Filozofia handlu

Ogólna dyskusja o handlu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Xiuhtecuhtli
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 151
Rejestracja: 2012-01-31, 10:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Dyskusja na temat handlu Bogo

Post autor: Xiuhtecuhtli » 2012-09-02, 17:08

http://imageshack.us/f/718/ulotkam.jpg/

Praca magistra informatyki UŚ :D Sorry za offtop.
"This is my game. I run, you give chase. I am the hart, and you the hunter. But this hart has laid a few snares of his own..."

YukiDeSan
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 369
Rejestracja: 2010-04-21, 18:01

Re: Dyskusja na temat handlu Bogo

Post autor: YukiDeSan » 2012-09-02, 17:10

Prace to ty masz w kotłowni :D

Ulotka walnieta na poczekaniu prostota sie przyjela.

Moja praca magisterska by cie czlowieczku wgniotla, takze moze ja tu pominiemy, bo ty jej nie napisales nigdy :evil:
Ostatnio zmieniony 2012-09-02, 17:11 przez YukiDeSan, łącznie zmieniany 2 razy.

bogo
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 200
Rejestracja: 2012-06-30, 16:41

Re: Dyskusja na temat handlu Bogo

Post autor: bogo » 2012-09-02, 17:11

uważasz że informatyk musi zajmować się grafika komputerową ?

Awatar użytkownika
Xiuhtecuhtli
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 151
Rejestracja: 2012-01-31, 10:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Dyskusja na temat handlu Bogo

Post autor: Xiuhtecuhtli » 2012-09-02, 17:11

Uważam, że po kursach grafiki komputerowej na uniwersytecie można pokazać coś więcej.
"This is my game. I run, you give chase. I am the hart, and you the hunter. But this hart has laid a few snares of his own..."

YukiDeSan
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 369
Rejestracja: 2010-04-21, 18:01

Re: Dyskusja na temat handlu Bogo

Post autor: YukiDeSan » 2012-09-02, 17:13

A po co, skoro prostota wlasnie dziala najlepiej :)

Ma kolega sklep czy firme i dziala juz rok czy wiecej ze taki obeznany w reklamie :D ?

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat handlu Bogo

Post autor: DizzyX » 2012-09-02, 17:20

A ja uważam, że wyszliście już daleko poza ramy tematu. Zamykam temat i kończę te bezsensowne słowne przepychanki. Jeśli macie się najeżdżać dalej - róbcie to, proszę, na PW.

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Filozofia handlu

Post autor: frodo666 » 2012-09-04, 09:04

Wydzieliłem z tematu o bogo tą gorącą dyskusję na temat handlu. Możecie dalej dyskutować, tylko kulturalnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Filozofia handlu

Post autor: kanarekkk » 2012-09-04, 09:18

Ja od siebie dodam, ze przy paru postach Yukiego tej kultury zabraklo, temat bede sledzic, jak cokolwiek podobnego sie powtorzy, otworze worek z warnami i banami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Filozofia handlu

Post autor: Axi0maT » 2012-09-04, 16:07

YukiDeSan pisze: Wiec pieprzenie ze to czy tamto czy sramto a ja za 2zl kupilem na bazarze i jestem ELO i nie dam wiecej bo ten pijaczyna na bazarze mial za 2 zyla mnie nie rusza :) Zawsze mozesz dalej szlajac sie i szukac u pijaczyn co to nie wiedza co maja i sa dymani przez ciebie w dupe.

Jakbys Axio byl taki UCZCIWY to bys temu pijaczynie dal wiecej, wiedzac ze oddaje ci to cos za darmo, a ze mu wiecej nie dajesz tylko te 2zl na wino, to jestes manipulantem ze ja cie pier**** :)
Moze Yuki u ciebie sa na rynku meliniarze ktorzy cos sprzedaja, ale ja przenigdy nie mialem z czyms takim stycznosci. Moze to potwierdzic niejedna osoba z tego forum ktora byla na koszalinskiej gieldzie. Co za tym idzie - nigdy od pijaka, meliniarza czy innego skrzywionego elementu spolecznego nic nie kupilem. A co do cen to chcialem zauwazyc ze ceny sa niskie bo towar jest niesprawdzony i niejednokrotnie wtopilem kase, aby inny razem zyskac. Powiem wiecej... Mam niedzialajacego szrotu z kilka metrow kwadratowych wiec cena zawsze jest adekwatna do jakosci towaru - niesprawdzony towar nie moze kosztowac majatku. Jesli ktos sprzedaje i potwierdza ze dziala to nigdy cena nie jest niska, a czesto nawet duzo wyzsza niz na allegro. np. Flashback na SNESa za 60pln sam cart. W zwiazku z tym te swoje bujdy na resorach mozesz sobie opowiadac u siebie w sklepiku jesli juz.

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Filozofia handlu

Post autor: Damjen » 2012-09-05, 16:11

Wyjaśnijcie mi jedno:
Zacząłem myśleć o kupnie jakiegoś Alien Breed na Amigę, looknąłem na eBay.pl. Wybór spory i ceny nie aż tak duże - można kupić komplet za jakieś 30 zł kt + przesyłka (zazwyczaj z Anglii).
A tu patrzę obok i co widzę? Ktoś z Polski, z Warszawy wystawia Alien Breed'y w takim samym stanie, te same wersje za 99 zł w licytacji... :|
Jak, pytam się JAK on chce to sprzedać za 99 zł w licytacji skoro leży za 30 zł kt i nikt tego nie kupuje? Czy można być aż tak naiwnym?
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

bono
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1273
Rejestracja: 2011-01-23, 21:05

Re: Filozofia handlu

Post autor: bono » 2012-09-05, 16:30

To ze u nas w PL ludzie maja coraz bardziej wode w mozgu.
Daleko szukac nie bede to jest sklep yukiego
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=23313585
Praktycznie kazda z tych gier mozna kupic na allegro w innych sklepach znacznie taniej ( nie wspominam o auckjach tylko o innych sklepach i ofertach kup teraz).
Ja sie tak zastanawiam bo tez zajmuje sie handlem ale innymi rzeczami i na wieksza skale. JAki jest sens wystawianie czy wycenianie gier tak wysoko i dobrze wiedzac ze prawdopodobnie i tak tego nikt nie kupi.Mozna ograniczyc procent wlasnego zarobku przy zmniejszeniu ceny a przy przym od razu sprzedaz rosnie. W PL na allegor coraz wiecej jest ludzi pazernych chcacych sztucznie zawyzac ceny i liczyc na osoby naiwne i nie znajace tematu.
Co do kupowania od pijakow takze nigdy od takowych nie kupywalem. W wiekszosci kupuje w sklepach ( jesli chodzi o next geny głownie amazon uk) oraz aukcje jesli choidzo retro dawniej retro zaopwatrywalem sie w sklepach internetowych i u osob zwazacych towar z zachodu. Sam swojego czasu sprowadzalem gry z JP ( jak wiekszosc osob wie po dobrych cenach) i wiem ze przy nizszym stponiu zarobku mozna liczyc na wieksza ilosc chetnych

bogo
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 200
Rejestracja: 2012-06-30, 16:41

Re: Filozofia handlu

Post autor: bogo » 2012-09-05, 17:14

bono pisze: To ze u nas w PL ludzie maja coraz bardziej wode w mozgu.
Daleko szukac nie bede to jest sklep yukiego
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=23313585
Praktycznie kazda z tych gier mozna kupic na allegro w innych sklepach znacznie taniej ( nie wspominam o auckjach tylko o innych sklepach i ofertach kup teraz).
on wystawia te aukcje dla reklamy nie sprzedaży , nikt za tyle tego nie kupi to logiczne , tak samo robią duże sklepy typu : robson
bono pisze: Sam swojego czasu sprowadzalem gry z JP ( jak wiekszosc osob wie po dobrych cenach) i wiem ze przy nizszym stponiu zarobku mozna liczyc na wieksza ilosc chetnych
sprowadzając cokolwiek z poza UE w celu odsprzedaży jest obowiązek opłacenia samemu cła i vatu (bez różnicy za jaka sume), jeśli je odprowadzałeś i mogłeś jeszcze zarobić to szacunek

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Filozofia handlu

Post autor: DizzyX » 2012-09-05, 18:03

bogo pisze:on wystawia te aukcje dla reklamy nie sprzedaży , nikt za tyle tego nie kupi to logiczne , tak samo robią duże sklepy typu : robson
Swoją drogą - "dobra" metoda, hehe... skoro ma 'za drogo' i 'i tak nikt nie kupi' to jest to raczej antyreklama (u innych taniej) :) akurat to jest typowe zawyżanie cen na rynku ;)

bono
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1273
Rejestracja: 2011-01-23, 21:05

Re: Filozofia handlu

Post autor: bono » 2012-09-05, 18:26

bogo pisze:
bono pisze: To ze u nas w PL ludzie maja coraz bardziej wode w mozgu.
Daleko szukac nie bede to jest sklep yukiego
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=23313585
Praktycznie kazda z tych gier mozna kupic na allegro w innych sklepach znacznie taniej ( nie wspominam o auckjach tylko o innych sklepach i ofertach kup teraz).
on wystawia te aukcje dla reklamy nie sprzedaży , nikt za tyle tego nie kupi to logiczne , tak samo robią duże sklepy typu : robson
bono pisze: Sam swojego czasu sprowadzalem gry z JP ( jak wiekszosc osob wie po dobrych cenach) i wiem ze przy nizszym stponiu zarobku mozna liczyc na wieksza ilosc chetnych
sprowadzając cokolwiek z poza UE w celu odsprzedaży jest obowiązek opłacenia samemu cła i vatu (bez różnicy za jaka sume), jeśli je odprowadzałeś i mogłeś jeszcze zarobić to szacunek
A moglem zarobic co za grosze kupuje w Japoni. Akurat teraz sie tym nie zajmuje bo yen jest za drogi i jest to malo oplacalne w tym momencie. Najlepsze jest to w Japoni ze tam ceny sa adekwatne do towaru. Normalne retro gry mozna juz od 2 zl kupic w sklepach. Nie wspomne o aukcjach gdzie lot gier okolo 100 gier na sfc,psxa.dc.ss itp mozna za 100-150 zl kupic.

Akurat dla mnie wystawianie tak drogich gier na allegro to antyreklama a nie reklama. Niby w jaki sposob ma to przyciagnac kogos do zakupu?

bogo
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 200
Rejestracja: 2012-06-30, 16:41

Re: Filozofia handlu

Post autor: bogo » 2012-09-05, 19:56

wchodzisz na allegro i widzisz : o sklep w moim mieście , nawet nie wiedziałem o jego istnieniu , może się przejdę i zobacze czy coś maja

chodzi o to żeby potencjalny klient dowiedział się w ogóle o istnieniu danego sklepu i jego asortymentu , widać że macie małe pojęcie o reklamie :) jest cała masa ludzi którzy na allegro przeglądają oferty aby znaleźć coś blisko , jechać i kupić to osobiście , nie chcą zamawiać online

ODPOWIEDZ