Pytanie odnosnie...

Ogólna dyskusja o handlu.
Zablokowany
MistrzPodziemi
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 9
Rejestracja: 2006-08-17, 08:58
Lokalizacja: z kartonu
Kontakt:

Pytanie odnosnie...

Post autor: MistrzPodziemi » 2006-08-17, 10:45

Tak wiec do rzeczy - czy jesli posiadam zwykle konto pko inteligo czy moge robic przelewy za granice (tu - zakupy na ebayu) jesli tak to wedlug jakiego przelicznika ida pieniadze? jesli nie to jakie sa inne sposoby ( wolalbym nie podawac nr. karty na paypalu ) blagam pomorzcie!

z gory dziekuje

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Pytanie odnosnie...

Post autor: Morden » 2006-08-17, 10:53

Po pierwsze, jesli posiadasz wlasne konto w banku, tam wlasnie powinienes sie zapytac o aktualne kursy lub sprawdzic je na stronie internetowej PKO. Po drugie, kazdy posiadacz konta moze przelewac pieniadze [o ile na koncie je ma] gdzie mu sie tylko podoba. O szczegoly operacji zapytaj w informacji lub zadzwon do swojego banku.

P.S. - Zalozyciel aukcji ktora chcesz zaplacic musi zgodzic sie na ten sposob przelewania naleznosci. Niektorzy wymagaja PayPal.
Obrazek

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Pytanie odnosnie...

Post autor: Inlagd sill » 2006-08-17, 11:21

Tu znajdziesz wszystko, co powinienes wiedziec i wszystko co trzeba zrobic, zeby placic m.in. via PayPal: http://e-platnosci.23.pl/
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Pytanie odnosnie...

Post autor: Gimiak » 2006-08-17, 12:49

Morden pisze:Po pierwsze, jesli posiadasz wlasne konto w banku, tam wlasnie powinienes sie zapytac o aktualne kursy lub sprawdzic je na stronie internetowej PKO. Po drugie, kazdy posiadacz konta moze przelewac pieniadze [o ile na koncie je ma] gdzie mu sie tylko podoba. O szczegoly operacji zapytaj w informacji lub zadzwon do swojego banku.

P.S. - Zalozyciel aukcji ktora chcesz zaplacic musi zgodzic sie na ten sposob przelewania naleznosci. Niektorzy wymagaja PayPal.
Tu sie nie zgodze, wykonanie przelewu za granice to nie bulka z maslem. Najsmieszniejsze jest to, ze jezeli zalozylbym konto walutowe w Polsce to np z Niemiec moge zrobic przelew bez prowizji, ale z Polski nie.... koszta sa sporawe. Co za bzdura! Stanowczo chce Euro jako pieniadz w Polsce.

Wiem, ze nie bedzie latwo ale kurna z takimi ograniczeniami no nie da sie ...

MistrzPodziemi
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 9
Rejestracja: 2006-08-17, 08:58
Lokalizacja: z kartonu
Kontakt:

Re: Pytanie odnosnie...

Post autor: MistrzPodziemi » 2006-08-17, 12:55

No wlasnie a moje konto nie jest walutowe wiec moze byc jeszcze drozej. I jeszcze jedno - w paypalu dziwi mnie tylko wpisanie numeru karty tzn pobiora mi pieniadze? jesli tak to ile i czy jest to bezpieczne?

// EDIT

a takrze poniewaz jestem nienajleprzy z angielskiego jak bedzie przelew lub cale zdanie - poprosze o dane do przelewu
Ostatnio zmieniony 2006-08-17, 13:10 przez MistrzPodziemi, łącznie zmieniany 1 raz.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Pytanie odnosnie...

Post autor: Morden » 2006-08-17, 12:58

Gimiak pisze:Tu sie nie zgodze, wykonanie przelewu za granice to nie bulka z maslem.
Piszac mojego posta odpowiedzialem iz przelew zrobic mozna jesli ma sie konto. Po reszte informacji [oplaty operacyjne, prowizje] nalezy udac sie do banku, poniewaz nie znam stawek PKO. Z czym tu sie nie zgadzac? Hehe.
Obrazek

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Pytanie odnosnie...

Post autor: Inlagd sill » 2006-08-17, 13:55

Rejestracja i uzywanie PayPala jest w 100% bezpieczne (tak, za pierwszym razem pobieraja kilka zlotych, ktore jednak oddaja przy pierwszym zakupie).

Najoszczedniejsza wersja zaklada konto w mBanku (koszt: 0,00) + karte do zakupow w sieci mBanku (25,00 rocznie). Nie ma przy tym zadnego znaczenia czy to konto w polskiej walucie czy tez nie, bo przy zaplacie bank zamienia polska walute na zadana (a w przypadku mBanku oplata za to jest nieznaczna). I sa to juz absolutnie wszystkie wydatki (a wiem co mowie, bo sam takiego rozwiazania uzywam).

W przypadku placenia PayPalem nie potrzebujesz tez zadnych danych do przelewu z wyjatkiem adresu mailowego pod ktorym osoba ktorej chcesz zaplacic posiada konto PayPal. To jeden z flagowych punktow PayPala: anonimowosc wobec drugiej osoby (kupujacy-sprzedajacy).

Jeszcze raz polecam strone http://e-platnosci.23.pl/ na ktorej wszystko jest lopatologicznie wytlumaczone i pokazane krok po kroku. W razie pytan sluze pomoca.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

MistrzPodziemi
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 9
Rejestracja: 2006-08-17, 08:58
Lokalizacja: z kartonu
Kontakt:

Re: Pytanie odnosnie...

Post autor: MistrzPodziemi » 2006-08-17, 21:36

Dziekuje wszystkim temat uwazam za zamkniety.

Zablokowany