ebay.co.uk

Ogólna dyskusja o handlu.
Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

ebay.co.uk

Post autor: artemis » 2008-12-08, 23:42

Zakładam sobie w końcu to konto na ebayu... Zbieram gry głównie 3XA w Palu więc dla mnie ten wybór wydaje mi sie oczywisty.... W związku z tym mam pare pytań ...
a) czy ebay.co.uk jest jakoś wydzielony na ebayu ( chodzi mi o to czy tam sie oddzielne konto zakłada czy ma sie jedno i do wszystkiego ma sie dostęp)
b) czy większość osób wysyła poza UK (jak szukam gier to widze np. postage to poland 8 funtów - czy ludzie sie tego trzymają czy jednak po aukcji podają swoją cenę albo mówią ze nie wyślą)
c) jak najlepiej tam płacić (jakiś paypal czy coś bo nie znam sie na tym:/)
d) czy często wam giną przesyłki
e) czy nie lepiej może by jednak było kupywać gry NTSC.... (głównie o N64 mi chodzi) czyli na ebay international chyba

Nie znalazłem takiego drugiego tematu ale jeżeli jest to sorry....

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: ebay.co.uk

Post autor: ramzes64 » 2008-12-09, 00:02

Ja mam konto na ebay.pl - kupilem tam kiedys dwie rzeczy (doladowanie i jakas gre na GC - na aukcjach polskich oczywiscie).

Od niedawna zalozylem sobie PayPala (www.Paypal.pl) i dziala... nie wszyscy anglicy wysylaja do polski, mozna z polskiego ebaya szukac, albo angielksi i wlazic w aukcje i patrzec czy wysylka jest ONLY UK, EUROPE lub WORLDWIDE - czy jakos tak

ostatnio kupilem sobie Mario Kart Wii z anglii - wypatrzylem na ebay.co.uk - pozniej numer aukcji wklepalem na ebayu polskim w wyszukiwarce - niby bylo za free (ale tylko w anglii, do polski jakies grosze wysylka - wiec kupilem i dotarla.

Drugi eksperyment zrobilem ze kupilem kierownice do Wii (podrobka - tzn nie uzywajac slowa "podrobka" - bardzo dobrze przypomina oryginal) z Hong Kongu - i doszla

wszystko placone PayPalem - kupuje, (zero kontaktu ze sprzedajacymi, automatycznie przelalem kase i czekalem no i dostalem.

wiec na dwie samodzielnie przeprowadzone aukcje (bo wczesniej przegladalem ebaya angielskiego, wylapywalem co mi sie podoba, brat kupowal, wysylka z angli do angli, a pozniej do mnie wieksza paczka) - to sie udalo dwa do dwoch na pozytyw!

A kierowniczka do Wii z Hong Kongu identyczna jak oryginalna, troche ciemniejszy kolor no i oczywiscie bez logosow za 23zl (juz z przesylka) - w polsce jakies tandety sa od 30zl plus z 10zl wysylka - wiec jestem MEGA ZADOWOLONY

odp C
na ebayu najlepiej TYLKO PAYPAL - wszyscy tego uzywaja - najwygodniej i wiekszosc tylko tej formy platnosci oczekuje

polski ebay jest troche mniej przejzysty w porownaniu z np angielskim - tak mi sie wydaje, te opcje wyszukiwania przynajmniej .... ale na poslkim mozna okreslic czy wysylka ma byc do europy, czy na caly swiat ...

na ebayu angielskim jak cos bylo za free - to np w angli (z angli do angli) - a do polski jakas oplata ... no a kierownica do Wii byla wysylana na caly swiat za free

aha paypal chyba cos zjada za przewalutowanie - przy 140zl jakos 7zl mi dziabnelo (kupowane z UK)

a przy 21zl (dziabnelo 2zl - przy przewalutowaniu na $)
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: ebay.co.uk

Post autor: artemis » 2008-12-09, 01:12

Dzieki za odpowiedź :smile: . To w koncu jest jakaś różnica czy konto założe na ebay.pl czy ebay.co.uk(wogole da sie)??? bo w sumie jak w ebay.pl wpisze sie coś to z całego świata wyskakują... czyli jak na polskim ebayu wyskoczy to znaczy że na pewno do Polski wysyłaja...?

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: ebay.co.uk

Post autor: ramzes64 » 2008-12-09, 19:34

wysylaja na adres podany w serwisie - tak jak w allegro, no chyba ze chcesz na inny, to wtedy bys musial napisac do sprzedajacego ze chcesz pod inny adres przesylke dostac.

Ja mam konto na polskim ebayu i mi wystrczy - fakt - na angielskim jest duzo tanich rzeczy, no ale nie wszystkie wysylane są poza anglie (no chyba ze bys popytal sprzedajacych).
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: ebay.co.uk

Post autor: artemis » 2008-12-09, 22:10

Mmmmmmmmmmm bo mi bardziej chodziło o to czy to jakaś różnica gdzie sie zarejestruje.. No bo myslalem zeby na ebay.co.uk a nie na ebay.pl ale w sumie na ebay.pl też chyba można wyszukiwać przedmioty z całego świata...


żeby tak jakoś konkretnie czy np jak sie zarejestruje na ebay.pl to czy bede miał dostęp do wszystkich zagranicznych aukcji....?

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: ebay.co.uk

Post autor: ramzes64 » 2008-12-09, 23:49

ogolnie dostep masz do aukcji w danym kraju - jesli wchodzisz w kategorie z poziomu strony

jesli na glownej wpiszesz konkretna nazwe szukanego produktu, to znajdzie ci wszystko co wysylane jest do polski

na polskim ebayu jest kiepsko pokategoryzwane, bo tam masz ogolnie Nintendo, a i tak nic nie ma tam, tylko z niemiec, a na angielskim masz ladnie podzielone na konsole, no ale tam jak na allegro - glownie wysylka do swojego kraju

* jak szukasz na stronie glownej, albo w zaawansowanych to chyba pokazuje wszystkie dostepne z wysylka do polski, jesli sa jakies aukcje polskie to sa na samej gorze, a nizej z reszty swiata (zawsze pisze skad aukcja pochodzi)

zobacz jak to dziala, poszukaj czegos sobie i bedziesz wiedzial - myslalme ze ebay.pl jest do bani, ale w sumie dziala z Anglia i HongKongiem (bo juz kupowalem) wiec podoba mi sie - bo dziala
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: ebay.co.uk

Post autor: artemis » 2008-12-10, 11:44

Ale moge normalnie na ebay.co.uk sie zarejestrować i licytowac bez zadnych problemów ze jestem z polski? A o wysyłkę chyba sie bede pytał każdego u którego bede chcial cos kupic... Sklepy pewnie wysyłają za granicę a z prywatnymi mysle ze tez czasem da sie dojść do porozumienia zeby do polski wysłali...

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: ebay.co.uk

Post autor: ramzes64 » 2008-12-10, 18:20

nie wiem - chyba mozesz - ale jest sprawa potwierdzenia (jesli chcesz sprzedawac) - tam sie jakiegos smsa w polsc wysylalao, wtedy koperte wysylali na adres z kodem - ja tego w sumie nie robilem - na ebay.pl tylko moge kupowac ;D

to chcesz zalozyc tylko jedno konto? PL lub CO.UK - no nie wiem - ja mam na polskim , na angielskim jest wiecej rzeczy i przejzysciej s kategoryzowane.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: ebay.co.uk

Post autor: artemis » 2008-12-10, 23:23

No ja myślałem żeby sobie jedno konto założyć bo po co mi dwa... a skoro juz kupywałbym tylko z anglii to myślałem o ebay.co.uk... Sprzedawać nic nie chce.... Angielski znam dobrze więc o paczki do polski bede sie wypytywał...

Chyba żeby konto założyć sobie na ebay.pl, aukcje oglądać na ebay.co.uk a kupować przez ebay.pl...Tylko czy wtedy miałbym dostęp do wszystkich angielskich aukcji...?

Same problemy a konto musze sobie założyć bo gry zbieram tylko w Boxach a dostać np. takie Bust a Move na N64 w Boxie na allegro graniczy z cudem:/... Ciągle powtarzają sie praktycznie te same tytuły...

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: ebay.co.uk

Post autor: ramzes64 » 2008-12-11, 01:04

z polskiego ebaya nie zobaczysz chyba wszystkich aukcji angielskich (tylko te ktore sa do polski wysylane) - chyba

to zaloz sobie konto na angielskim - chyba mozesz - a skoro nie bedziesz sie weryfikowal - to adres jak podasz polski to sie chyba nie przyczepia, no chyba ze maja tam cos w formularzu rejestracyjnym - musisz poszperac, ale pewnie sie da - ba musi sie dac.

w sumie brat w angli mieszka, to ma konto angielskie zalozone - a adres pewnie mozna zmieniac do woli
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: ebay.co.uk

Post autor: Gimiak » 2008-12-11, 08:57

Widzę, że się nie dogadacie. :P Zakładając konto na ebay.pl możesz bez problemów korzystać z prawie wszystkich serwisów ebay dostępnych na świecie. Wystarczy otworzyć stronę danego serwisu (np ebay.co.uk) i się w normalny sposób zalogować. "Mój ebay" będzie oczywiście w języku serwisu, do którego się zalogowałeś. Niestety nie wszystkie gry możesz kupić, wystawiając aukcje sprzedający wielokrotnie zaznaczają, że wysyłka tylko w obrębie danego kraju. Sprawdzają to na podstawie adresu rejestracji. Oczywiście można to obejść. :) Zarejestruj się na adres polski, a następnie zmień adres rejestracji np. na UK. Dodaj tylko główny adres wysyłkowy do polski i ebay.co.uk stoi przed tobą otworem. Warto przed licytacją zapytać sprzedającego o koszt wysyłki do PL oraz o to czy będzie jeden wspólny koszt wysyłki, czy za każdy przedmiot zapłacić trzeba będzie osobno. W ciągu okresu w jakim "działam" zdarzyło mi się kilku buraków, którzy chcieli zarobić na koszcie wysyłki życząc sobie za każdy przedmiot dodatkową, pełną kwotę kosztu wysyłki.

Ramzes: Przeczytaj regulamin forum. Z tego co wiem, to zaczynamy zdania od wielkiej litery i kończymy je kropką. W twoim przypadku tekst wygląda jak seria z karabinu maszynowego.

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: ebay.co.uk

Post autor: artemis » 2008-12-12, 00:48

Dzięki wam za pomoc :smile: . No to teraz już chyba prawie wszystko jasne dla mnie :smile: .
Ostatnie pytanko tylko bo nie mam karty kredytowej a jak wszedłem na strone paypala to jest tam chyba jakieś powiazanie z tym... Można sobie normalnie zasilać konto za pomocą przelewów bankowych czy musze sobie karte kredytową specjalnie wyrobić?

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: ebay.co.uk

Post autor: ramzes64 » 2008-12-12, 01:57

Gimiak:
O - nie wiedziałem że można sie logowac na innych serwisach - sprawdziłem i można :D

artemis:
Co do karty, ja założyłem paypal'a, wcześniej wyrobiłem sobie w mBanku virtualną karte (do tranzakcji w internecie) - i tam moge spokojnie sobie doładowywać i rozładowywać tą karte. Można przelać kase z konta, na konto paypal - ale idzie to z 3dni - jak normalny przelew - no i jest chyba problem z "rozładowaniem paypal'a" - bo wtedy jest jakaś prowizja jak rozładowujesz to ci chyba coś zabierają. Dlatego wydaje mi się ze z karty lepiej, bo paypal posredniczy w tranzakcji, a nie jest kontem z ktorego są robione przelewy.

* Założylem sobie ta karte właśnie do ebaya no i np do kupowania gier z WiiWare / Virtual Console - bo to zawsze o te 5zł taniej ;D - niż kupować zdrapke na Allegro z punktami Wii.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: ebay.co.uk

Post autor: Gimiak » 2008-12-12, 07:56

artemis pisze:Ostatnie pytanko tylko bo nie mam karty kredytowej a jak wszedłem na strone paypala to jest tam chyba jakieś powiazanie z tym... Można sobie normalnie zasilać konto za pomocą przelewów bankowych czy musze sobie karte kredytową specjalnie wyrobić?
Z tego co mi wiadomo, to nie obecnie nie musisz mieć karty kredytowej, wystarczy zwykły rachunek bankowy. Pieniądze wpłacasz na konto paypal za pośrednictwem przelewu. W teorii trwa to kilka dni (2-4), ale jak to wygląda w praktyce nie wiem. Ja, podobnie jak Ramzes, mam kartę elektroniczną z mbanku. Dzięki karcie nie musisz czekać na zasilenie konta paypal, pieniądze pobierane są bezpośrednio ze środków przelanych na kartę. Nie jest to stricte karta kredytowa, która daje ci jakiś tam limit, a karta na którą przelewasz sobie pieniądze. Coś jakby subkonto.
Zresztą, o kartę kredytową teraz nie trudno - wszędzie ją wciskają dziady jedne. Ostatnio zjebałem kobietę z ING za to, że zadzwoniła do mnie po 19 z informacją o tym, że jaki to ja nie jestem ważny dla ich banku i jaką to oni mi specjalną ofertę przygotowali... Dziadostwo.

Tyle, jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to pisz.

ramzes: moje normalne przelewy idą 24h. :P No chyba, że ktoś wpłaca za pośrednictwem poczty, to forsę mam w okresie 2 - 5 dni po dacie wpłaty. Z tego co mi wiadomo, to ani za naładowanie ani na rozładowanie karty nic się nie płaci. :P

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: ebay.co.uk

Post autor: ramzes64 » 2008-12-12, 18:34

za zaladowanie i rozladowanie karty nic sie nie placi - za karte w mbanku placi sie tylko 25zl za rok

placi sie prowizje za rozladowanie paypala (chyba) do kwoty 500zl

mozna przelac na paypala - ja sprawdzalem, trwalo to do 3dni - przelalem sobie 1zl - ale wtedy jaki to ma sens? ... jesli niemialbym karty, to bym musial porzadnie zasilic paypala, aby na nim zawsze jakies pieniadze byly. A jak ma sie karte to pieniadze przechodzą przez paypal, a nie ma ich na koncie paypal (wiec jak nie ma tam pieniedzy, to nie mozna zaplacic za rozladowanie) ... dlatego wygodniej jest miec karte kredytową (np taka jak mam w mbanku)
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ODPOWIEDZ