Wałki na Allegro

Ogólna dyskusja o handlu.
ODPOWIEDZ
ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Wałki na Allegro

Post autor: ping » 2015-06-23, 01:41

http://allegro.pl/super-nintendo-snes-k ... 13918.html

uwaga na sprzedawce (wystawia też paletę sprzętu rtv/agd) - to kolejne konto gościa, który naciągał innych na gry famicom i masę losowych paczek. Rozpoznałem po stylu pisania.
Obrazek

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Wałki na Allegro

Post autor: Kiriki-kun » 2015-06-27, 11:32

Temat może nie do końca dobry, ale pokrewny a nie chcę zakładać nowego.
Otóż 2 tygodnie temu kupiłem u gościa na OLX FF VII, zapłaciłem przelewem, powiedział że dostał i wyśle.
Do teraz paczki nie ma, brak reakcji na maila konto na OLX nieaktywne.
Wiem, OLX nie daje żadnego zabezpieczenia ale jeśli dobrze pamiętam umowy ustne/pisemne mają moc prawną, a więc jest to oszustwo na podstawie kodeksu cywilnego. Chyba.
Chce zgłosić sprawę na policję (nawet jeśli nie ma dużych szans na odzyskanie kasy) i chciałem się Was zapytać czy macie jakieś doświadczenie w tym temacie?
Na co się powołać, jak wygląda procedura jakieś dobre rady.

Z góry dziękuje za każdą pomoc

pain_a
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 131
Rejestracja: 2013-01-31, 13:48

Re: Wałki na Allegro

Post autor: pain_a » 2015-06-27, 11:55

Kiriki-kun pisze:Temat może nie do końca dobry, ale pokrewny a nie chcę zakładać nowego.
Otóż 2 tygodnie temu kupiłem u gościa na OLX FF VII, zapłaciłem przelewem, powiedział że dostał i wyśle.
Do teraz paczki nie ma, brak reakcji na maila konto na OLX nieaktywne.
Wiem, OLX nie daje żadnego zabezpieczenia ale jeśli dobrze pamiętam umowy ustne/pisemne mają moc prawną, a więc jest to oszustwo na podstawie kodeksu cywilnego. Chyba.
Chce zgłosić sprawę na policję (nawet jeśli nie ma dużych szans na odzyskanie kasy) i chciałem się Was zapytać czy macie jakieś doświadczenie w tym temacie?
Na co się powołać, jak wygląda procedura jakieś dobre rady.

Z góry dziękuje za każdą pomoc
Też raz dałem się oszukać na OLX, u mnie sprawa wyglądała podobnie. Kupowałem pad do ps3, po wpłacie konto znikło, kasy nie miałem i pada.
Po jakimś czasie policja się do mnie zgłosiła czy nie kupowałem pada na olx i nie zostałem oszukany. Wyjaśniłem, policjant spisał co miał spisać i po 2 tyg do mnie list z sadu przyszedł. Jak się okazało ta Pani co mnie oszukała, to nabrała 30 osób. Ktoś zrobił pozew zbiorowy i dojechali ją. Chociaż jeszcze kasy nie dostałem to przynajmniej została ukarana. Potem jeszcze jakieś 3 grube lity przyszły, ale dzięki temu ze złożyłem zeznania nie musiałem jeździć po sądach, bo takie sprawy są ścigane z urzędu.

Nie wiem od czego się ta sparwa zaczęła, ale warto to zgłaszać na policje, bo się może okazać że więcej osób jets poszkodowanych, wtedy można coś zdziałać.

NintendoPassion
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 13
Rejestracja: 2008-02-23, 05:06
Lokalizacja: Chicago, IL USA
Kontakt:

Re: Wałki na Allegro

Post autor: NintendoPassion » 2015-06-27, 13:40

Jeden raz zostałem oszukany na Allegro na kwotę 100PLN. Gdy udałem się na komendę policji nikt nie chciał się mną zająć, pomimo że miałem wszelkie dane kontaktowe i korespondencję. Niska szkodliwość szkody - tyle usłyszałem. Powiedziano mi, że samo uzyskanie informacji z banku, czy za kontem bankowym jegomościa nie kryje się jakaś biedna babula zajmuje ok. 60 dni. Osłupiałem.
Suma sumarum, nie byłem tyle zły na oszusta, co na policję która nie chciała mi pomóc.

Teraz myślę, że lepiej będzie jak skontaktujesz się z jakimiś lokalnymi mediami, które byłyby zainteresowane sprawą. Bądź jednak dobrej myśli, zgłoś sprawę na policję. I nie zapomnij dać nam znać co wskórałeś. Powodzenia.

przemorg
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 297
Rejestracja: 2015-03-01, 16:16
Lokalizacja: Poznan*

Re: Wałki na Allegro

Post autor: przemorg » 2015-06-27, 14:04

Bo w Polsce jest jak w lesie i tyle w temacie :) .
Może nic związanego z konsolami, ale do tego tematu pasuje jak najbardziej:
w skrócie:
kupilem kiedys dla znajomego telefon na allegro, bo nie mial konta, zaplacilem z PayU a on mial mi oddac siano jak telefon przyjdzie. sprzedajacy zwodzil ze byl w szpitalu/wysłał/itd.
po 5 tyg poszedlem na policje, to powiedziano mi, ze zanim zabiorą się za sprawę minie 29/30 dni i wtedy mnie wezwą na przesłuchanie. Tak też się stało. po miesiacu złożyłem jeszcze raz zeznania i po kolejnych 5 tyg odzyskałem pieniądze.

Teraz napiszę Wam jak sprawa wygląda tutaj w Niemczech (Wesseling):
kupiłem na ebay laptopa - przyszedł połamany - potyczka słowna ze sprzedającą trwała około 3-4 tyg. czesto wyjezdzala itd.
po tym czasie w czwartek przed wyjazdem do PL poszedlem na policję.
W ŚRODĘ babsztyl napisał mi co ja sobie myślę, że donoszę na nią na policję, a w CZWARTEK już miałem pieniądze :) .

Jak ktoś całe życie mieszka w Polsce to tego tak nie odczuje, ale ja jak wyjechałem to poczułem się jakbym wysiadł z wehikułu czasu. Rozwój, ale przede wszystkim nastawienie ludzi jest KOMPLETNIE inne niż w PL. Szkoda, że w naszym kraju nie dojdzie do takich zmian za mojego życia, bo chętnie toczył bym tam, a nie tu życie :) .

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Wałki na Allegro

Post autor: Forte » 2015-06-27, 15:10

Dlatego nigdy nie kupuję na tablicy (ew. pytam czy wysyłają za pobraniem). Lepiej dmuchać na zimne niż potem żałować....
Sega!

NintendoPassion
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 13
Rejestracja: 2008-02-23, 05:06
Lokalizacja: Chicago, IL USA
Kontakt:

Re: Wałki na Allegro

Post autor: NintendoPassion » 2015-06-27, 17:13

Forte pisze:Dlatego nigdy nie kupuję na tablicy (ew. pytam czy wysyłają za pobraniem). Lepiej dmuchać na zimne niż potem żałować....
Również nie popieram zakupów na OLX/tablica. Niestety w moim przypadku sprzedawca miał ponad 800 pozytywów i chyba mu się noga powinęła (planował oszukać większą ilość kupujących przed zawieszeniem mu konta), bo zaraz po mnie posypały się negatywy od ludzi, którzy kupili u niego masę drogiego oprogramowania.

Ale jedna zua transakcja się może zdarzyć raz od wielkiego dzwonu.

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Wałki na Allegro

Post autor: Kiriki-kun » 2015-06-28, 13:45

Dzięki, za rady i informację. Jutro przejdę się na komisariat i dam znać jak poszło :)

PupPup
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 1
Rejestracja: 2015-08-20, 19:39

Re: Wałki na Allegro

Post autor: PupPup » 2015-08-20, 19:43

moge się podzielić z wami tą osobą :)

http://allegro.pl/show_item.php?item=5616174812

osoba proponująca jedna i tą sama gre 2 osobą (jeśli jestes jednym z 4 kupujących, nie płać :)

NintendoPassion
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 13
Rejestracja: 2008-02-23, 05:06
Lokalizacja: Chicago, IL USA
Kontakt:

Re: Wałki na Allegro

Post autor: NintendoPassion » 2015-08-20, 19:47

Kiriki-kun pisze:Dzięki, za rady i informację. Jutro przejdę się na komisariat i dam znać jak poszło :)
Jakieś wieści? Byłeś złożyć zeznania?

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Wałki na Allegro

Post autor: Kiriki-kun » 2015-08-21, 18:07

Tak, po miesiącu zorientowali się że to nie powinno być traktowane jako wykroczenie tylko przestępstwo, więc byłem jeszcze raz to zgłosić i dali mi znać że wszczęli śledztwo. Czyli w sumie nic.

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Wałki na Allegro

Post autor: ping » 2015-09-06, 22:38

Obrazek

NintendoPassion
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 13
Rejestracja: 2008-02-23, 05:06
Lokalizacja: Chicago, IL USA
Kontakt:

Re: Wałki na Allegro

Post autor: NintendoPassion » 2015-09-07, 10:18

Kupiłbym dla samego pudełka,a szatę graficzną i naklejkę na karcie zawsze mógłbym zrobić samemu.

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Wałki na Allegro

Post autor: ping » 2015-09-09, 19:00

Równie dobrze możesz sobie samemu wydrukować okładkę - pudełko przecież też jest wstrętnym bootlegiem.
Obrazek


ODPOWIEDZ