Filozofia handlu

Ogólna dyskusja o handlu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Filozofia handlu

Post autor: kanarekkk » 2012-09-05, 20:13

Nooo... Okej, sam czesto tak robie, ale nie jak ceny sa z planety Alfa ;) Jak cos takiego widze, to nawet nie chce mi sie tam isc ;)
Obrazek

YukiDeSan
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 369
Rejestracja: 2010-04-21, 18:01

Re: Filozofia handlu

Post autor: YukiDeSan » 2012-09-05, 20:15

I normalny jest fakt dla ludzi myslacych, ze na allegro ceny sie zawyza, gdyz oplaty sa za prowizje od sprzedazy i wystawienia :)

Potencjalny przegladajacy allegro wie ze jesli pisze zamiana, to gre mozna tez wymienic i na to sa inne warunki, wie takze ze sklep zawsze daje rabaty, mozna sie targowac i mozna to osobiscie sprawdzic, wystarczy sie do sklepu przejsc od tak z czystej ciekawosci, to daje reklama :)

Naprawde radze wpierw otworzyc sklep i troche poznac polityke rynku sklepu fizycznego a pozniej glosic poglady, gdyz pisanie o czyms nie znajac sprawy od srodka jest niesamowicie idiotyczne ^^



I w sumie nie chce mi sie juz tutaj pisac, kazdemu potencjalnemu piszacemu radze otworzyc sklep, jesli ma mozliwosci, plan i odwage :)

Czesc 8)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Filozofia handlu

Post autor: Axi0maT » 2012-09-05, 21:02

YukiDeSan pisze:pisanie o czyms nie znajac sprawy od srodka jest niesamowicie idiotyczne ^^
Dokladnie tak jak piszesz - dlatego na przyszlosc nie wmawiaj innym ze kupuja cos od meneli, zuli i pijakow, kiedy tak na prawde nie masz pojecia od kogo ludzie kupuja.

YukiDeSan
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 369
Rejestracja: 2010-04-21, 18:01

Re: Filozofia handlu

Post autor: YukiDeSan » 2012-09-05, 21:23

Ja tam kupilem nieraz, na targu w bedzinie czy myslowicach zdarzaja sie tacy ;) Dla mnie to nic dziwnego, a i targowac sie z takimi to sama poezja :P

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Filozofia handlu

Post autor: kanarekkk » 2012-09-05, 22:52

Yuki, z jednym przyznam Ci racje ;) Nie musisz juz tu wysylac swoich wypocin :)

Wiesz tyle ile zjesz, skad mozesz wiedziec, co robilem i co robie, skoro z niczym sie nie oglaszam. Idiotyczne jest wlasnie to, ze sie tak puszysz jak paw, nie wiedzac, ze moge miec szeroka wiedze w temacie. Reklame to sobie u nas robisz kazdym swoim madrowaniem taka, ze juz rok temu wiedzialem, ze nic u Ciebie nie kupie, i z tego co mi wiadomo, nie tylko ja ;) Takze przestan pocic sie juz nad klawiatura, idz do swojego swiata, i daj nam wreszcie odetchnac z ulga, bo przestane byc tolerancyjny.
Obrazek

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Filozofia handlu

Post autor: Damjen » 2012-09-06, 15:44

bogo pisze:wchodzisz na allegro i widzisz : o sklep w moim mieście , nawet nie wiedziałem o jego istnieniu , może się przejdę i zobacze czy coś maja

chodzi o to żeby potencjalny klient dowiedział się w ogóle o istnieniu danego sklepu i jego asortymentu , widać że macie małe pojęcie o reklamie :)
Przepraszam ale jak looknąłem na eBay i zobaczyłem tego Aliena za 99 zł to rzuciłem okiem z ciekawości czy czasem z tą grą ta tej aukcji nie sprzedaje np. oboxowanej Amigi itp. Ani przez chwilę nie pomyślałem, żeby zobaczyć jego inne przedmioty czy też sprawdzić czy ma jakiś sklep itp. Ta jedna cena bardzo skutecznie mnie zniechęciła...no bo czego się spodziewać? Że całą resztę będzie miał w mega-okazyjnych cenach a tylko ta jedna jest z kosmosu?
Wybaczcie ale na mnie zadziałało to totalnie jak anty-reklama :undecided:
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Filozofia handlu

Post autor: mentor93 » 2012-09-06, 16:14

Ta, jeśli widzę ceny z kosmosu, to zapamiętuję sklep jako "drogo; nie wchodzić". Poza tym, jest konkurencja, która sprzedaje dany towar taniej, więc to oczywiste, że kupię przedmiot u konkurencji, a sklepem z tak absurdalnymi cenami w ogóle nie będę się przejmował. Nie widzę więc logiki w zawyżaniu cen, żeby się zareklamować.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Filozofia handlu

Post autor: PapaHerbal » 2012-09-06, 18:58

Dokładnie mam to samo - taki sklep/sprzedawca ma u mnie handlowego bana i basta!
Obrazek

mingan
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 274
Rejestracja: 2012-02-09, 18:51
Lokalizacja: Katowice

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: mingan » 2013-01-30, 14:20

Jasne :D
Ja niestety powoli zaczynam zauważać przy ps2 to co się dzieje z innymi retro konsolami. Handlarze zaczynają wchodzić na rynek i co gorsza robią to bardzo szybko. Wykupują dobre gry i sprzedają za chore ceny :/
(łatwy przykład z Dirge of cerberus, którego dość długo szukałem w normalnej cenie. Kiedyś chodził po 20zł aż jakiś handlarzyna wystawił za 50zł. No i teraz bardzo ciężko jest dorwać poniżej 40zł. I tak się będzie działo z coraz większą ilością tytułów).

Pokaż Uwagi moderatora

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: frodo666 » 2013-01-30, 14:39

Tak samo jest z ICO i Shadow of Colossus, jakiś czas temu za 30zł można było kupić spokojnie, a teraz leżą i po 120zł. Źle się dzieje, naprawdę trzeba być cierpliwym w poszukiwaniu jakiegoś dobrego tytułu.
Obrazek

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: Kwaśny » 2013-01-30, 15:24

A weźcie, to nawet nie jest zabawne. Jak ludzie chcą zarobić to niech do roboty idą albo mecze obstawiają.
 Pokaż
Obrazek

mingan
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 274
Rejestracja: 2012-02-09, 18:51
Lokalizacja: Katowice

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: mingan » 2013-01-30, 15:29

Niestety tak jest :/ Teraz jeszcze można tanio coś wyrwać bo ludzie nie znający rynku sprzedają swoje jakieś tam stare zbiory. Ale oni też się z czasem skończą i zostaną tylko handlarze.
Na szczęście ja już swoją kolekcję ps2 kończę i tylko dokupuje jakieś tam ostatki ( zostały mi jeszcze tytuły za które nie szkoda mi dać większej kasy).

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: ping » 2013-01-30, 15:32

Kwaśny pisze:A weźcie, to nawet nie jest zabawne. Jak ludzie chcą zarobić to niech do roboty idą albo mecze obstawiają.
Idąc w drugą stronę - jak ludzi nie stać na zakup to niech do lepszej roboty idą i tak dalej ;).

ICO i SotC nigdy nie były tanie, a cena pewnie poleci w dół jak rynek nasyci się edycją HD. Właśnie z tego względu nie widzę sensu w dołączaniu ich do kolekcji - wolę reedycje.
Obrazek

mingan
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 274
Rejestracja: 2012-02-09, 18:51
Lokalizacja: Katowice

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: mingan » 2013-01-30, 15:51

(kurde ale narobiliśmy syfu :P )
Akurat w przypadku ICO i SoTC wątpię by doszło do przesycenia rynku reedycjami. Sam posiadam wersję HD ale przy okazji kupiłem też ich wersję oryginalne. Nawet teraz to można łatwo zauważyć, gdy obie gry osobno kosztują około 150zł a reedycja HD obu, na allegro po 50zł śmiga :)
To jest ten typ gier, którego będzie coraz to mniej na rynku bo kolekcjonerzy go kupują i sobie zostawiają (+SoTC ma ładne wydanie).

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Odp: Filozofia handlu

Post autor: frodo666 » 2013-01-30, 16:04

Ja właśnie nie mam jeszcze ICO ani Shadow, a na allegro juz prawie wszystko w łapach handlarzy :-\ Zbieram przeważnie pierwsze edycje gier wiec HD mnie nie interesują. Trzeba było nie odwlekac zakupu...

Niedawno wyrwalem Yakuze2 od sklepu za 4 dychy, bo z tym tytułem tez jest coraz gorzej.
Obrazek

ODPOWIEDZ