Filozofia handlu

Ogólna dyskusja o handlu.
ODPOWIEDZ
mingan
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 274
Rejestracja: 2012-02-09, 18:51
Lokalizacja: Katowice

Re: Filozofia handlu

Post autor: mingan » 2013-01-30, 16:20

Frodo, jak gdzieś wyczaję taniego ICO lub SoTC to Ci dam cynk.
Je czasem można wyrwać na tablicy, gumtree i w zestawach na allegro. Ja swojego wyrwałem za około 25zł.
Jeśli ktoś szuka jakiś lepszych tytułów to teraz jest najwyższa pora bo potem będzie już tylko gorzej (musicie brać pod uwagę też to, że płyty jako nośniki też się mocno psują).

Przy okazji unikajcie sklep games4u w kato i sosnowcu. W większości gry to francuzy i do tego tyle razy odnawiane, że dostajesz płytę jak nową, która tnie się na filmikach i w środku gry potrafi łapać freez :/

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Filozofia handlu

Post autor: Kwaśny » 2013-01-30, 22:14

ping pisze:
Kwaśny pisze:A weźcie, to nawet nie jest zabawne. Jak ludzie chcą zarobić to niech do roboty idą albo mecze obstawiają.
Idąc w drugą stronę - jak ludzi nie stać na zakup to niech do lepszej roboty idą i tak dalej ;).
(...)
Po czyjej ty jesteś stronie?! :D Nie no, wiesz o czym mówię.

Ktoś gdzieś kiedyś pisał (często to przytaczam z resztą), że kiedyś nadejdą takie czasy, że w normalnych cenach to kupisz tylko na zaprzyjaźnionych forach. Oby to nie stało się rzeczywistością.
 Pokaż
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Filozofia handlu

Post autor: kanarekkk » 2013-01-30, 22:24

Z niektórymi systemami już tak jest kolego Kwaśny :)
Obrazek

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Filozofia handlu

Post autor: Kwaśny » 2013-01-30, 22:38

Wiem, zauważyłem. W jakiejś tam przyszłości chce się zabrać za platformy stosunkowo tanie (ps2, sms) i przeraża mnie to, że one też mogą stać się kąskiem dla handlarzy właśnie wtedy, kiedy zdecyduje się na kolekcjonowanie danego stuffu.
 Pokaż
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Filozofia handlu

Post autor: kanarekkk » 2013-01-30, 22:43

Uważaj, żebyś nie przegapił okazji ;)
Obrazek

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Filozofia handlu

Post autor: Kwaśny » 2013-01-30, 23:06

Proszę mnie tu już nie straszyć :P
 Pokaż
Obrazek

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Filozofia handlu

Post autor: Storms » 2013-01-31, 08:02

mingan pisze:Przy okazji unikajcie sklep games4u w kato i sosnowcu. W większości gry to francuzy i do tego tyle razy odnawiane, że dostajesz płytę jak nową, która tnie się na filmikach i w środku gry potrafi łapać freez :/
Znajomi kupili mi na urodziny Obscure 2 z tego sklepu. Fakt francuz, płyta od strony labela, trochę taka posmyrana. Grając jednak nie odnotowałem jakiegoś dyskomfortu, no może poza tym że sama gra mi nie przypadła do gustu. :angel:

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Filozofia handlu

Post autor: ping » 2013-01-31, 13:00

Kwaśny pisze:
ping pisze:
Kwaśny pisze:A weźcie, to nawet nie jest zabawne. Jak ludzie chcą zarobić to niech do roboty idą albo mecze obstawiają.
Idąc w drugą stronę - jak ludzi nie stać na zakup to niech do lepszej roboty idą i tak dalej ;).
(...)
Po czyjej ty jesteś stronie?! :D Nie no, wiesz o czym mówię.

Ktoś gdzieś kiedyś pisał (często to przytaczam z resztą), że kiedyś nadejdą takie czasy, że w normalnych cenach to kupisz tylko na zaprzyjaźnionych forach. Oby to nie stało się rzeczywistością.
Po naszej, ale staram się zrozumieć obecny stan rzeczy :). Niestety, czasy gdy zestawy SMD z 10 grami brało się po 50zł minęły bezpowrotnie...
Obrazek

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Filozofia handlu

Post autor: emde » 2013-01-31, 17:50

To ja się bardziej optymistycznie wypowiem: ceny gier nie mogą wiecznie rosnąć, niedługo zainteresowanie retro pośród gimbazy i sezonowców spadnie i ceny wrócą do normy. Może nie do wspomnianych 5 dych za spory zestaw SMD itp, ale zobaczycie - będzie dobrze!

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Filozofia handlu

Post autor: Kwaśny » 2013-01-31, 18:32

emde pisze:To ja się bardziej optymistycznie wypowiem: ceny gier nie mogą wiecznie rosnąć, niedługo zainteresowanie retro pośród gimbazy i sezonowców spadnie i ceny wrócą do normy. Może nie do wspomnianych 5 dych za spory zestaw SMD itp, ale zobaczycie - będzie dobrze!
DZIĘKUJE ;)

Do pozytywnych info dodam, że w zamian za drożenie oldschoolu tanieją "nowinki" (może DS nie jest świeżynką, ale w naszym gronie kwalifikuje się do current gena :P).
 Pokaż
Obrazek

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Filozofia handlu

Post autor: Keitaro » 2013-01-31, 18:43

Teraz jest dobry okres na konsole DS / 3DS ;) 3DS używany kosztuje tyle co DSi 1,5 roku temu.

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Filozofia handlu

Post autor: Kwaśny » 2013-01-31, 18:46

Dobrze powiedziane - "to jest dobry okres na konsole DS/3DS".
 Pokaż
Obrazek

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Filozofia handlu

Post autor: stoodio » 2013-01-31, 19:52

emde pisze:To ja się bardziej optymistycznie wypowiem: ceny gier nie mogą wiecznie rosnąć, niedługo zainteresowanie retro pośród gimbazy i sezonowców spadnie i ceny wrócą do normy. Może nie do wspomnianych 5 dych za spory zestaw SMD itp, ale zobaczycie - będzie dobrze!
Nie wydaje mi się, moim zdaniem zaklinasz rzeczywistość, emde...

Coraz więcej osób z sentymentu wraca do gierek z dzieciństwa, szukając zapomnianych tytułów, stają się świadomi ich wartości. Nierzadko płacą dużą kasę, aby poczuć się jak dzieciak. Kupują grę, potem kolejną, tworzą mini kolekcje. W konsekwencji dany tytuł kończy swą tułaczkę - ląduje na półce i nierzadko tam już zostaje na wieki. W efekcie czego coraz mniej sztuk pojawia się na aukcjach/bazarach, aż w końcu zostają same oferty "świadomych" sprzedawców, którzy "tanio skóry nie sprzedadzą. Oferty rzadkich tytułów typu "sprzedam gierke nitendo" będą odchodziły do lamusa. Ja widzę przyszłość w ciemnych barwach... :oops:
Obrazek

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Filozofia handlu

Post autor: Kwaśny » 2013-01-31, 20:44

Ale za ileś tam lat obecne młode pokolenie dorośnie i dla nich Pegazus nie będzie sentymentem, tylko PS3. Najwyżej będą mieli te same problemy co my teraz :P
 Pokaż
Obrazek

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Filozofia handlu

Post autor: stoodio » 2013-01-31, 20:49

A jak to się ma do tego, co napisałem? Może się mylę, ale ilość kopii gier na NESa/SMD/Atari etc. jest raczej ograniczona...
Obrazek

ODPOWIEDZ