Goozex

Ogólna dyskusja o handlu.
Awatar użytkownika
3bik_z
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-05, 21:03

Re: Goozex

Post autor: 3bik_z » 2009-05-05, 12:01

Dzisiaj przyszło Battalion Wars na GCN, Wkładam płytę do napędu, wszystko się doczytuje mniej-więcej do loga Nintendo, wtedy pokazuje się klasyczny komunikat o błędzie. Po kilku próbach odpalenia poszedłem wystawić negatywny komentarz na Goozexie, ale pomyślałem, że przeczyszczę przedtem płytę pastą do zębów, gdzieś słyszałem, że to pomaga - a i tak już bardziej bym nie zepsuł. Po wysuszeniu płyty wkładam do napędu, myślałem, że się wcale nie odpali - a tu miła niespodzianka, śmiga jak nowa. :grin:

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Goozex

Post autor: soberpl » 2009-05-05, 15:27

Hehe, ta pasta już mi nieraz płytę uratowała :) Bardziej zastanawia mnie co Ci ludzie z nimi robią...

Awatar użytkownika
Shadowpl
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 306
Rejestracja: 2008-12-22, 23:04
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

Re: Goozex

Post autor: Shadowpl » 2009-05-05, 15:29

Wystawiłem kolesiowi negatywa, 3 tygodnie i gry nie ma. Zero kontaktu, z resztą jak widze nie tylko ja wystawiłem. Ogólnie niby jeżeli się nie obroni w ciągu 2 dni dostane punkty zwrotne.
<PSX> <GBA> <PS2> <XBOX> <NGC> <PSP> <NDS> <WII> <X360> <3DS>
Obrazek

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Goozex

Post autor: soberpl » 2009-05-05, 15:41

Raz jeszcze ja. Dokupiłeś pkt czy teraz gra zdrożała do 300? Jaką metodą i jak wyszło w przeliczeniu jeżeli to pierwsze.

Awatar użytkownika
3bik_z
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-05, 21:03

Re: Goozex

Post autor: 3bik_z » 2009-05-05, 17:17

Można sprzedawać też gry, ja nie kupuję punktów. Sprzedałem pare staroci z kompa po 100 i mam. Kupowanie się IMO nie opłaca.

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Goozex

Post autor: Keitaro » 2009-05-05, 22:02

Można też zobaczyć na jakie gry sa chętni i jak są punktowane, a następnie takie tytuły kupić na Allegro i potem sprzedać na Goozex :) Długa droga, ale max widziałem można tak za 20zł jakieś zdobyć z 500pkt..

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Goozex

Post autor: Axi0maT » 2009-05-06, 06:52

Odnosnie Goozexa to przyszedl do mnie ostatnio mail ktorego niestety skasowalem (wiec nie jestem pewien czy aby na pewno o to chodzilo), informujacy ze "grupa wymiany" zostala zawezona tylko do mojego regionu. Wnioskuje z tego ze teraz "handlowac" moge tylko z osobami z Polski. Ktos wie wiecej bo jakos przestalem sie interesowac tym serwisem i nie przywiazalem do tego wiekszej wagi, a teraz znow mnie naszlo zeby jednak cos wymienic za jego posrednictwem.

Awatar użytkownika
3bik_z
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-05, 21:03

Re: Goozex

Post autor: 3bik_z » 2009-05-06, 07:11

Tak, o to chodziło, nie wiem w sumie dlaczego to zrobili, ale żeby powiększyć swój region trzeba wejść w "My account" i w "trading region" i pozaznaczać państwa, z którymi się chce handlować.

Awatar użytkownika
Logitech
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 22
Rejestracja: 2009-04-05, 22:27

Re: Goozex

Post autor: Logitech » 2009-05-06, 20:39

Axi0maT, po prostu zmieniono domyślne ustawienia: z handlu ze wszystkimi krajami UE na kraj z którego się zarejestrowałeś. Admini chyba nie do końca przemyśleli ten krok bo zawęża to grupę tradujących "globalnie" o osoby, które zapomną przestawić tych ustawień, czy też w ogóle w gąszczu spamu nie zauważyły tego maila. Na forum goozex'a trwa ostra dyskusja i krytyka tego posunięcia dlatego zdaje się, że administracja będzie musiała inaczej rozwiązać problem wersji językowych.

Kilka pozytywnych zmian zaszło natomiast w związku z problemem "dojenia" serwisu. Admini w końcu wzięli się do roboty i zbanowali wiele kont, których właściciele w sposób ewidentny wykorzystywali lukę w postaci 100 darmowych punktów w celu dotowania konta głównego. Z dniem dzisiejszym zmienił się również sposób przydzielania darmowych punkciaków - rejestrując nowe konto otrzymujemy 2 trade tokeny zamiast 100 punktów i 1 tokena. Po pierwszej, zwieńczonej sukcesem transakcji (pozytywny feedback) sprzedający otrzymuje jednorazowo 100 darmowych punktów + oczywiście punkty za sprzedaż.
Reasumując: jedynym sposobem na uzyskanie bonusowych punktów jest na chwilę obecną prowadzenie uczciwej wymiany. Punkty można też nabyć w systemie za 5 euro. Dzięki temu rozwiązaniu goozex został uwolniony od naciągaczy :)

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Goozex

Post autor: soberpl » 2009-06-27, 14:36

A mnie oszukali :P Ale od początku. Wybrał mnie jakiś koleś i miał wysłać Soul Calibu II na GC. W polu zamieszkanie miał wpisane chyba London/ Lodz czy jakoś tak. Nie napisał żadnej wiadomości, a status wysłane więc i ja nic nie pisałem. Cierpliwie czekałem i się nie doczekałem... Co prawda dostałem powiadomienia z Goozex, że jeżeli w ciągu chyba 2 dni nic nie przyjdzie mam wystawić negatywa, ale zapomniałem... I tym o to sposobem straciłem szansę na darmową grę :p

Awatar użytkownika
Rondel Spears
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 298
Rejestracja: 2007-01-15, 18:01
Kontakt:

Re: Goozex

Post autor: Rondel Spears » 2009-06-28, 15:45

A mi przyszedł Outrun 2006 z Anglii w doskonałym stanie :).
Blah, blah, blah :/

Awatar użytkownika
3bik_z
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-05, 21:03

Re: Goozex

Post autor: 3bik_z » 2009-06-28, 17:47

Do mnie przyszły do tej pory trzy gry na GameCube'a. w tym dwie w stanie idealnym - TimeSplitters2 i Star Wars Rouge Squadron II: Rouge Leader i jedna - Battalion Wars - z porysowaną płytą, ale po przeczyszczeniu zaczęła chodzić. Ostatnio zapomniałem trochę o goozeksie, mam jeszcze jeden trade credit, także muszę coś sprzedać i kupię jeszcze jedną gierkę :P

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Goozex

Post autor: stoodio » 2010-06-05, 18:40

Heh, chyba każde growe forum zwróciło uwagę na Goozex (od niedawna PlaySwap). Osobiście wysyłam i odbieram gry od marca 2k9 i jestem wyjątkowo zadowolony z tamtejszego mechanizmu wymiany gier. Z ciekawszych tytułów wyrwałem Demon's Souls Deluxe Edition, Folklore czy Chrono Trigger DS - wszystko w wyśmienitym stanie :D Aktualnie spodziewam się trzech tytułów (m.in. Super Paper Mario). Jedynym mankamentem serwisu jest brak oferty retro gier - co mam nadzieję niedługo się zmieni (na Goozex.com już handlują starymi hitami).
Obrazek

ODPOWIEDZ