eBay - zmiany na lepsze?

Ogólna dyskusja o handlu.
ODPOWIEDZ
soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

eBay - zmiany na lepsze?

Post autor: soberpl » 2006-06-04, 12:47

Ostatnio dosc szerokim lukiem omijalem eBay.pl z powodu wielu aukcji ,na ktorych byly wystawiane 'piraty' gier na PS2 , Xbox ,czy 'romy' i nikt na to nie reagowal, az do wczoraj gdy tam zajrzalem. Postanowilem wystawic sobie gry (allegro powinno sie smazyc w piekle za te prowizje!) i spotkala mnie mila niespodzianka. Gdy chcialem wystawic przedmiot w formularzu 'sprzedaj' pojawil sie komunikat o rejstracji dla sprzedajacych :roll: przyznam ,ze poczatkowo bylem zdziwiony ,ale po chwili pomyslalem 'no nareszcie zakupy beda bezpieczniejsze' ,aaa no i wszystkie aukcje z piratami ,czy romami zniknely :) Czy myslicie ,ze dzieki takim rozwiazaniom eBay ma szanse wreszcie dogonic/przegonic allegro lub zmusic ich do obnizenia/zniesienia prowizji?

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: eBay - zmiany na lepsze?

Post autor: Blackie » 2006-06-04, 17:01

Tja, wysylasz ksero dowodu i mozesz sprzedac. Wiem, bo przez to przechodzilem. Z tym, ze to bylo niemal od poczatku ebaya i w niczym nie pomoglo a nawet zaszkodzilo, bo ludzie uzywali nie swoich danych. Zreszta bylo o tym glosno swego czasu. Dla przypomnienia - np. ostatnio ktos podszywal sie pod pracownika allegro i wymagal ksera dowodu osobistego.
He only went so far as the subconscious.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: eBay - zmiany na lepsze?

Post autor: froger3 » 2006-06-04, 17:16

watpie;/ allegro ma za duza renome obecnie...

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: eBay - zmiany na lepsze?

Post autor: soberpl » 2006-06-04, 20:43

Blackie : nie wydaje mi sie. Konto na eBay'u mam od poczatku i kiedys normalnie sprzedawalem ,a teraz znowu mnie naszlo i taki "zonk" :wink:
froger3 : niby masz racje ,ale gdyby liczba towarow byla porownywalna co na allegro mysle ,ze ludzie przeszli by na strone eBay wkoncu darmowe...

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: eBay - zmiany na lepsze?

Post autor: froger3 » 2006-06-04, 21:01

sober: tylko wiesz:

1) rozreklamuj to, bo jak widac marka EBAY to tylk omarka portalu zagranicznego. Jego polskie wydanie nic tutaj w porownaniu do allegro nie znaczy.
2) stworz ta konkurencje dla allegro, bo o ile zagraniczny ebay zmiata allegro cenami(mowie o grach, ale tez nie caly czas), to polskie allegro polskiego ebaya zmiata wlasnie ta liczba przedmiotow.

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: eBay - zmiany na lepsze?

Post autor: soberpl » 2006-06-04, 22:41

Zgadzam sie z Toba :) dlatego pisalem "gdyby" :P moze za kilka lat...

ODPOWIEDZ