Import z Yahoo Japan

Ogólna dyskusja o handlu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Import z Yahoo Japan

Post autor: mog123 » 2008-01-05, 13:36

Postanowilem zapytac sie forumowiczow czy zechcieli by korzystac z takiej opcji, gdyz moge zaoferowac takie uslugi.

Jak by to wygladalo?

Sam mam posrednika, wiec musze sie liczyc z kosztami, o to jego stawki od jednej aukcji:

$5 za aukcje ¥2,000
$8 za aukcje od ¥2,001 do ¥4,000
$12 za aukcje od ¥4,001 do ¥10,000
$1 dodatkowo za kazde ¥1,000 ponad ¥10,000 (zaokraglane do gory)
$.50 dodatkowo za kazde ¥1,000 ponad ¥30,000 (zaokraglane do gory)

To sa stawki nienegocjowalne, staralem sie juz to robic. Aczkolwiek, jelsi kupujesz od jednego kupujacego, i suma przedmiotow wyniesie mniej niz te ¥2,000 to nadal placisz tylko 5$

Do tego dochodzi koszt przelewu 2$, do kazdej aukcji(do kazdego kupujacego j.w.). A takze wysylka w kraju cartridge'y, gameboyow, czy innych przemdiotow tych gabarytow wynosi okolo 2-3$ wieksze przedmioty zazwyczaj wiecej beda kosztowac do wysylki.

Jak przegladac Yahoo japan?

Polecam strone nifty:

http://tool.nifty.com/globalgate/

pod okienkiem z wpisem http:// wklejamy adres. Nastepnie zaznaczamy opcje w lewym dolnym rogu pod nim: 日本語 > 英語 i klikamy na gruby guziczek, i strona tlumaczy na calkiem skladny angielski z ktorego idzie zrozumiec znaczna wiekszosc.

Proces od poczatku do konca:

Piszesz do mnie na PW ze chcesz gre, ja ja wyszukuje na yahoo japan, aczkolwiek mozesz to zrobic sam. Link z mozliwymi ofertami wysylam Ci z powrotem na PW ty sie decydujesz na jakis, i mowisz do ilu moge zalicytowac. Przelewasz mi okreslona kwote, zanim gra zostanie zalicytowana. Nastepnie ja ja licytuje do okreslonej przez Ciebie kwoty.
Potem juz tylko towar wysylany jest do mnie, skad wysylany do Ciebie.

Wysylka:

Podstawowa forma wysylki jest EMS, szybszy niz nasza poczta polska, stawki EMS'a:

http://www.post.japanpost.jp/english/fee/intel/ems.html

Aczkolwiek dla malych przedmiotow jest mozliwosc wysylki poprzezSAL na odpowiedzialnosc kupujacego(wysylka idzie do dwoch tygodni do Polski). Koszt takiej wysylki dla malych przedmiotow to maxymalnie do 6-7 $ Do tego dochodzi wysylka odemnie do klienta.

Wysylka laczona:

Glownym atutem jest tutaj obnizenie kosztow wysylki, polega to na tym. Czekamy na zlozenie wszystkich zamowien przez klientow, nastepnie az moj posrednik otrzyma wszystkie przedmioty, wylicza wysylke i koszty automatycznie maleja. Co sie stanie z reszta pieniedzy ktore wplaciles? Jak paczka do mnie dojdzie, to automatycznie ja waze i rozdzielam procentowo kto ile musi doplacic, ewentualnie komu zwrocic pieniadze, dzieki czemu ludzie zamawiajacy przedmioty wazace do kilkuset gram, nie beda placic polowy wysylki za kogos kto zamawia przedmiot wazacy 15 kg.

Moja prowizja:

Jako iz taka usluga bedzie zapewne zajmowac moj czas(wyszukiwanie aukcji, chodzenie na poczte itp.) Moje stawki sa:

Przedmioty za laczna kwote do 50zl - 10zl
Przedmioty za laczna kwote do 100zl - 20zl
Przedmioty powyzej 100 zl - 25zl

Co sie oplaca zamawiac?:

Yahoo japan jest glownym zrodlem gier retro i raczej tylko to oplaca sie tam kupowac.
Przykladowo Gameboy Micro kosztuje od 10$-30$ Co po wysylce wyniesie jakies 30$-50$
Rzadkie gry na Super Famicoma (SNES) mozna takze dostac tanio: Star Ocean ktory na ebayu stoi bite 50$ kupilem za 16$ po podliczeniu wszystkich kosztow.

Przelicznik:

Dolar to dolar, leci wg aktualnej stawki. 100Yen dla prostoty = 1$. Sytuacja ta zmieni sie gdy dolar spadnie ponizej yena.

Przyklad calej transakcji:

Chcesz zalicytowac takie oto FF6:
http://page2.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/b84115099
Koszt wysylki wyniesie do 3$, przelew 2$, prowizja posrednika 5$ czyli lacznie juz mamy 12$. Tyle mi wstepnie wplacasz, potem przedmiot trafia do mojego posrednika, decydujemy o wysylce (SAL/EMS), wtedy wplacasz kwote za wysylke. Przedmiot leci do polski, w przypadku gdy jest to jeden przedmiot, to moge sie zgodzic aby zostawl wyslany bezposrednio do Ciebie, w przypadku gdy jest to cala paczka dla kilku uzytkownikow, to wchodzi w gre tylko EMS. Ostatnim krokiem jest odebranie przeze mnie paczki i wysylka do Ciebie, zanim jednak wysle, wplacasz mi kolejna kwote za wysylke + moja prowizja wymieniona wyzej.

Opnie i uwagi:

Sa jakies? Z checia wyslucham i postaram sie odpowiedziec na jakies pytania.

Awatar użytkownika
Mosquit
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 82
Rejestracja: 2006-08-14, 17:37

Re: Import z Yahoo Japan

Post autor: Mosquit » 2008-01-08, 15:36

Imho bardzo waski target odbiorcow sobie obrales. Pomijam system podwojnego posrednika [niejasny czasami - dla przykladu skoro wynajde sobie sam aukcje, a wysylka bedzie do mnie to Twoj udzial ogranicza sie do komunikacji ja-ty oraz ty-twoj posrednik] - oj watpie bys z tym zdzialal cos.
To tak wg mnie.

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: Import z Yahoo Japan

Post autor: mog123 » 2008-01-08, 16:17

No niestety aukcji z yahoo japan sam sobie nie zalicytujesz(no i japonczycy nie wysylaja poza japonie), wiec potrzebujesz japonczyka ktory to odbierze i wysle Tobie, jako ze mam takiego znajomego ktory to robi, to moge zaoferowac dostep do tego serwisu.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Import z Yahoo Japan

Post autor: Morden » 2008-01-08, 20:56

mog123 pisze:no i japonczycy nie wysylaja poza japonie
Wysylaja. Nie wszyscy, ale wystarczy zapytac sprzedawcy. Mimo iz w opisie aukcji widnieja informacje o wysylaniu tylko i wylacznie na terenie Japonii, w mniej wiecej polowie przypadkuw sprzedawcy zgadzaja sie wysylac tam, gdzie nam pasuje. Pytac nalezy po japonsku oczywiscie.
Obrazek

ODPOWIEDZ