Filozofia handlu

Ogólna dyskusja o handlu.
YukiDeSan
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 369
Rejestracja: 2010-04-21, 18:01

Re: Filozofia handlu

Post autor: YukiDeSan » 2016-02-19, 12:00

Wierze w nie podważalny na dziś dzień fakt, ze 100 Euro to 430zl a nie 100zl :) Chyba ze działasz po jakims innym nieoficjalnym kursie :o

A wystawiam sobie wszedzie, czemu mam sie ograniczac, niemniej na allegro zawsze lezy najmniej, z 10 aukcji dla zasady, tylko w świeta przy zwiekszonym zainteresowaniu troche wiecej zapodam, i jesli cie w oczy kolą to nie musisz ich ogladac :)

Do gara co włozyc mam, na rachunki starcza, a i kupie sobie czasem cos i gdzies pojade. Takze nie jest zle w tej branży, sklepik prosperuje i nie musze w nic w tej kwestii wierzyć :wink: Dodatkowo nie jedna osoba ceni sobie ze mna wspolprace. Ci co chcą, źle nie maja :)

przemorg
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 297
Rejestracja: 2015-03-01, 16:16
Lokalizacja: Poznan*

Re: Filozofia handlu

Post autor: przemorg » 2016-02-19, 12:20

YukiDeSan pisze:Wierze w nie podważalny na dziś dzień fakt, ze 100 Euro to 430zl a nie 100zl :) Chyba ze działasz po jakims innym nieoficjalnym kursie :o
Nadal chyba nie łapiesz - dla Niemca 100€ to jak dla nas 100zł.
Idąc dalej, gdy Niemiec zapłaci Ci za grę wartą 430zł (~ 100€), to odczuje to tak, jakbym np. ja kupił w Polsce gre za 100zł. Z tego względu naszym zdaniem popyt na ebay jest większy na takie graty niż w PL.
Chyba prościej się nie da.

YukiDeSan
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 369
Rejestracja: 2010-04-21, 18:01

Re: Filozofia handlu

Post autor: YukiDeSan » 2016-02-19, 12:29

Doskonale od samego poczatku ŁapieM :)

Ale ja mam w sakwie 430. I to jest dla mnie najwazniejsze. Naprawde nie zagłębiam sie w czyjes odczucia. Liczy sie kwota zapłacona za gre, w tym wypadku to 430zl i to jest jedyna rzecz, ktora ma dla mnie znaczenie. A nie to ze dla niemca 100 Euro to 100zl...co mnie to obchodzi :) Wazne ze dla mnie to 430zl i tyle otrzymuje, czyli ze jestem bogatszy o 430zl :)

Kwestie emocjonalne nie maja dla mnie wogole znaczenia :) Co ja ksiądz, filozof czy moze psychiatra ?

Sprzedajesz i nie wnikasz czy ktos wydaje na to dorobek zycia, czy moze kieszonkowe jednodniowe. Cóż mnie to interesuje :) Takze ja od samego poczatku doskonale to rozumiem, ale nie ma to dla mnie znaczenia podczas sprzedazy. I to probuje od samego poczatku ślicznie ukazać :wink:

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: Filozofia handlu

Post autor: Mniamniacz » 2016-02-19, 15:00

YukiDeSan pisze: Sprzedajesz i nie wnikasz czy ktos wydaje na to dorobek zycia, czy moze kieszonkowe jednodniowe. Cóż mnie to interesuje :) Takze ja od samego poczatku doskonale to rozumiem, ale nie ma to dla mnie znaczenia podczas sprzedazy. I to probuje od samego poczatku ślicznie ukazać :wink:
A ludzie z Tobą dyskutujący "ślicznie" starają się od początku ukazać, że ich z kolei nie interesuje to, że wybrałeś pracę w handlu i dla Ciebie to zwykły biznes. Żyjesz ze sprzedaży gier i konsol? Świetnie, ja na Twoim miejscu też bym za pewne celował w ebay, bo każdy chce żyć na dostatnim poziomie. Tylko daj już może spokój z tą kapitalistyczną paplaniną o prawach rynku, bo podajesz ją w prześmiewczej otoczce i tylko ludzi tym rozdrażniasz, w tym i mnie coraz bardziej. Takie argumenty, że jakiś Polak kupuje u Ciebie z drugiego krańca EU są co najmniej śmieszne, co starano się już wytłumaczyć, ale widzę jak grochem o ścianę. Żyjemy w Polsce, polskie realia są inne niż w takim UK i ludzie zawsze będą narzekać na takie ceny dopóki nasza rodzima waluta się nie wzmocni i nie będzie traktowana jak "ojro". Chcesz być zrozumiany, ale sam nawet nie starasz się zrozumieć innych. I jesteś w błędzie, na allegro można znaleźć nie tak znowu mało ciekawych okazji, nie wmawiaj, że pustkami świeci. Ebay ma więcej do zaoferowania, ale allegro to nie wysypisko śmieci. BTW o ile mnie pamięć nie myli, to czy przypadkiem nie Ty w zeszłym roku wystawiłeś w ramach licytacji Marvel vs Capcom na Dc, który zszedł ostatecznie taniej niżeli na Twojej drugiej aukcji tylko że z opcją "kup teraz"?

Kończąc już ten mój niezbyt długi i może nie do końca błyskotliwy wywód dopowiem jeszcze tyko jedną rzecz. Branży growej przypisuje się deterministyczny przymus stale rosnącej wartości kolekcjonerskiej, tylko szkoda, że osoby wspierające taką ideologię milczą namiętnie na temat tego, że dane z płyt skazane są na wyparowanie (z „kartridżami” jest lepiej, ale z nimi są inne problemy). Ile czasu te wszystkie nośniki będą sprawne? 50 lat? 70 lat? Płyta to nie dzieło malarskie, że sobie będzie tak leżakować jak wino w muzeach do końca świata i siedem dni dłużej. Nadejdzie taki piękny dzień, że nam albo naszym dzieciom płyty nie odpalą i już z tego względu "kolekcjonerskie" kwoty są wysoce drażniące. To się oczywiście dla rynku już nie liczy i jest to właśnie jeden z wielu dowodów dlaczego branża gier wideo nie dorosła do wielkich pieniędzy i tkwienia w mainstreamie – sprzedawca albo dystrybutor musi być zrozumiany, bo nie miałby czego do garnka włożyć, ale klient z własnymi poglądami i argumentami to już jest śmierdzący problem, którego należy wyśmiać.

YukiDeSan
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 369
Rejestracja: 2010-04-21, 18:01

Re: Filozofia handlu

Post autor: YukiDeSan » 2016-02-19, 16:54

Zaiste prawdziwy z Ciebie Filozof :)

Niemniej nic nie zdzialasz, jesli chcesz cos zakupic. Albo sie dostosujesz do prawa rynku i kursu walut, albo poprostu nie kupisz i obejdziesz sie mysla o zakupie kiedys.

Otoczka zabawna bo i temat zabawny, wiec zbędna powaga :wink:

Ciezko dodac cos wiecej drogi Mniamniaczu (mniam mniam) :|

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Filozofia handlu

Post autor: Kiriki-kun » 2016-02-19, 17:47

Tak jak kilka osób wcześniej, zapytam w takim razie dlaczego coś sprzedajesz na Allegro?
Żeby się nie ograniczać? To tragiczny z Ciebie biznesmen, skoro wystawiasz na Allegro swój towar który ma problem się sprzedać, zamiast pozbyć się go od ręki na ebayu.
Druga sprawa, prawa rynku. Mam nadzieje że zdajesz sobie sprawę że rynek Niemiecki i Polski to dwa różne rynki? Tak samo jak jabłko i pomarańcze to dwa różne owoce?
Chcesz mieć największy zysk, to sprzedawaj na Ebay, a skończ pierniczyć że skoro na ebay ludzie płacą 100 ojro to w Polsce powinni płacić 430 zł.

To tak jakbyś oczekiwał że benzyna będzie po 8 gr/litr, bo tyle kosztuje w Wenezueli....
http://pl.globalpetrolprices.com/Venezu ... ne_prices/

YukiDeSan
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 369
Rejestracja: 2010-04-21, 18:01

Re: Filozofia handlu

Post autor: YukiDeSan » 2016-02-19, 18:26

Sprzedaje na allegro, bo tam ludzie takze kupuja i poszukuja roznych gier. A czepianie sie w kolko Panzer Dragoon Sagi juz sie nudne robi. Nie martw sie o nia, skoro ja sie nie martwie :) Znajdzie kiedys swojego Pana, tak jak jej piecioro rodzenstwa :) Mnie sie jakos ze sprzedaza tu i teraz nie pali, inne rzeczy sie dobrze sprzedaja, to i na nie przyjdzie czas. Napewno nie straca, a zyskaja na wartosci.

A tak wogole to zdajesz sobie sprawe jak cudownie wyglada 5 komplenych Panzer Dragoon Saga na Saturna w PAL obok siebie w sklepowej gablocie za szybka :D ...bylo siedem jakis czas temu, ale dwie juz maja nowy dom i rodzinke :angel:

...i wenzuela daaaaaleko, a niemcy rzut beretrm. Kiepskie porownanie :lol:
...ciemnosc widze Panie...wielka mroczna ciemnosc :o

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Filozofia handlu

Post autor: Kaspar84 » 2016-02-19, 19:08

Spoko, u mnie stoi 20 z czego połowa w folii.
Mam takiego asa jak Ty u siebie w mieście. Handluje normalnie grami współczesnymi plus ma tam jakąś śmieszną gablotkę ze starociami za które często życzy sobie 130% ceny Ebayowej. Jemu też się nie śpieszy, mówi że za kilka lat sobie za to dom wybuduje ;)
Obrazek

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: Filozofia handlu

Post autor: Mniamniacz » 2016-02-19, 19:17

YukiDeSan pisze:Zaiste prawdziwy z Ciebie Filozof :)
YukiDeSan pisze:Otoczka zabawna bo i temat zabawny, wiec zbędna powaga :wink:
YukiDeSan pisze:Ciezko dodac cos wiecej drogi Mniamniaczu (mniam mniam) :|
Zamiast nieumiejętnie zgrywać inteligencika, byś lepiej odpowiedział na moje pytanie, albo się jakoś odniósł do mojej wypowiedzi, no ale jak się nie ma argumentów, to łatwiej zawsze wyśmiać drugą osobę i nabijać się z jej nicka. Ale ja się denerwować więcej nie mam zamiaru, bo się sam się w ten sposób tylko ośmieszasz. :lol: Tak sobie mniamiaczę, że karma i tak cię dopadnie prędzej czy później.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Filozofia handlu

Post autor: kanarekkk » 2016-02-19, 19:27

Mniamniacz pisze:
YukiDeSan pisze:Zaiste prawdziwy z Ciebie Filozof :)
YukiDeSan pisze:Otoczka zabawna bo i temat zabawny, wiec zbędna powaga :wink:
YukiDeSan pisze:Ciezko dodac cos wiecej drogi Mniamniaczu (mniam mniam) :|
Zamiast nieumiejętnie zgrywać inteligencika, byś lepiej odpowiedział na moje pytanie, albo się jakoś odniósł do mojej wypowiedzi, no ale jak się nie ma argumentów, to łatwiej zawsze wyśmiać drugą osobę i nabijać się z jej nicka. Ale ja się denerwować więcej nie mam zamiaru, bo się sam się w ten sposób tylko ośmieszasz. :lol: Tak sobie mniamiaczę, że karma i tak cię dopadnie prędzej czy później.

Karma w pewnym sensie już działa ;) Działania z przeszłości dalej brzmią echem na forach o tematyce retro, stąd też to wychwalanie Ebay ;) A to bredzenie o handlu powtarza się od lat, ale jeśli to jest takie dochodowe, niechaj mu się wiedzie ;) nic mi do tego póki mnie to osobiście nie dotyczy ;)
Obrazek

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Filozofia handlu

Post autor: Kiriki-kun » 2016-02-19, 20:10

Co z tego że Wenezuela daleko :P Ale skoro dystans jest dla Ciebie taki ważny to ceny po przeliczeniu dolara na złotówki:
Czechy - 4,44 zł/litr
Ukraina - 2,87 zł/litr
Białoruś - 2,16 zł/litr

Jak już chcesz kontrować jakieś argumenty to myśl, poczytaj i policz sobie wcześniej bo w krajach tak samo odległych od nas jakimś cudem ceny mają inne.
Z tego co rozumiem jak przyjeżdżasz na stację benzynową to tankujesz i wymagasz od sprzedawcy ceny 2,16 za litr? :) Powiem szczerze że chciałbym to zobaczyć :D
Tak więc, nie podoba Ci się Polski rynek bo ludzie nie chcą tyle płacić? Wynieś się na Ebay i tam sobie zostań skoro jest tam tak dobrze. Nikt nie będzie płakał.
Chcesz Sprzedawać w Polsce? Nie czepiaj się że rynek nie jest tak bogaty jak za granicą i ludzie nie chcą wydawać równowartości miesięcznej pensji na jedną grę.

YukiDeSan
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 369
Rejestracja: 2010-04-21, 18:01

Re: Filozofia handlu

Post autor: YukiDeSan » 2016-02-19, 21:17

No wlasnie ludzie placa normalne ceny za gry na allegro i w polsce, czy ja powiedzialem ze nie kupuja ?

Mam sklep w polsce, zyje ze sprzedazy w polsce i nie narzekam. To tutaj na forum jakies dziwne sa spekulacje o cenach allegrowiczow i kupujacych tam ludzi. Dla mnie jest jak najbardziej OK zarowno na allegro, ebay, w sklepie i ogolnie :)

Jest naprawde bardzo dobrze, wiec nie musze sie wynosic, a Ebay ma tez koncowke PL, mimo iz sprzedaz jest Worldwide :)

A benzyna ma chyba jakas akcyze....gry na szczescie nie :wink:

Bez spinki :?

przemorg
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 297
Rejestracja: 2015-03-01, 16:16
Lokalizacja: Poznan*

Re: Filozofia handlu

Post autor: przemorg » 2016-02-19, 21:21

Spekulacje są dlatego, że my ZNAMY rynek, a nie jesteśmy baranami, którzy w niedziele wejdą na Allegro, żeby sobie kupić jakąś gre :) . No, ale jest popyt - jest podaż, barany są po to żeby je golić :) . Rób jak uważasz, ja cenie to forum, za stosowne i zdecydowane zdanie w wielu sprawach :) . Podobać się może to nie wszystkim, ale niektórzy nie łykają wszystkiego jak pelikany.

YukiDeSan
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 369
Rejestracja: 2010-04-21, 18:01

Re: Filozofia handlu

Post autor: YukiDeSan » 2016-02-19, 21:24

Fajnie ze znacie rynek...chcialbym byc takim znawcą i miec tyle fajnych gier i mozliwosci ich dostępu co wy :cry:

No ale cóż...nie na wszystkim mozna sie znac :D Ja tam znam sie na sprzedaży warzyw...mam buraki i marchewki, mam nawet ogóreczki :)

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Filozofia handlu

Post autor: Kiriki-kun » 2016-02-19, 22:26

Wystarczy przeglądać allegro czy olx i mnóstwo ludzi sprzedaje rzeczy za 50-70% ceny którą wołają sobie na Allegro.
YukiDeSan, twierdzisz że inne kraje nie mają akcyzy, tylko Polska i dlatego u nas jest droższa? :D Ten temat robi się coraz zabawniejszy :)

ODPOWIEDZ