Super Okazje / Gratisy itp.

Ogólna dyskusja o handlu.
Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: Ukukuki » 2012-01-19, 10:33

Dziwne te aukcje, może jakimś cudem gość ma dostęp do serwisu i dostał padnięte konsole. Przeważnie wysyła się w oryginalnym pudełku bez padów więc to by się zgadzało. Odpady z serwisów bardzo łatwo dostać jeśli się pracuje w zakładzie utylizacji sprzętu elektronicznego albo ktoś znajomy. A działające PSP jest tylko dla picu żeby sobie pomyśleli ,że reszta też pewnie sprawna:P Nikt nie wykorzystuje części z padniętych konsol idą one do utylizacji. Dziwne jest to ,że do konsoli nie ma padów. Chociaż osobiście składał bym się do opcji ,że to jest kradzione:P

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: kanarekkk » 2012-01-19, 10:58

No z 20zl za 3dsa bym dal :D Najpierw bym poprosil dokladniejsze zdjecia, zeby wyswietlacze obejrzec ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: Axi0maT » 2012-01-19, 11:09

Obstawiam wariant Ukukukiego - brak padow faktycznie sugeruje ze to odrzuty poserwisowe.

Spikain
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 948
Rejestracja: 2011-09-11, 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: Spikain » 2012-01-19, 11:31

emet96 pisze:Wiesz... Nowe konsole sa awaryjne. Kolega moj kupil sobie pare lat temu xboxa 360 i zepsul mu sie po pol roku a moj snesik.skonczy w tym roku 20 latek i nic mu nie jest ;).
To nie tylko kwestia tego, czy stara czy nowa, ale tego, czy Microsoft czy Nintendo. Wii też jest nowe, a nie ma z nim nawet w jednej setnej tylu problemów, co z X360.

Awatar użytkownika
marek7_ak
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 245
Rejestracja: 2011-07-26, 20:19

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: marek7_ak » 2012-01-19, 11:48

Ukukuki pisze:Dziwne te aukcje, może jakimś cudem gość ma dostęp do serwisu i dostał padnięte konsole. Przeważnie wysyła się w oryginalnym pudełku bez padów więc to by się zgadzało. Odpady z serwisów bardzo łatwo dostać jeśli się pracuje w zakładzie utylizacji sprzętu elektronicznego albo ktoś znajomy. A działające PSP jest tylko dla picu żeby sobie pomyśleli ,że reszta też pewnie sprawna:P Nikt nie wykorzystuje części z padniętych konsol idą one do utylizacji. Dziwne jest to ,że do konsoli nie ma padów. Chociaż osobiście składał bym się do opcji ,że to jest kradzione:P
Dostać uszkodzone konsole z oryginalnego serwisu M$ wcale nie jest tak trudno, mój znajomy kiedyś "załatwił" sobie kilka takich egzemplarzy i sprzedał je na części z zyskiem. Więc i tutaj jest taka sytuacja zwłaszcza że tak jak zauważyłeś są to same konsole z kartonem czy tak jak są wysyłane do serwisu.

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: ping » 2012-01-19, 11:56

Microsoft zawsze prosi o to, żeby wysyłać konsole w neutralnym kartonie, nie tym oryginalnym.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dj_Anndzia
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 402
Rejestracja: 2011-08-30, 17:14
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: Dj_Anndzia » 2012-01-19, 12:43

To sprzęt jest nienaprawialni czy nieopłacalny do naprawy? Ceny idą w górę i do tego wystawił sprzęt znowu min PS3, DSi. Najlepsze to ze pojawiło się PSP kolejne i stan nieznany, a poprzednie potrafił sprawdzić. Cholera skąd on to ma, też bym chciała mieć takie dojście:D

Aż kusi licytować, ale zapewne ceny będą duże zeby ryzykować, patrząc na to jak już stoją niektóre rzeczy.
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)
http://collector-retrogame.blogspot.com/

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: Ukukuki » 2012-01-19, 12:51

Spikain pisze:To nie tylko kwestia tego, czy stara czy nowa, ale tego, czy Microsoft czy Nintendo. Wii też jest nowe, a nie ma z nim nawet w jednej setnej tylu problemów, co z X360.

Ma ogromne znaczenie:P Stare klocki padały jak muchy większość ich już nie działa. Przegrzewały się strasznie, nowe są ok. Konsole Sony, M$ i Nintendo są produkowane przez tą samą firmę Foxconn. Jak masz konsole Nintendo to nie znaczy ,że Nintendo ją wyprodukowało, masz tylko brandowane przez tą firmę. Nawet nie orientuje się czy Nintendo ma swoje fabryki, ktoś wie? Sony na pewno, M$ nie wiem coś na Węgrzech działali.
Dj_Anndzia pisze:To sprzęt jest nienaprawialni czy nieopłacalny do naprawy? Ceny idą w górę i do tego wystawił sprzęt znowu min PS3, DSi. Najlepsze to ze pojawiło się PSP kolejne i stan nieznany, a poprzednie potrafił sprawdzić. Cholera skąd on to ma, też bym chciała mieć takie dojście:D

Aż kusi licytować, ale zapewne ceny będą duże zeby ryzykować, patrząc na to jak już stoją niektóre rzeczy.
Nieopłacalne do naprawy. Chociaż wydaje mi się ,że dyski ,napędy ,chłodzenie można wykorzystać ponownie. Pod warunkiem ,że sprzęt faktycznie jest po serwisowy. O ile w poprzedniej generacji naprawiano i sprzedawano w sklepach z zaznaczeniem ,że sprzęt naprawiany czy coś. Chyba PS2 wtedy miało inny kolor pudełka, nie orientuje się dokładnie.
marek7_ak pisze:Dostać uszkodzone konsole z oryginalnego serwisu M$ wcale nie jest tak trudno, mój znajomy kiedyś "załatwił" sobie kilka takich egzemplarzy i sprzedał je na części z zyskiem. Więc i tutaj jest taka sytuacja zwłaszcza że tak jak zauważyłeś są to same konsole z kartonem czy tak jak są wysyłane do serwisu.
Jest tak jak mówi ping ale i tak mało kto wysyłał w neutralnym. Ja na szczęście nigdy nie musiałem:P

Przypomniało mi się jak kiedyś wystarczyło zadzwonić do M$ ,że ci się pad zepsuł to wysyłali bez problemów następny. Oczywiście ludzie ładnie wykorzystywali to i teraz już trzeba im odesłać zepsutego i czekać tygodniami aż będziemy mieli sprawny:P

Spikain
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 948
Rejestracja: 2011-09-11, 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: Spikain » 2012-01-19, 13:09

Ukukuki pisze:
Spikain pisze:To nie tylko kwestia tego, czy stara czy nowa, ale tego, czy Microsoft czy Nintendo. Wii też jest nowe, a nie ma z nim nawet w jednej setnej tylu problemów, co z X360.

Ma ogromne znaczenie:P Stare klocki padały jak muchy większość ich już nie działa. Przegrzewały się strasznie, nowe są ok. Konsole Sony, M$ i Nintendo są produkowane przez tą samą firmę Foxconn. Jak masz konsole Nintendo to nie znaczy ,że Nintendo ją wyprodukowało, masz tylko brandowane przez tą firmę. Nawet nie orientuje się czy Nintendo ma swoje fabryki, ktoś wie? Sony na pewno, M$ nie wiem coś na Węgrzech działali.

Nie bardzo wiem, czy się ze mną zgadzasz, czy nie zgadzasz :p
Mówię tylko o statystyce: ponad połowa X360 zalicza zgon, podczas gdy w przypadku Wii mamy do czynienia z jakimś procentem czy dwoma (i to pewnie przypadki jak ktoś siadał na konsoli albo kopał ją jak przegrał :p). Ba, dla X360 nawet zrobili na wikipedii osobny artykuł: http://en.wikipedia.org/wiki/Xbox_360_t ... l_problems :D

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: Axi0maT » 2012-01-19, 13:12

Spikain pisze:ponad po�owa X360 zalicza zgon,
Ale tak jak napisal Ukukuki - tylko te starsze modele. Glownie chodzi tu o Xenon i Zephyr. Falcon i Opus byly duzo lepsze. Jasper z awaryjnoscia jest juz ponoc w granicach 10%, a najnowasza Valhalla (czyli te Slimy) to juz na prawde stabilny sprzet (mimo ze do Wii jeszcze im brakuje).

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: ping » 2012-01-19, 13:12

Spikain pisze:
Ukukuki pisze:
Spikain pisze:To nie tylko kwestia tego, czy stara czy nowa, ale tego, czy Microsoft czy Nintendo. Wii też jest nowe, a nie ma z nim nawet w jednej setnej tylu problemów, co z X360.

Ma ogromne znaczenie:P Stare klocki padały jak muchy większość ich już nie działa. Przegrzewały się strasznie, nowe są ok. Konsole Sony, M$ i Nintendo są produkowane przez tą samą firmę Foxconn. Jak masz konsole Nintendo to nie znaczy ,że Nintendo ją wyprodukowało, masz tylko brandowane przez tą firmę. Nawet nie orientuje się czy Nintendo ma swoje fabryki, ktoś wie? Sony na pewno, M$ nie wiem coś na Węgrzech działali.

Nie bardzo wiem, czy się ze mną zgadzasz, czy nie zgadzasz :p
Mówię tylko o statystyce: ponad połowa X360 zaliczała zgon, podczas gdy w przypadku Wii mamy do czynienia z jakimś procentem czy dwoma (i to pewnie przypadki jak ktoś siadał na konsoli albo kopał ją jak przegrał :p). Ba, dla X360 nawet zrobili na wikipedii osobny artykuł: http://en.wikipedia.org/wiki/Xbox_360_t ... l_problems :D
Fixed. Przy slimach problem jest marginalny.

Spikain
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 948
Rejestracja: 2011-09-11, 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: Spikain » 2012-01-19, 13:43

Okej, zwracam honor.

bono
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1273
Rejestracja: 2011-01-23, 21:05

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: bono » 2012-01-19, 16:22

http://allegro.pl/zestaw-n64-limitowana ... 94982.html
Biarac pod uwage stan oraz dostepnosc tej wersji dosc dobra cena

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: Kwaśny » 2012-01-19, 17:29

"Dość dobra"? Ja bym mówił, że jest mega.
 Pokaż
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: kanarekkk » 2012-01-19, 18:38

Dalem 43zl z wysylka za wersje clear blue z sm64. Konsola, kable i kart. Pada nie bylo w komplecie. Dokupilem szarego za 20zl ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ