Sklep Insert Coin

Umiesc tu ogloszenie, jesli chcesz cos sprzedac
Regulamin forum
Rozdział IV
Pchli Targ
1. Administracja ani Moderatorzy nie odpowiadają za treść i przebieg transakcji przeprowadzanych za pośrednictwem forum.
2. Handel pirackimi grami lub jakimikolwiek innymi nielegalnymi towarami jest zabroniony.
3. Każde ogłoszenie jest zamykane po 2 miesiącach od ostatniego posta. Jeśli nie chcesz, żeby Twoje ogłoszenie zostało zamknięte, przypominaj o nim regularnie.
4. Ogłoszenie w Pchlim Targu musi spełniać kryteria opisu dla danej kategorii ogłoszenia. Brak spełnienia któregokolwiek z kryteriów skutkuje usunięciem ogłoszenia.
5. KUPIĘ - kryteria:
a) tytuł opisujący przedmiot, którego poszukujemy
b) krótki, zwięzły opis przedstawiający poszukiwany przedmiot (można dodać zdjęcie)
c) kontakt, jeżeli inny niż przez PW
6. SPRZEDAM - kryteria:
a) tytuł opisujący przedmiot, który sprzedajemy
b) krótki, zwięzły opis przedstawiający sprzedawany przedmiot (można dodać zdjęcie)
c) kontakt, jeżeli inny niż przez PW
d) cenę przedmiotu / link do aukcji
7. Nie sprzedawaj rzeczy, których nie masz i zamierzasz się w nie zaopatrzyć dopiero po znalezieniu nabywcy.
8. Zabronione jest zamieszczanie kilku ogłoszeń dotyczących tego samego przedmiotu.
9. Jeśli transakcja została zawarta, należy dodać post o treści "Do usunięcia"
10. Mile widziane jest dodanie komentarza odnośnie transakcji w stosownym temacie.
Zablokowany
ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Sklep Insert Coin

Post autor: ping » 2023-10-14, 13:16

Czołem załoga, parę lat mnie tu nie było, widzę że kilku starych wyjadaczy nadal jest aktywnych, pamiętam gdy było to mega ruchliwe miejsce. Masa ludzi pouciekała na facebookowe grupki, a to mnie nie kręci.

Nadal poszerzam kolekcję, specjalizuję się w wydaniach japońskich i doszedlem do momentu, w którym trzeba było otworzyć sklep:

Insert Coin na Allegro

Jak ktoś lubi social media i obrazki, może mnie złapać też tutaj:
https://www.instagram.com/insertcoinsklep/

Staram się na bieżąco dorzucać towar, a cenowo celuję tak, żeby być konkurencyjnym zarówno na naszym rynku, jak i biorąc pod uwagę import. Nie zawsze jest to łatwe, bo działalność prowadzę legalnie, płacę podatki, składki etc. ale próbuję :)

Gry wyceniam wedle stanu, zaś do każdej oferty pstrykam - mam nadzieję - wyraźne zdjęcia pokazujące przedmiot w pełnej krasie.
Przy zakupie poza Allegro jestem w stanie uciąć 8% ich prowizji, więc można mnie łapać w wiadomości prywatnej.
Mam nadzieję, że wybaczycie taką samoreklamę.
Ostatnio zmieniony 2023-10-14, 13:53 przez ping, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Sklep Insert Coin

Post autor: kolo » 2023-10-14, 13:38

Źle ci załapało link do allegro. Wstępnie nie znalazłem nic dla siebie, ale z pewnością się do ciebie odezwę jak coś będę potrzebował.
Sega, Sega über alles
Obrazek

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Sklep Insert Coin

Post autor: ping » 2023-10-14, 13:54

Dzięki, poprawione :) no i oczywiście jak coś wpadnie w oko to śmiało strzelaj
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Sklep Insert Coin

Post autor: kanarekkk » 2023-10-15, 09:14

Witaj z powrotem, może ruch mały, ale towarzystwo zostało doborowe. Zajrzyj częściej :⁠-⁠)
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Sklep Insert Coin

Post autor: Axi0maT » 2023-10-22, 09:47

Witaj ping po sporej przerwie!!! Fajnie ze o nas pamietasz. Ruch na forum moze i niewielki ale ludzie tu zagladaja. Aktywuja sie jak pojawia sie jakis ciekawszy temat... jak chocby twoj :)

Pierwsza rzecz odnosnie sklepu na allegro - brak SMARTa troche boli przy zakupach. Nie wiem jak to wyglada od strony sprzedawcy ale fajnie jakbys mial te usluge. Sam wole kupic poza allegro ze znizka ktora dajesz ale z perspektywy kupujacych wiem ze Smart ma spore znaczenie.

Na chwile obecna nic dla siebie nie znalazlem ze swojej wishlisty co by mnie sklonilo do natychmiastowego zakupu. Jest jednak troche gier i pewnie jakbym cos kupowal to bym jeszcze dobral jakies fanty. Ceny sa spoko a przy -8% prowizji jest juz atrakcyjna jak dla mnie. Bede zagladal od czasu do czasu i odezwe sie jak cos wybiore.

Z rzeczy ktore szukam z Japonii to fajnie byloby zobaczyc akcesoria do Saturna ktore u nas sa drogie - np. pistolety. Chetnie tez uzupelnilbym biblioteke gier na Famicoma. Szukam pare tytulow. Daj znac czy mozesz cos na zamowienie sciagnac - jak cos to nie stanowi dla mnie problemu zeby poczekac na wybrany tytul 3 czy nawet 4 miesiace.

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Sklep Insert Coin

Post autor: ping » 2023-10-23, 13:12

Ooo, jest i stary dobry Axio! Ostatnio Twojego nicka widywałem na... Pepperze, przy wrzutkach evercade'owych - też wsiąkłem w ten sprzęt. Pomimo, że oryginalny hardware z epoki nadal dla mnie góruje, tak możliwość zakupu legalnie, po dobrej cenie, wielu rzeczy które są trudno dostępne (lub wymagają kupowania arcade boardów - miałem na to zajawkę, jednak się wyleczyłem) to mega sztos.

Ze SMARTem niestety Allegro ma kulawe reguły. Gdybym sprzedawał jako osoba prywatna, nie byłoby problemu, a tak to trzeba spełniać pewne wymogi, które są poza moim zasięgiem (dodatkowe formy wysyłki, które wymagają umawiania się z kurierem/wizyt na poczcie w godzinach mojej pracy) - niestety to jedna z wad robienia biznesu hobbystycznie.

W sprzęt chciałem wejść ale wymagałoby to przejście na inną, bardzo niekorzystną w moim przypadku formę rozliczenia z US. Na zamówienie obecnie nic nie ściągam, bo z konkretnymi tytułami nawet będąc na miejscu jest bardzo trudno (konkretów albo nie ma, albo mają ebayowe ceny, albo stan jest śmiecowy) - retro z roku na rok znika, działy dedykowane konkretnym platformom zmieniają się w dwie małe półki na regale, czasem znikają kompletnie. Natomiast stale poszerzam asortyment. Najwięcej czasu zabierają chyba zdjęcia i czyszczenie rzeczy na sprzedaż (co z doświadczenia chyba mało kto robi).
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Sklep Insert Coin

Post autor: kolo » 2023-10-23, 13:50

No niestety wchodzące zasady Allegro Smark dla sprzedających byłyby żartem gdyby nie były tragiczne - zwłaszcza dla małych sprzedawców z mniejszych miejscowości.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Sklep Insert Coin

Post autor: Axi0maT » 2023-10-23, 22:39

Ze smartem lipa po calosci.

Evercade ‐ faktycznie sie wkrecilem w temat. Nawet sie waham czy by nie isc w zakup full seta bo mam jakies polowe wydanych cartow. Potwierdzam tez starcia na pepperze z emu-heretykami :)

Jestem zaskoczony tym kurczacym sie rynkiem retro - myslalem ze tego jest od cholery w Japonii - szczegolnie takich oczywistych platform jak Famicom i Saturn ktore w jap sprzedawaly sie dobrze. No nic, dzieki za wyjasnienie. Bede zagladal co tam wpada nowego - dodalem sobie Twoje konto do ulubionych na allegro wiec codziennie dostawac bede raport z nowinkami.

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Sklep Insert Coin

Post autor: ping » 2023-10-24, 09:45

Dzięki za dobre słowo! W Japonii tak jak i u nas, wszystko się zmienia - to co kiedyś było dostępne na kopy, zostało już w większości zrecyclingowane. Niemal dwie dekady kupowałem Saturnowe gry za grosze, nie interesowało mnie nawet PC Engine (które pod koniec 90s i na początku 00s było również oddawane za śmieszne kwoty, a teraz jest no... drogie :) ), od Famicoma i GB uginały się półki. Dziś sensowne tytuły na Satka bardzo trudno znaleźć, chyba że wpadniesz do sklepu stricte pod kolekcjonerów i weźmiesz coś z gablotki - ceny porównywalne do eBaya. I w zasadzie w całym kraju coraz trudniej o super okazje, nie ważne czy siedzisz na Okinawie, Kyushu czy kręcisz się po Osace. Tokyo? Dramat - na Akibie całe chmary białasów, partnerka nawet zwracała uwagę, że za mną łażą, bo wchodziłem w miejsca nieoczywiste (tzn. jak nie potrafisz czytać, to nie wiesz co tam jest). Same nastroje na japońskich forach/wśród twitterowych userów niosą jasny przekaz - "biali wykupują nasze retro i może dla nas zabraknąć".

Małe "rodzinne" sklepiki też są na wymarciu - kiedyś było tego naprawdę sporo, teraz większość moich źródełek to tzw. sieciówki.

Oczywiście skłamałbym pisząc, że nie da się kupić na miejscu czegoś taniego, jednak jeśli szukamy konkretów/rzadszych gier, to według mnie okazje się skończyły. Przykładem niech będzie ostatnia Beatmania na PS2, której brakuje mi w kolekcji - IIDX 16 Empress. Znalazłem egzemplarz na srogim zadupiu, a i tak chcieli w przeliczeniu na PLN 460zł - stan nie był zbyt zadowalający (na eBayu da się taniej) i odpuściłem. Cały rynek poszedł do góry, zawdzięczamy to globalizacji i szybkiej wycenie przy użyciu portali aukcyjnych.
Obrazek

Zablokowany