, tak o XBOXie mialem jakies wraczenie ze jest dobry, lepszy, a tu wydaje sie gorszy - gry to inna sprawa, kazdy woli co innego.

Far Cry napewno obadam i na to nie ma bata - bedzie to druga gra po Conkerze w ktora zagram na tej konsoli.

Nad reszta sie zastanowie, bo dokupilem Forze, reszta byla w zestawie i w sumie na to niepatrze, bo to takie mam wiec moge zagrac, ale te gry nic mi nie daja....


#
skoro moge wszystko wygooglowac, to po co sa fora na ktorych mozna pytac, wy chcecie chyba udupic retroage ;D - moge se wyniesc na inne forum i tam zadawac pytania, a tu kazdy bedzie ogladal tylko. Skoro chce zadac jakies pytanie na forum retroage i licze na odpowiedz pozwoli mi to zaoszczedzic czas na szukanie. Lepiej tez na forum zapytac czy ktos chce kupic jakas gre, niz wystawiac na allegro, bawic sie w prowizje i czekac az sie trafi klient, jesli niema na forum wtedy mozna wystawiac. To zaoszczedza czas - pytam, ide do pracy, spac, szkoly, przychodze, wchodze na forum i mam odpowiedz. - jestem wygodny? upraszczam sobie zycie? czy mecze was zabardzo?

# zasilacz widzialem te schematy, napisy, pytam, bo kazda konsola (no chyba PSX mial tez zwykly kabel, ale wole zapytac, niz mam cos spalic - wy jestescie wszechwiedzacy, ja pytam.

# to bezsens ten dysk, tylko na savey - myslalme ze mozna plyty zgrywac, ale widocznie tylko dla piratow.... itd

dobra narazka moi wierni fani
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Rondel Spears
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 298
Rejestracja: 2007-01-15, 18:01
Kontakt:

Re: Zastanawiam sie nad kupnem XBOXa

Post autor: Rondel Spears » 2008-05-16, 17:44

Dysk nie jest bezsensem. Po podlaczeniu do LIVE mozna bylo sciagac mappacki, dema gier i inne takie pierdoly. Przed pojsciem do sklepu mogles sobie odpalic sciagniete demko i sprawdzic czy gra Ci sie podoba. Nie wiem jak jest teraz na xboxie, bo konsole dopadla martwosc, ale co do LIVE'a na niej nie jestem pewien.
Blah, blah, blah :/

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Zastanawiam sie nad kupnem XBOXa

Post autor: Mejs » 2008-05-18, 20:55

Klotnie usunalem, temat zamknalem.

Zablokowany