Wałki na Allegro

Ogólna dyskusja o handlu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michu40i4
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 648
Rejestracja: 2010-07-31, 14:29
Lokalizacja: D.Śląsk/Kamionki
Kontakt:

Re: Wałki na Allegro

Post autor: michu40i4 » 2010-11-15, 22:35


Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Wałki na Allegro

Post autor: Baieros » 2010-11-15, 22:53

Zaraz zgłaszać do obsługi

Awatar użytkownika
michu40i4
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 648
Rejestracja: 2010-07-31, 14:29
Lokalizacja: D.Śląsk/Kamionki
Kontakt:

Re: Wałki na Allegro

Post autor: michu40i4 » 2010-11-15, 23:10

Już zgłoszone, ale aukcja już ponad dzień jest i nikt się nie zainteresował

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Wałki na Allegro

Post autor: ping » 2010-12-02, 12:03

Ostatnio trafiam na samych ćwierćidiotów na allegro. Junior wylicytował u mnie gameboya, myślę spoko - będą jakieś drobne na stare gierki. Pieniędzy coś nie widać po kilku dniach to wysmażyłem przypomnienie o płatności. Otrzymałem odpowiedź:
witam przelew zrobię w poniedziałek ponieważ w tej chwili nie ma mnie w Polsce tylko jestem na wycieczce szkolnej na Słowacji ale w poniedziałek sfinalizuje transakcję pozdrawiam
Odpisałem, że ok. Od poniedziałku minęły 3 dni, pieniążków nadal nie ma, przygrzmociłem zwrotem prowizji pisząc maila:
Minely niemalze dwa tygodnie od zakupu na mojej aukcji i niestety nadal
nie odnotowalem wplaty za przedmiot, niestety bede zmuszony zglosic
sprawe do allegro.
Serdecznie pozdrawiam
Otrzymałem odpowiedź:
bardzo przepraszam za to opóźnienie ale mnie jeszcze nie ma w domu i dopiero jutro w nocy wrócimy więc przelew zrobię w piątek po szkole
Tak, bo wycieczki szkolne ot tak się przedłużają tydzień :). W tym momencie się zeźliłem, sprawdziłem IP z których były wysyłane jego maile do mnie i co widzę? Neostradę od TP. Kolejny mail wysłany:
Rozumiem rozumiem, wycieczka szkolna nieoczekiwanie się przedłużyła a w Słowacji mają internet z TP SA. Sprawdziłem właśnie numery IP z których były wysyłane wiadomości do mnie (to nie jest specjalnie trudne) i w każdej z nich zwraca mi IP Neostrady. Proszę o określenie się czy zamierza Pan dokonać zakupu, czy są na to pieniądze czy nie. Nie lubię jak ktoś mnie próbuje wodzić za nos w taki sposób.
Czekam na odpowiedź. Będzie czarna lista jak nic.
Obrazek

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Wałki na Allegro

Post autor: hat » 2011-01-19, 20:10

Ale mi się trafił debil trafił ostatnio :yell: , 13 grudnia wygrałem aukcję , zapłaciłem i cierpliwie czekałem na przesyłkę. Przyszły święta i jakoś tak cała sprawa wyleciała mi z głowy. Po nowym roku przypomniało mi się i pisze do gościa maila potem drugiego, trzeciego i zero reakcji. Telefonu nie odbiera, na SMSy nie odpowiada. Zgłaszam sprawę do Allezło, nic żadnej reakcji ze strony sprzedawcy. No i właśnie się zastanawiam czy położyć lachę na 33 zł, czy iść z tym bzdetem na Policję, tracić czas i nerwy?
Obrazek

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Wałki na Allegro

Post autor: Baieros » 2011-01-19, 20:34

Czekać na wynik sprawy z allegro, ja mam podobnie z 15zł i kolesiowi zawiesili konto...

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Wałki na Allegro

Post autor: hat » 2011-01-19, 20:38

Baieros pisze:Czekać na wynik sprawy z allegro, ja mam podobnie z 15zł i kolesiowi zawiesili konto...
Jemu pewnie i tak nie zależy na koncie, od miesiąca się nie loguje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wałki na Allegro

Post autor: Axi0maT » 2011-01-20, 07:38

Roznie to bywa. Czasem potraci kogos samochod i jest z gory skazany na nielogowanie sie do czasu wyjscia ze spiaczki ;) Ja jednak na Twoim miejscu ciagnalbym do konca sprawe. Zawsze to bedziesz wiedzial co sie stalo z Twoja kasa i calkiem mozliwe ze uda ci sie ja odzyskac.

Awatar użytkownika
michu40i4
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 648
Rejestracja: 2010-07-31, 14:29
Lokalizacja: D.Śląsk/Kamionki
Kontakt:

Re: Wałki na Allegro

Post autor: michu40i4 » 2011-01-27, 17:16

Zakupiłem 4 pudełka do psx z tej aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=14 ... s%C5%82any Widać na stronie, że koszt wysyłki wynosi 10 zł, po zakupie 4 sztuk koszt wysyłki podniósł się do 25 zł!!!!!! Nie wiem kompletnie co z tym zrobić. Jak na razie wysłałem wiadomość o treści:

"Witam Kupiłem u pana cztery pudełka. Patrzyłem tylko na koszty wysyłki na stronie, które wynosiły 10 zł. Po zakupie pudełek koszty wysyłki ku mojemu zdziwieniu podniosły się do 25 złotych. O ile wiem koszt wysyłki paczki priorytetowej do 1 kg. według poczty polskiej wynoszą około 10 zł. Mam pytanie pudełka wysyła pan z Azji, czy Australii?? Pozdrawiam"

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Wałki na Allegro

Post autor: ping » 2011-01-27, 17:21

też chciałem kupić te pudła, nawet wszystkie ale czułem, że będą wałki... typ po prostu wlicza cenę produktu w wysyłkę bo chce uniknąć płacenia prowizji, możesz zgłosić to allegro podpierając się cennikiem poczty polskiej, tym ile ważą takie pudełka + zasugerować, że allegrowicz chce tak ominąć prowizje - bardzo tego nie lubią.

chociaż z drugiej strony w cenniku dostawy jest info o tym, że każda dodatkowa sztuka to +5zł
Obrazek

Awatar użytkownika
michu40i4
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 648
Rejestracja: 2010-07-31, 14:29
Lokalizacja: D.Śląsk/Kamionki
Kontakt:

Re: Wałki na Allegro

Post autor: michu40i4 » 2011-01-27, 17:23

Dostałem taką odpowiedź:
"Witam. Towar wysyłany jest z polski. Czy mam rozumieć że rezygnuje Pan z zakupu i muszę wystąpić o zwrot prowizji z powodu nie przemyślanego zakupu ? Ludzie kupują po 20 pudełek na raz i wpłacają pieniądze bez żadnych pytań, gdyż cena wysyłki jest podana w cenniku dostawyw aukcji. Proszę się przyjrzeć."

I następnego maila znów o treści:
"Do kosztów wysyłki według regulaminu allegro dochodzą także koszty obsługi."

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Wałki na Allegro

Post autor: Baieros » 2011-01-27, 17:48

Niestety koleś ma rację podaje wyraźnie ile kosztuje wysłanie kolejnej sztuki i w opisie prosi o zapoznanie się z cennikiem. Można próbować pisać do allegro, ale po co jeśli pozwoli odstąpić pokojowo od transakcji.

Lien
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 271
Rejestracja: 2006-08-06, 13:18

Re: Wałki na Allegro

Post autor: Lien » 2011-01-27, 18:13

Nie do końca pokojowo, bo napisał, że zgłosi zwrot prowizji, a im więcej zwrotów się złapie tym większa szansa, że konto zostanie zawieszone(kiedyś było 3, teraz nie jestem pewien).

Nie lubię takich cwaniaczków. Możesz spróbować coś skrobnąć do allegro, że koleś zarabia na wysyłce etc. Może mu usuną aukcję i po problemie.
Hell was full so I came back

Master
Redaktor
Redaktor
Posty: 790
Rejestracja: 2007-01-13, 08:55
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Wałki na Allegro

Post autor: Master » 2011-01-27, 18:18

Nie powinni zawiesić konta, koleś podał ile kosztuje wysyłka kolejnego opakowania, nie wiem w czym problem:) Z drugiej strony koszta rosną irracjonalnie... Mógłby wysłać to za 12 zł paczką priorytetową dobrze zabezpieczoną w kartonie. Ale jak wiecie Polak potrafi wyruchać drugiego :)

Awatar użytkownika
michu40i4
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 648
Rejestracja: 2010-07-31, 14:29
Lokalizacja: D.Śląsk/Kamionki
Kontakt:

Re: Wałki na Allegro

Post autor: michu40i4 » 2011-01-27, 18:24

odpisałem mu na tego ostatniego maila:
"Ale w regulaminie allegro nie jest zaznaczone, że może pan sprzedawać towar taniej wliczając cenę w przesyłkę, omija pan przez to prowizję dla allegro"

Zobaczymy co odpisze

ODPOWIEDZ