Co wybrac

Umiesc tu ogloszenie, jesli chcesz cos kupic
Regulamin forum
Rozdział IV
Pchli Targ
1. Administracja ani Moderatorzy nie odpowiadają za treść i przebieg transakcji przeprowadzanych za pośrednictwem forum.
2. Handel pirackimi grami lub jakimikolwiek innymi nielegalnymi towarami jest zabroniony.
3. Każde ogłoszenie jest zamykane po 2 miesiącach od ostatniego posta. Jeśli nie chcesz, żeby Twoje ogłoszenie zostało zamknięte, przypominaj o nim regularnie.
4. Ogłoszenie w Pchlim Targu musi spełniać kryteria opisu dla danej kategorii ogłoszenia. Brak spełnienia któregokolwiek z kryteriów skutkuje usunięciem ogłoszenia.
5. KUPIĘ - kryteria:
a) tytuł opisujący przedmiot, którego poszukujemy
b) krótki, zwięzły opis przedstawiający poszukiwany przedmiot (można dodać zdjęcie)
c) kontakt, jeżeli inny niż przez PW
6. SPRZEDAM - kryteria:
a) tytuł opisujący przedmiot, który sprzedajemy
b) krótki, zwięzły opis przedstawiający sprzedawany przedmiot (można dodać zdjęcie)
c) kontakt, jeżeli inny niż przez PW
d) cenę przedmiotu / link do aukcji
7. Nie sprzedawaj rzeczy, których nie masz i zamierzasz się w nie zaopatrzyć dopiero po znalezieniu nabywcy.
8. Zabronione jest zamieszczanie kilku ogłoszeń dotyczących tego samego przedmiotu.
9. Jeśli transakcja została zawarta, należy dodać post o treści "Do usunięcia".
10. Mile widziane jest dodanie komentarza odnośnie transakcji w stosownym temacie.
Zablokowany
Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Co wybrac

Post autor: Kurt » 2008-06-03, 07:40

Jestem posiadaczem NGC, ale co tu duzo mowic ... gry ktore ukazaly sie na te konsole
nie bawia mnie, sa przeznaczone dla dzieci ... co prawda da sie w nie grac ... ale placic
tyle kasy za stara srednio interesujaco gre mnie irytuje. Dlatego w miejsce gc
chcialbym kupic konsole tej samej generacji co gc - xbox lub ps2. Zastnawiam sie
ktora konsole wybrac, na xboxs ukazalo sie sporo ciekawych gier, ktorych cena
w porownaniu do gc jest niewielka. Sama konsole, mozna kupic do 300 zl.

Ps2 na te platforme ukazalo sie mnostwo gier, a gdy wlaczy sie do tego jeszcze
bibliotege z psx mamy bogata kolekcje. Do zakupy tej konsoli kusi mnie wlasnie
ilosc gier. Chociarz placic 500 zl za konsole starszej generacji za bardzo mi sie
nie chce.

Ktora z tych konsol Wy byscie wybrali ?

Awatar użytkownika
Rondel Spears
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 298
Rejestracja: 2007-01-15, 18:01
Kontakt:

Re: Co wybrac

Post autor: Rondel Spears » 2008-06-03, 09:27

Ja bym polecal Playstation 2. Xbox ma kilka perelek, ale przy tym PS2 jest niczym kopalnia diamentow. No, chyba ze preferujesz fpsy, wtedy Xboxa moze okazac sie dobrym wyborem. Tylko jest maly haczyk, wiekszosc xboxowych fpsow ukazala sie juz na PC (nawet doskonale Halo). Za xboxem przemawia tez jego trwalosc, jest to malo awaryjna konsola. Z PS2 troche gorzej, ale za to masz szanse kupic taka na gwarancji, co jest moim zdaniem duzym plusem.

Ceny gier sa mniej wiecej porownywalne, chociaz PS2 "dostalo" (po prostu mocno potanialy :)) ostatnio swietne gierki: Shadow of the Colossus i Okami. Mozna je teraz kupic za okolo 50 zl. Wczesniej taki zakup wymagalby wylozenia kwoty bliskiej badz przekraczajacej 100 zl. Ogolnie jesli chcesz nabyc najlepsze gry na pleja, nie wydasz na pojedynczy egzemplarz ponad 80 zl (srednio 30 zl za bardzo dobra gre, a te 80 za nowsze tytuly w stylu GoW2 badz RE4). Chyba ze wszystko bedziesz kupowal w sklepie :) (wtedy xbox odpada, bo w sklepach raczej nie sprzedaje sie gier klockowych).

Na cenach gier Xboxowych sie nie znam, ale podejrzewam ze sytuacj wyglada podobnie jak w przypadku PS2.

Co do GameCube. Tylko niektore gry mozna uznac za "dziecinne". Reszta biblioteki to solidne, bardzo grywalne tytuly. Niestety, tak jak poniekad wspomniales, perelki gackowe sporo kosztuja. Warto sciagac (w sensie, importowac :)) je zza granicy, poniewaz mozna taniej nabyc wieksza ich ilosc.

// Sam mam PS2 i jestem z zakupu bardzo zadowolony. Mam gruba wersje, i jak na swoje 6-7 lat spisuje sie znakomicie. Oczywiscie nigdy nie przerabiana, bo przy takich cenach gier przerabianie tej konsoli to barbarzynstwo. Czesto nie musze nawet kupowac gier, poniewaz sporo ludzi jest chetnych na wymiane (polecam forum PSX Extreme).

Tyle ode mnie :).
Blah, blah, blah :/

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Co wybrac

Post autor: Axi0maT » 2008-06-03, 10:15

Moze nie doradze co wybrac XBOX czy PS2, ale postaram sie przekonac cie do pozostania przy Gacku. GameCube to najwytrzymalsza konsola ze wszystkich ktore wowczas sie pojawily. Naped DVD ktory sie w nim znajduje jest piekielnie szybki i z tego co widzialem XBOX i PS2 ustepuja mu pod wzgledem szybkosci odczytu danych.

Co do gier to jest naprawde cale mnostwo tytulow ktore nie sa dziecinne. Nie napisales jaki typ gier lubisz wiec nie wiem co bym mogl Ci polecic. Seria Medal of Honor i Call of Duty dla milosnikow shooterow z drugiej wojny swiatowej. Residenty i Eternall Darkness dla maniakow horrorow. Seria Prince of Persia i Knight of the Temple dla fanow slasherow TPP. Wyscigi? Need for Speed'y. Nawalanki - Soul Calibur 2, Deff Jam, a i Viewtiful Joe tez jest fajny. Ze skradanek znajdziesz Metal Gear Solid i Splinter Celle. Gier sporotwych jest tyle samo co na inne konsole tej generacji. Brakuje tylko Pro Evolution Soccer. Zagrales chociaz w polowe z tego? Ja mam ok 70 gier na GemeCube i naprawe sa to same swietne tytuly. Pozbylbym sie moze z 3-5 gier, ale w to miejsce mam jeszcze ponad 30 tytulow na wishlist ktore chcialbym na ta konsole kupic. To jest grania na conajmniej 5-6 lat... zyc nie umierac. Poza tym jest wiele swietnych gier, ktore nie zdobyly wiekszego uznania graczy glownie ze wzgledu na to ze w tym samym czasie pojawily sie inne gierki ktore je przycmily : Freedom Fighters, Red Faction czy TimeSplitters.

Odnosnie ceny gier - sciagaj z USA... tam mozna kupic najlepsze tytuly za ok 5$... nie musze mowic ze nawet z wysylka do Polski wychodzi to taniej niz zakup tej samej gry u nas na allegro.

Plusem PS2 jest niewatpliwie fakt ze wciaz wychodza na ta konsole nowe gry. Wiecej zalet osobiscie niewidze. Z cena PS2 troche przesadziles. za 300pln mozna juz spokojnie kupic uzywany sprzet na aukcji. Nowe PS2 kosztuje w granicach 400-450 pln... ale przy takiej cenie lepiej juz chyba dorzucic ze 300pln zeby kupic x360

Za XBOXem przemawiaja ceny gier. Za 20pln mozna kupic prawdziwe miazdzace hiciory.

Awatar użytkownika
Rondel Spears
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 298
Rejestracja: 2007-01-15, 18:01
Kontakt:

Re: Co wybrac

Post autor: Rondel Spears » 2008-06-03, 11:14

Tyle ze do Xboxa 360 potrzeba rownierz porzadnego telewizora HD (technologia nie wazna :)). Co wiaze sie z dodatkowymi kosztami.
Plusem PS2 jest niewatpliwie fakt ze wciaz wychodza na ta konsole nowe gry. Wiecej zalet osobiscie niewidze.
Ekhm. Najwieksza zaleta PS2 jest ogromna biblioteka gier (w tym wieeele exclusive). Wszystkie gry (no, oprocz horrorow, ale PS2 ma ich pod dostatkiem :P) ktore podales na GC, mozna zdobyc taniej na PS2. Jesli chodzi o wybor gier, PS2 jest nie do przebicia (no, moze ma mniej fpsow niz xbox).

Dziwne ze nie wspomniales o tytulach ktorych nie ma poza GC, np.: Metroid Prime'y, Baten Kaitos, Zeldy, Star Wars Rogue Leader, F-Zero, Animal crossing, Ikaruga itp.
Blah, blah, blah :/

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co wybrac

Post autor: Snake » 2008-06-03, 12:39

Jako fan MGS polecam Ci zakup PS2. Wszystkie gry z Xboxa razem wziete nie podskocza samemu MGS2, a o trojce (ktora wedlug mnie jest nalepsza gra na PS2) to juz nie wspominajac. Maszynka Sony przyciaga takze takimi seriami jak: Final Fantasy, God of War, Gran Turismo, Tekken lub Ace Combat. Na innych platformach nie uswiadczysz tak niesamowitych gier jak wymienione wczesniej Okami lub Shadow of the Collossus. Xbox moze i generuje lepsza grafe ale co z tego? Pod wzgledem grywalnosci PS2 bije na glowe wszystkie konsole minionej generacji. Tyle ode mnie.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Co wybrac

Post autor: Axi0maT » 2008-06-03, 12:41

Rondel Spears pisze: Ekhm. Najwieksza zaleta PS2 jest ogromna biblioteka gier (w tym wieeele exclusive). Wszystkie gry (no, oprocz horrorow, ale PS2 ma ich pod dostatkiem :P) ktore podales na GC, mozna zdobyc taniej na PS2. Jesli chodzi o wybor gier, PS2 jest nie do przebicia (no, moze ma mniej fpsow niz xbox).
Zakwsze powtarzalem ze biblioteka gier nie jest jest wazna. Jesli na konsole ukazalo sie conajmniej 200 gier i sa wsrod nich gry dobre to i tak przecietny gracz nie obrobi wszystkiego. W ile zagrasz? 30? 40?...
Rondel Spears pisze:Dziwne ze nie wspomniales o tytulach ktorych nie ma poza GC, np.: Metroid Prime'y, Baten Kaitos, Zeldy, Star Wars Rogue Leader, F-Zero, Animal crossing, Ikaruga itp.
Exclusivy uwazam za sprawe oczywista. Dopoki gracz nie upora sie przynajmniej z 50% tych gier (niekazdy tytul musi mu sie akurat podobac) to nie ma prawa mowic ze zapoznal sie z dana platforma.

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 732
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Co wybrac

Post autor: tbxx » 2008-06-03, 13:09

Jesli pasjonuje cie ogladanie "niesamowitych" przyrywnikow filmowych co 15min gry i rozgryzanie zawilej wykreconej przesiaknietej japonszczyzna fabuly bierz PS2 i jego MGSy.. w przeciwnym wypadku biez XBOXa i jago Splinter Celle (na PS2 tez sa ale graficznie to nie to samo) - fabula prosta jak konstrukcja cepa za to bardziej rozbudowany gameplay.

Zamiast rozwalac gluty i zelki w Final Fantasy mozesz zagrac w Star Wars Knight of the Old Republic na Xboxie

Zamiast God of War polecam hardcorowy Ninja Gaiden Black

Zamiast symulatora kartonowych pudel pt Gran Turismo polecam Forza Motorsport

Zamiast Tekkena mozesz pograc w Dead or Alive

Zamiast Ace Combat mozesz zagrac w Panzer Dragoon Orta (to chyba najbardziej naciagany zamiennik :grin: ) i Crimson Skies

Do tego polecam sprawdzic:
Halo (1)
Ralisport Challenge 2
The Chronicles of Riddick
Shenmue 2
Dead or Alive Xtreme Volleyball

Po za tym polecam odwiedzac retroage.. prawdopodobnie do konca wakacji wiekszosc hitow na xboxa zostanie ofilmowana.

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co wybrac

Post autor: Snake » 2008-06-03, 14:18

tbxx pisze:Zamiast God of War polecam hardcorowy Ninja Gaiden Black
Ja zamiast Ninja Gaiden polecam hardcorowe DMC na PS2. Moim zdaniem lepszy klimat i grywalnosc. Zreszta DMC to prekursor gatunku i wlasnie od niego wywodzi sie m.in. Ninja Gaiden jak i GoW (i cala reszta klonow).

Awatar użytkownika
Rondel Spears
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 298
Rejestracja: 2007-01-15, 18:01
Kontakt:

Re: Co wybrac

Post autor: Rondel Spears » 2008-06-03, 16:05

Co do gier na PS2 (podaje tytuly ekskluzywne, kolejne czesci oddzielone sa ukosnikiem):
Bijatyki:
Soul Calibur 3, Dead or Alive 2, Tekken 4/Tag Tournament/5, Virtua Fighter 4/4 Evolution, Mortal Kombat DE, Guilty Gear X/X2, Capcom vs. SNK 2: Mark of the Millennium 2001,

Scigalki:
Gran Turismo 3/4, WRC 1/2/3/4, SSX (moze nie samochodami, ale tez sa wyscigi :P), Wipeout Fusion, F1, Rally Trophy

Slashery:
Devil May Cry 1/2/3, Onimusha 1/2/3, God of War 1/2

Platformowki:
Jak & Daxter 1/2/3, Ratchet & Clank 1/2, Sly 1/2/3, Rayman 2, Maximo

RPG/jRPG:
Final Fantasy X/X-2/XI/XII, Kingdom Hearts I/II, Seria Shin Megami Tensei, Star Ocean, Dragon Quest VIII, Baldurs Gate Dark Alliance 1/2, Valkyrie Profile 2, Disgaea 2, Shadow Hearts, Okami

Rozne:
MGS 2/3, Seria Katamari, Eye Toy, Shadow of the Colossus, ICO

Muzyczne:
Frequency/Amplitude, Guitar Hero 1/2/3, Rock Band, Singstar 1/2/.../9999 (sam nie wiem ile oni ich wydali :P), Karaoke Revolution, Gitaroo Man,

Pilka nozna:
Pro Evolution Soccer 1/2/3/4/5/6

Symulacja gangstera:
Grand Theft Auto 3/Vice City/Liberty City Stories/Vice City Stories
I od groma innych. Praktycznie wszystkie powyzsze sa bardzo dobrymi grami, i nie ukazaly sie na innych platformach (past-genowych). FPSow nie wypisywalem, bo z tym na PS2 jest biednie (chociaz Half-Life i Black sa dobre :)). Wiecej mi sie ich wypisywac nie chcialo :P.
Blah, blah, blah :/

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Co wybrac

Post autor: Axi0maT » 2008-06-03, 17:23

Snake pisze:
tbxx pisze:Zamiast God of War polecam hardcorowy Ninja Gaiden Black
Zreszta DMC to prekursor gatunku i wlasnie od niego wywodzi sie m.in. Ninja Gaiden jak i GoW (i cala reszta klonow).
A mi sie wydaje ze prekursorem gatunku jest przez wielu zapominany Legacy of Kain: Soul Reaver :undecided:

Awatar użytkownika
Rondel Spears
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 298
Rejestracja: 2007-01-15, 18:01
Kontakt:

Re: Co wybrac

Post autor: Rondel Spears » 2008-06-03, 17:57

W ktorego tez mozna zagrac na PS2 :). I w druga czesc rowniez.
Blah, blah, blah :/

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Co wybrac

Post autor: Axi0maT » 2008-06-03, 18:24

a na GameCube jest jeszcze kolejna czesc: Blood Omen 2... itd, itd... mozna sie licytowac do oporu :P

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Co wybrac

Post autor: Kurt » 2008-06-03, 18:45

Postanowione gacusia sprzedaje, jak ktos jest zainteresowany kupnem to zapraszam
do dzialu sprzedaz ... wybiore chyba ps2 ... xboxowi brakuje blysku. Tylko
zastnawiam sie czy kupic nowa ps2 za 500 zl, czy uzywana za 300 ... za 500 zl
oferuja zabiezpieczenie lasera ...

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Co wybrac

Post autor: ramzes64 » 2008-06-03, 23:04

A ja mam GC i jestem zwolennikiem tejze wlasnie konsoli. Ostatnio zakupilem XBOXa, na PS2 nie ma gier dla mnie ;) - wiele tytulow do mnie nie przemawia - no i boje sie tej konsoli - i jestem do SONY uprzedzony.

Na XBOXie sprawdze CONKERA, FORZA (tu juz wyjalem ja do sprzedazy, ale sie waham, czy nie dac szansy na troche), pewnie jeszcze GTA San Andreas, Ninja Gaiden i cos jeszcze znajde, ale w cala reszye gram na GC - bo to najfajniejsza konsola, mala, zgrabna, ma fajne male plytki - no ale ja wole NINTENDO.

Przed sprzedaniem GC kup Metroid Prime, jesli ta gra cie nie wciagnie - to sprzedaj konsole i zapomnij - ale w Chozo Ruins (grajac na sluchawkach) powinienes rozplywac sie w Fotelu. *odstraszyc moze ten pierwszy "level/poziom" jeszcze na stacji kosmicznej, ale Chozo Ruins - WYPAS!!!!!!
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Zablokowany