przewodniki do gier (game guides)

Ogólna dyskusja o handlu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

przewodniki do gier (game guides)

Post autor: ashka » 2008-04-12, 21:40

Jako osoba uzalezniona od Play-Asia docieram do coraz mroczniejszych zakamarkow sklepu i dzis dobilam do przewodnikow do gier. Najtansze mozna nabyc juz za 10$ (22zl).
Przyznam sie, ze przewodniki do GTA czy FFXII wygladaja strasznie kuszaco, bo gry to dlugie i zlozone i latwo cos przegapic.

Jak wy zapatrujecie sie na na takie wydawnictwa?
Rozumiem, ze teraz prawie kazda gra ma kompletny FAQ na gamefaq, ale moze ktos tu pokusil sie juz na kilka guide'ow (a moze i art-bookow?) i zaluje/nie zaluje ich zakupu?

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: przewodniki do gier (game guides)

Post autor: Blackie » 2008-04-12, 22:36

Ja kupilem guide'a do Street Fighter Anniversary Edition wraz z soundtrackiem i jestem z niego bardzo zadowolony. Pierw podszedlem sceptycznie i sciagnalem sobie z internetu zeskanowana ksiazke. Zaczalem przegladac i opisali w niej mnostwo swietnych technik i innych smaczkow, ktore mozna wyciagnac z gry. Zrobili to naprawde fachowo a sprawdzilem to m.in. poprzez weryfikacje ich wiedzy na temat gry - do kazdej postaci polecali jeden Super Art. Kazdy rekomendowany przez guide Super Art byl trafny. Do tego opisali kilka najciezszych technik. Calosc jest naprawde ladnie wydana, zawiera kilka artow no i wspomniany soundtrack. Z tym, ze dalem za to prawie 100zl, ale warto bylo.
He only went so far as the subconscious.

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: przewodniki do gier (game guides)

Post autor: Mejs » 2008-04-12, 23:40

Ja mam poradnki go gry pokemon Blue/Yellow/Red, wszystko doskonale opisane. Kazda lokacja, kazdy sekret, kazdy Pokemon. Zyc nie umierac! Do tego zestaw naklejek ze wszystkimi pokami. Kupilem glownie dla obrazkow Pokemonow w wysokiej jakosci. :twisted:

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: przewodniki do gier (game guides)

Post autor: Gimiak » 2008-04-12, 23:47

Wraz z zakupem Super Mario Galaxy na ebay.co.uk otrzymalem od sprzedawcy Super Mario Galaxy: Prima Official Game Guide (link).
Ksiazka bardzo, bardzo ladnie wydana. 336 kolorowych stron z cala masa zdjec z gry, tipsow, hintow itp elementow. Przedstawione sa wszystkie plansze, bossowie, a takze informacja o tym, ze mozna pozniej pograc w Super Luigi Galaxy i czym ta gra sie rozni. Jestem mega zadowolony z tego "prezentu". Fotki moge podeslac jutro.

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: przewodniki do gier (game guides)

Post autor: ashka » 2008-04-13, 00:45

Chetnie obejrze fotki. Masz tam dobre taktyki na Speedy Comet? To mi zawsze zajmuje najwiecej czasu, raz juz googlalam taktyke, bo nie bylam w stanie kolesia przescignac :P . Mario Galaxy jest troche jak Pokemony - nie jest trudna, ale trza sie sporo nachodzic, zeby miec komplet zdobyczy.

Swoja droga umyka mi troche sens istnienia przewodnika do GoW:Chains of Olympus :lol:

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: przewodniki do gier (game guides)

Post autor: Morden » 2008-04-13, 08:00

http://www.primagames.com/guides - Super przewodniki. Sam kupilem sobie pare sztuk z Prima Games, w tym swietny przewodnik dla Half Life 2 {wrac z Counter Strike]. Wiekszosc pozycji posiada kilkustronnicowa probke w formacie *.pdf, choc praktycznie regula jest niefortunny dobor stron demonstracyjnych i probki nie oddaja tego jak dobrze opracowana jest calosc - w wiekszosci przypadkow.
Obrazek

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: przewodniki do gier (game guides)

Post autor: Gimiak » 2008-04-13, 09:58


Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: przewodniki do gier (game guides)

Post autor: ashka » 2008-04-13, 11:08

Oni sie specjalizuja w FPSach czy cus? Bo zatrzesienie tego maja.

update:
poczytalam recenzje dwoch przewodnikow Brady Games - FFXII i GTA VCS, i oba maja oceny na poziomie 3,5/5. Powtarza sie argument, ze mimo swej sporej objetosci koncentruja sie glownie na opowiadaniu fabuly, a za malo miejsca poswiecaja skladnemu przekazaniu informacji. Podobno w wielu miejscach sa bledy, a przydatne informacje przekazywane sa w nieprzystepny sposob. W koncu z obu zrezygnowalam :(

ODPOWIEDZ