Zakupy w PSN

Ogólna dyskusja o handlu.
frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Odp: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: frodo666 » 2013-06-28, 18:37

Kwaśny pisze:Aż mam ochotę kupić jakieś zdziadziałe psp żeby tylko Castlevanie se zassać.
Nie trzeba mieć żadnej konsoli Sony żeby móc dokonać zakupu. Wystarczy tylko konto na PSN. Grę można pobrać później posiadając już sprzęt ;-)
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: Ukukuki » 2013-06-28, 19:06

Już druga oferta zareklamowana przez frodo666 na którą wydałem pieniądze:P

Dokonałem jednak segregacji i kupiłem faktycznie to w co będę grał. Kupiłem Crasha Bandicoot, Castelvanie, Mickey's Wild Adventure, Rayman. Zastanawiam się jeszcze nad Abe ale nie wiem czy mi podejdzie, raczej specyficzna gra, zestawem 3 gier RE i SH.


Co do pomysłu nagrania na płytkę fajnie jakby udostępniali tak przygotowaną grę ,że po nagraniu na płytę można odpalić na PSXie bez przeróbki. Jeszcze jendo słówko co do wstrętu przed kupowaniem w cyfrowej dystrubucji, też wole mieć coś namacalnego ale świetnym patentem jest to ,że mogę tą grę odpalić na wszystkich systemach Sony od PSP w górę i mieć na każdej konsoli zainstalowany dany tytuł. Do tego ciężko trafić grę na PSXa w idealnym stanie.


Na PSS można jeszcze wyrwać w dobrej cenie God of War Duch Sparty za 15zł i Sega Mega Drive Collection z wyśmienitymi hitami na PSP za 19 zł, obydwie kupiłem i na Vicie gra się świetnie.
Famicom!

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Odp: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: Kwaśny » 2013-06-28, 22:39

frodo666 pisze:
Kwaśny pisze:Aż mam ochotę kupić jakieś zdziadziałe psp żeby tylko Castlevanie se zassać.
Nie trzeba mieć żadnej konsoli Sony żeby móc dokonać zakupu. Wystarczy tylko konto na PSN. Grę można pobrać później posiadając już sprzęt ;-)
omg omg

Czyli co? Zakładam tam konto jak na naszej klasie i kupuje? To jest zbyt piękne.
 Pokaż
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: kolo » 2013-06-28, 22:48

Zakładasz konto, doładowujesz, kupujesz. Później jak kupisz konsolę to możesz bez problemu użyć tego konta na niej (także na używanej). Musisz tylko pamiętać że PSP (możliwe że Vita też) może być przypisana na raz do tylko jednego konta, PS3 ma możliwość używania wielu kont, stąd też częste kupowanie gier na spółkę przez 2 osoby (bo obecnie tylko a może aż 2 konsole tego samego typu mogą jednocześnie korzystać z danej gry).
Sega, Sega über alles
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: Ukukuki » 2013-06-28, 22:54

Vita też ma jedno konto gracza tak jak PSP. Jednak zebyś nas źle nie zrozumiał, konto można usunąć i "wgrać" swoje i ściągać kupione gry z PSS.
Famicom!

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: Kwaśny » 2013-06-28, 23:35

Strasznie wam dziękuje! Asie podjarałem, tylko muszę ogarnąć jak tam zabulić i git malina. Wielkie dzięki wam, serio.
 Pokaż
Obrazek

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: frabi » 2013-06-29, 19:29

Ukukuki pisze:
Co do pomysłu nagrania na płytkę fajnie jakby udostępniali tak przygotowaną grę ,że po nagraniu na płytę można odpalić na PSXie bez przeróbki. Jeszcze jendo słówko co do wstrętu przed kupowaniem w cyfrowej dystrubucji, też wole mieć coś namacalnego ale świetnym patentem jest to ,że mogę tą grę odpalić na wszystkich systemach Sony od PSP w górę i mieć na każdej konsoli zainstalowany dany tytuł. Do tego ciężko trafić grę na PSXa w idealnym stanie.
Zawsze można też kupić tytuł w PSN, przerobioną konsolkę za grosze, ściągnąć iso (dla kupionego tytułu), wypalić i zagrać z czystym sumieniem. Ciekawe tylko jak to by się miało do prawa autorskiego, obawiam się że formalnie nadal nie byłoby w 100% ok ale od strony etycznej, jak dla mnie sprawa czysta.
No ale i tak fajnie, że w drugą stronę działa, zdziwiłem się jak udało mi się odpalić na PS3 grę PSXową z oryginalnej płyty. W sumie dziwię się Sony, że nie ograniczyło działania emulatora PSXa tylko do tytułów z PSN.

A w obecnej wyprzedaży chyba też się skuszę. Na PS3 pewnie nie będzie mi się chciało grać, ale jak kiedyś kupię Vitę albo PSP, będą jak znalazł. Szkoda, że Metal Sluga nie ma w tej paczce :(
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: Kwaśny » 2013-06-29, 21:20

Pomocy z tym kontem. Mam Visa Electron, dane wypełnione dobrze a jak chce przerzucić 20 zł to wyskakuje, że dane karty błędne. O co b?
 Pokaż
Obrazek

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: Kwaśny » 2013-06-29, 23:14

Na tej pisze "płać przez internet" :P

Muszę to załatwić, tak się napaliłem na SOTN że to ch**, zrobie wszystko.
 Pokaż
Obrazek

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: fixxxer1 » 2013-06-30, 07:03

Sprawdź czy dobry kod zabezpieczający wpisałeś.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: Ukukuki » 2013-06-30, 10:56

Ja sprawdzałem 3 karty debetowe z Pekao, BOŚ, i Spółdzielczego i żądna nie działa:P Trzeba mieć kredytową albo kupić kartę za 100 zł lub mieć szczęście do debetowej.
frabi pisze:Zawsze można też kupić tytuł w PSN, przerobioną konsolkę za grosze, ściągnąć iso (dla kupionego tytułu), wypalić i zagrać z czystym sumieniem. Ciekawe tylko jak to by się miało do prawa autorskiego, obawiam się że formalnie nadal nie byłoby w 100% ok ale od strony etycznej, jak dla mnie sprawa czysta.
Nie głupi pomysł ale laser szybciej pada na takich płytkach, nie orientuje się ktoś czy jest przeróbka pozwalająca podłączyć pod PSXa dysk lub karty SD?
Famicom!

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: kolo » 2013-06-30, 11:01

Ja miałem trochę problemów, ale jak wpisałem poprawnie wszystkie dane to załapało bez problemu. Alior bank - mastercard (taka: http://www.aliorbank.pl/resources/res/z ... _debit.jpg ).

Co do zużywania lasera... Nie zużywa się wcale szybciej niż gdybyś używał porysowanych oryginalnych płyt, zakładając oczywiście że nie będziesz wypalanymi froterował podłogi bo piraci często tak robią i właśnie stąd ten mit ;)
Sega, Sega über alles
Obrazek

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: frabi » 2013-06-30, 11:38

Nikczemny pisze:Dawniej było tak że tylko karty z "wypukłymi numerami" na karcie były tymi słusznymi... Karta do bankomatu z Inteligo działa na bank ;) jakkolwiek. Co do innych nie mam pewności. Karta płatnicza, to nie karta kredytowa, a taka jest wymagana do płatności w SEN.
Pozwólcie, że wyjaśnię bo trochę głupoty piszecie. Karty to był mój konik przed grami (mam nawet kolekcję kilkudziesięciu kart w klaserku, więc coś o nich wiem :D.
Po pierwsze to czy karta kredytowa czy debetowa nie ma i nigdy nie miało, żadnego znaczenia co do możliwości płacenia przez Internet. Kiedyś wszystkie typowe karty wypukłe (Visa Classic, Mastercard) umożliwiały płacenie w Internecie, a płaskie (jak Visa Electron) nie.
Teraz nie jest już tak prosto. Wypukła raczej będzie działać bez dodatkowych kombinacji, a co do płaskich to zależy od banku. W niektórych domyślnie działa, w innych nie działa i działać nie będzie a jeszcze w innych domyślnie płatności internetowe są zablokowane, ale można je włączyć dla danej karty. Więc po prostu sprawdźcie w banku, który wystawił kartę.
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: PapaHerbal » 2013-06-30, 20:09

Panowie, kończta już ten offtop o kartach, bo miejsce ku temu niestosowne!
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Super Okazje / Gratisy itp.

Post autor: Bodzio » 2013-06-30, 21:28

Jak niestosowne to można by wydzielić te wszystkie posty i założyć nowy temat o zakupach w PSN bo nie powiem temat interesujący i dla takich laików jak ja tego typu informacje są dość ciekawe :)

ODPOWIEDZ