Wałki na Allegro

Ogólna dyskusja o handlu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Wałki na Allegro

Post autor: kanarekkk » 2014-10-12, 11:32

eee a nie 25zł + wysyłka ?
Obrazek

M4ciek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 121
Rejestracja: 2014-09-04, 22:06
Kontakt:

Re: Wałki na Allegro

Post autor: M4ciek » 2014-10-12, 12:33

kanarekkk pisze:eee a nie 25zł + wysyłka ?
Dokładnie tak, ale spójrz w zakładkę wysyłka i policz ile ona wyniesie.
Jeśli kupisz i będziesz chciał zapłacić przez allegro, to system nie pozwoli na inną wpłatę niż 115.

Awatar użytkownika
Natavian
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 240
Rejestracja: 2012-12-22, 23:43

Re: Wałki na Allegro

Post autor: Natavian » 2014-10-12, 14:51

Ja w takich wypadkach kontaktuję się z wystawiającym i proszę o informację ile będzie kosztować wysyłka wszystkiego w jednej paczce, do tego dane do wpłaty z numerem konta. Proste ;)

M4ciek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 121
Rejestracja: 2014-09-04, 22:06
Kontakt:

Re: Wałki na Allegro

Post autor: M4ciek » 2014-10-13, 17:23

Natavian pisze:Ja w takich wypadkach kontaktuję się z wystawiającym i proszę o informację ile będzie kosztować wysyłka wszystkiego w jednej paczce, do tego dane do wpłaty z numerem konta. Proste ;)
Dlatego was informuję o tym kolesiu, bo nie da rady się z nim dogadać :)

mikoREAL
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 446
Rejestracja: 2012-02-21, 13:41
Lokalizacja: Września

Re: Wałki na Allegro

Post autor: mikoREAL » 2015-01-03, 23:42

Może nie w temacie retro (ale w pewnym sensie jest to retro), ale mimo wszystko wolę to napisać jeżeli ktoś się z nim spotka w przyszłości. Uważajcie na typa z nickiem bobas1973.

http://allegro.pl/gramofon-pioneer-pl-1 ... 62939.html

Mój brat zamówił gramofon, który wg. opisu tam podanego jest w stanie dobrym. Niestety, gdy przedmiot dotarł to sie okazało, że igła jednak wymaga wymiany (opis mówi, że nie wymaga ona wymiany). Gdy załatwiliśmy igłę sprawna to się okazało, że na szybszym tempie nie gra on prawidłowo. Napisałem do niego maila, że gramofon nie jest sprawny i chcę go zwrócić. Odpowiedzi nie otrzymałem przez 2 tygodnie. Wystawiłem komentarz negatywny (i nagle w odwecie także otrzymałem) i założyłem spór. Co będzie dalej to zobaczymy.
Atari 2600 Jr, Sega Megadrive II, Super Nintendo, Nintendo 64, Nintendo Gamecube, Sony Playstation, Sony Playstation 2, Sony Playstation 3, Sony Playstation 4, Sony Playstation Portable

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Wałki na Allegro

Post autor: PapaHerbal » 2015-04-28, 22:25

nwc już wcześniej przestrzegał przed sprzedawcą tzw. "paczek niespodzianek". Obecnie sprzedawca rzeczonych "paczek" wystawia aukcję, której opis jednoznacznie daje do zrozumienia, że mamy do czynienia z potężnym wałem.
http://allegro.pl/gry-famicom-150-sztuk ... 12038.html
Jedno ze zdań(?) pozbawionego znaków interpunkcyjnych tekstu, informuje nas buńczucznie, że: "gry europejskie mogą być też japońskie" z czym nie potrafię się zgodzić. Fotka Zeldy oczywiście podpieprzona http://legendsoflocalization.com/the-le ... est-ending :angry:
Obrazek

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Wałki na Allegro

Post autor: ping » 2015-04-29, 14:13

Wał, polecam zablokować możliwość licytowania u siebie - u mnie ta osoba licytowała gameboye, ale szybko odwołałem oferty i zablokowałem użytkownika.
Zgarnie kasę za taką paczkę, Tobie poda adres do wysyłki gościa, który zakupił taką paczuszkę, wyślesz jakieś swoje graty, a potem będziesz się tłumaczył przed policją, że dostałeś dane od oszusta. Standardowy scam na pośrednika.
Obrazek

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Wałki na Allegro

Post autor: Kaspar84 » 2015-04-29, 14:28

Ping możesz rozwinąć bo nie do końca kumam na czym ten wałek polega?
Obrazek

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Wałki na Allegro

Post autor: ping » 2015-04-29, 14:53

1) Zakładam fałszywe konto allegro.
2) Sprzedaję wyimaginowane przedmioty.
3) Zbieram hajs od kupujących na konto (imię/nazwisko nie musi się zgadzać, ważny jest tylko numer konta, w ramach jednego konta bankowego mogę mieć wiele numerów rachunku).
4) W międzyczasie skupuję jakieś śmieci od innych allegrowiczów.
5) W formularz dostawy wpisuję dane adresowe osoby, która kupiła ode mnie wyimaginowane przedmioty.
6) Osoba będąca ofiarą wałka dostaje paczkę, której zawartość jest niezgodna z tym co kupiła. Z DANYMI NADAWCZYMI OSOBY Z PUNKTU 4.
7) A teraz sobie wyobraź jak trudno wyjaśnić to wszystko na policji, okazuje się nagle, że masz dane niewinnego człowieka, a oszust sobie buszuje po allegro.


Polecam każdemu paczki od polaczków-brudasów/złodziei otwierać komisyjnie, z kamerą. 8/10 transakcji na allegro to jakieś nieporozumienie w moim przypadku, a to sprzedawanie gówna jako przedmiot w stanie idealnym, a to brak kontaktu. Ba, nawet kupujący grają w kulki, czekam już ponad tydzień na wpłatę od UWAGA gościa, który zajmuje się handlem sprzętem zarobkowo. Zero kontaktu. Ogólnie widać, że internet trafił pod strzechy nieogarów...
Obrazek

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Wałki na Allegro

Post autor: Kwaśny » 2015-04-29, 21:17

Nie znałem takich form przekrętów. Takie informacje powinny być nagłaśniane.
 Pokaż
Obrazek

Tawhy
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 71
Rejestracja: 2014-01-23, 20:00
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wałki na Allegro

Post autor: Tawhy » 2015-04-30, 06:09

Ja się spotkałem wczoraj z inną formą kombinowania mianowicie użytkownik reneee4 i ta-ku (to jedna i ta sama osoba) wystawiają gry BCM po czym w ostatniej sekundzie bot podbija cenę, żeby nie sprzedać tanio. Wczoraj kończyło się kilkanaście aukcji i wszystkie w ostatniej sekundzie wygrała ta sama osoba z 0 liczbą komentarzy, a już dzisiaj te gry znowu poleciały na aukcje.

Jestem tylko ciekaw jak finansowo im się to opłaca.
Atari 65 XE / SNES / PSX / PS2 / X360 /

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Wałki na Allegro

Post autor: Kiriki-kun » 2015-04-30, 07:55

Pewnie się opłaca. Po zakończeniu aukcji występuje o zwrot prowizji albo nawet nie, a sprzeda potem choćby te 10 zł drożej.

okult
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 202
Rejestracja: 2015-04-06, 16:15
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Wałki na Allegro

Post autor: okult » 2015-05-04, 18:34

@ping sam numer konta podany w mailu czy z allegro wystarczy do identyfikacji właściciela (no chyba że to annimowy rachunek bankowy w Szwajcarii ale one startują od poziomu kilkudziesięciu tysięcy ojków). Fałszywe nazwisko to tylko gwóźdź do trumny bo się nie wykręcisz, że nie wysłałeś bo się zepsuło albo zapomniałeś/nie miałeś czasu itp. Pleciesz Waść duby smalone ;) Ja na Allegro się nie naciąłem ani razu. Raz tak pół na pół ale kupowałem zwalonego laptopa i liczyłem się z tym że mogę na tym na plus nie wyjść, a sprzedawca wcale nie zapewniał że jest cacy.
http://www.facebook.com/RetroGraneLegnica
C64, C64C, C64G, C64 Aldi, CDTV, Atari 65XE, ZX Spectrum 48, TOSHIBA T2130CT@Win 3.11, Atari 2600, SEGA SMS, SEGA SMSII, GB, GBC, GBA, Atari STE. 

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Wałki na Allegro

Post autor: Kiriki-kun » 2015-05-04, 19:16

Pewnie że da się dojść kto to, ale wymaga to znacznie więcej czasu i zaangażowania ze strony policji, której się nie chce. Szczególnie jak przyjdziesz z grą za 50-100 zł.
@Okult, to dobrze że się nie naciąłeś ani razu, co nie zmienia faktu że oszuści się zdarzają. Zazwyczaj mniejsi, żebyś niska szkodliwość czynu była, ale ty stracisz nerwów i 100 zł.

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Wałki na Allegro

Post autor: ping » 2015-05-05, 13:31

okult pisze:@ping sam numer konta podany w mailu czy z allegro wystarczy do identyfikacji właściciela (no chyba że to annimowy rachunek bankowy w Szwajcarii ale one startują od poziomu kilkudziesięciu tysięcy ojków). Fałszywe nazwisko to tylko gwóźdź do trumny bo się nie wykręcisz, że nie wysłałeś bo się zepsuło albo zapomniałeś/nie miałeś czasu itp. Pleciesz Waść duby smalone ;) Ja na Allegro się nie naciąłem ani razu. Raz tak pół na pół ale kupowałem zwalonego laptopa i liczyłem się z tym że mogę na tym na plus nie wyjść, a sprzedawca wcale nie zapewniał że jest cacy.
Wystarczy odrobina wyobraźni. Chciałbym zobaczyć jak identyfikujesz właściciela rachunku, zarejestrowanego na tak zwanego słupa. Nie trzeba kilkudziesięciu tysięcy euro, czasem wystarczy parę groszy.
Obrazek

ODPOWIEDZ