Sklepy we Włoszech

Ogólna dyskusja o handlu.
ODPOWIEDZ
kamimak
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 64
Rejestracja: 2008-06-23, 11:55
Lokalizacja: Sieradz

Sklepy we Włoszech

Post autor: kamimak » 2011-04-27, 19:42

Czy ktoś z forum zna może jakieś miejscówki w Rzymie, gdzie można znaleźć jakiś sprzęt konsolowy? Jak ogólnie wyglądają ceny gier we Włoszech? Interesują mnie wszystkie konsole - retro i te współczesne.
MOJA KOLEKCJA:
Gamespot
Playfire
3DS~Wii~PS3~X360~PSP~DS~PS2~GBA~GBC~GB

Awatar użytkownika
ZiQ
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 308
Rejestracja: 2009-01-31, 17:50

Re: Sklepy we Włoszech

Post autor: ZiQ » 2011-04-27, 21:25

Tutaj Ania, nie ZiQ ( ale ja zaglądam jako niezalogowana czasami poczytać :) jestem wyśmienicie obeznana w temacie więc postanowiłam się występnie zalogować i Ci pomóc.

Numerem jeden jest ten adres:
http://www.gamestop.it/
Gamestopy są porozrzucane po całym Rzymie jak szalone i byłam chyba w każdym ( no, może oprócz tego koło lotniska). Jeżeli szukasz czegoś konkretnego co jest na stronie możesz sprawdzić czy dana rzecz jest dostępna w konkretnym sklepie. Dużo rzeczy nie ma na necie - np. gry używane. Ceny jeśli chodzi o sprzęt są niższe i często się trafiają jakieś promocje ale np. gier na Wii nie opłaca się na maksa kupować ( ceny iście katalogowe). Mają też promocję jak wychodzi nowa konsola że przynosisz starą wersję i np 2 gry i dostajesz rabat ( teraz tak jest z 3DS). Ogólnie wyposażenie jest bardzo bardzo zróżnicowane - w jednym GS (przy via Tuscolana) trafiłam na obłędne Nintendowe sprzączki do pasków. A na przykład w CH przy stacji Cinecitta meega bieda.

Pamiętam jeszcze jeden sklep gdzieś po trasie pomiędzy Piazza di Spagna i Piazza del Popolo ( tam gdzie jest tak mega mega dużo sklepów dla turystów i takich słodziutkich wystaw) jest sklep multimedialny z bardzo dużym wyborem gier.

Napisz na czasu jedziesz i jak bardzo ogarniasz Rzym to może sprzedam Ci moją najukochańszą miejscówkę ( jak zostajesz dłużej to sorry nie mogę bo będę mieć konkurencję na polowaniach :]

PS. Czy może przy okazji Beatyfikacji masz ochotę pozwiedzać sklepy growe ;PP

Mam w pamięci jeszcze parę sklepów ale mogę zaserwować tylko mgliste opisy jak dojechać :)

Ogólnie jeszcze dopiszę że Wii cały czas trzyma poziom cenowy ( bardzo popularne) z DS jest lepiej - bardzo duży wybór ale ceny są różne ( czasami okazja czasami groza ;)) PS3 i X nie mam więc nie interesowałam się, PSP zdecydowanie mniej popularne - przez to o wiele mniejszy wybór używek. Ze 3 lata temu Gacek w GS używany ( idealny stan) 40eu + mnóstwo gier po 5 eu i promocja że bierzesz 3 płacisz za 2, w roku zeszłym były już gry tylko na ps2.

kamimak
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 64
Rejestracja: 2008-06-23, 11:55
Lokalizacja: Sieradz

Re: Sklepy we Włoszech

Post autor: kamimak » 2011-04-27, 21:32

Jadę do Włoch na 6 dni, właśnie na Beatyfikację JP II :)
Nigdy tam nie byłem, także moja znajomość miasta jest zerowa, więc przyda mi się wszelka pomoc. Konkurencji raczej nie będę Ci robić, bo następnym razem odwiedzę Rzym pewnie za kilka/kilkanaście lat...
MOJA KOLEKCJA:
Gamespot
Playfire
3DS~Wii~PS3~X360~PSP~DS~PS2~GBA~GBC~GB

Awatar użytkownika
ZiQ
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 308
Rejestracja: 2009-01-31, 17:50

Re: Sklepy we Włoszech

Post autor: ZiQ » 2011-04-27, 21:50

Musiałbyś mieć czas w Pon, Śr lub Sb od ok. 7-8. Dodatkowo dojechać na koniec linii metra A ( ten koniec gdzie jest bliżej do Piazza di San Pietro) potem przesiadka w 46/ ( w stronę Torresina) wysiadasz przystanek za placykiem z rondem ( będziesz wiedzieć :] - takie urocze typowo włoskie targowisko ze stertami warzyw i ryb jest tuż obok) - trzeba samemu wcisnąć że stop bo nie zatrzymują się na wszystkich tylko n tych gdzie ktoś wysiada/wsiada. Po prawej stronie w górę górki jeśli widzisz mnóstwo ludzi to dobrze trafiłeś :)). Musisz mieć przygotowane drobniaki i baterie żeby sprawdzać sprzęt. Jeśli nie znasz włoskiego nie wróżę sukcesu ( obczaj takie słowa jak jedno euro i za drogo i nie mam więcej kasy i na pewno nie działa xD). Nie mogę obiecać że coś znajdziesz ale ja prze 1,5 miesiąca polowań musiałam kupić drugą walizkę żeby sprzęt mi się pomieścił. Może też być tak że z racji beatyfikacji policja wywaliła wszystkich cyganów z miasta ( a to ich skill grzebania po śmietnikach daje takie skarby jak suikoden II za 1eu :]) ale policja włoska jest leniwa a już jest ciepło i cyganie na pewno wylegli z jam więc na pewno coś będzie.
Boże mam nadzieje że nikt nie mieszka na stałe w Rzymie :((((

Aha, jeśli nie masz odwagi to polecam GameStopy i tak pozwiedzać - zupełnie inny poziom kupowania gier i lajfstajlu growego :)

kamimak
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 64
Rejestracja: 2008-06-23, 11:55
Lokalizacja: Sieradz

Re: Sklepy we Włoszech

Post autor: kamimak » 2011-04-28, 06:58

Dziękuję bardzo za dokładny opis, na pewno się przyda. To teraz czas na łowy. Na pewno pochwalę się w odpowiednim temacie, jeżeli coś upoluję :P Jeszcze raz wielkie dzięki, Aniu :)
MOJA KOLEKCJA:
Gamespot
Playfire
3DS~Wii~PS3~X360~PSP~DS~PS2~GBA~GBC~GB

ODPOWIEDZ